Kim Johan Vemmelvik skjøt best i Vårstevnet. Foto: Arnfinn Bakkevoll.
Brukerskapt innhold
Lokalsporten.fvn.no er siden for brukerskapt innhold, der klubber og utøvere selv skriver fra stevner, trening og annet. Vi tar også inn pressemeldinger som omhandler sørlendingers prestasjoner. Formålet er å speile mangfoldet og bredden i lokalidretten, og flere av sakene publiseres også på forsiden til fvn.no. Minst en gang i uka samler vi utvalgte bidrag i papiravisen. Vil du som utøver eller din klubb være med som en av stadig flere bidragsytere, kan du sende en e-post til Rune Stensland.

Historisk dobbeltseier til Kristiansand

Kim Johan Vemmelvik fra Kristiansand og omegn skytterlag gikk til topps på Imenes sitt banestevne med 347 poeng, to poeng foran lagkameraten Tor Arnfinn Homme.

Dette var samtidig lagets første dobbeltseier på åpne stevner. Med andre ord et historisk stevne for Kristiansand og omegn, gratulerer så mye til skytterne!

Vi merker oss også at Johanne Dalene fikk en fin andre plass i klasse junior, med 240 poeng og 99 på omgangen i sitt første 100 meter stevne som junior.

Vårstevnet 2017

Mesterskap

Klasse 3-5: 1. Kim Johan Vemmelvik, Kristiansand og Omegn  347, 2. Tor Arnfinn Homme, Kristiansand og Omegn  345, 3. Jan Kåre Moland, Drangedal  344, 4. Steinar Skoland, Lyngdal  344, 5. Arnfinn Bakkevoll, Søgne  343, 6. Tor Harald Lund, Søgne  343, 7. May Elin Frøyland, Lyngdal  343, 8. Lars Kristian Solheim, Vegårshei  342, 9. Peter Sørli, Søgne  342, 10. Geir Atle Metveit, Imenes  341, 11. Fredrik Ås Orerød, Froland  340, 12. Stein Taanevig, Farsund  340, 13. Anders Edvin Gusdal, Imenes  339, 14. Wenke Blien, Flikka  339, 15. Kai Egil Berntsen, Froland  339, 16. Trygve Thaule, Rise og Løddesøl  338, 17. Even Englund, Søgne  336, 18. Alvilde Røiseland, Holum  336, 19. Kenneth Rakkestad, Vennesla  335, 19. Helene Storenes, Imenes  335, 21. Trygve Askildsen, Rise og Løddesøl  334, 22. Åsmund Thaule, Rise og Løddesøl  333, 23. Johan Sørli, Greipstad  333, 24. Janne Kornbrekke, Kristiansand og Omegn  333, 25. Ole Nikolai Rydningen, Rise og Løddesøl  333, 26. Kåre Vidringstad, Lyngdal  331, 27. Arild Valand, Mandal  329, 28. Tom Nyhaven, Søgne  327, 29. Tor Henning Post, Ugland  327, 30. Johan Arthur Nygård, Kristiansand og Omegn  325, 31. Jan Dalene, Kristiansand og Omegn  325, 32. Leif Atle Beisland, Imenes  325, 33. Siv Tone Rossevatn, Øvre Eiken  324, 34. Vidar Lauvsland, Øvrebø  323, 35. Helena Metveit, Imenes  323, 36. John Kjell Lien, Fyresdal  323, 37. Guttorm Søndeled, Søndeled  323, 38. Jakob Dalene, Kristiansand og Omegn  322, 39. Reidar Thaule, Rise og Løddesøl  321, 40. Nina Vatne Alfsen, Vegårshei  321, 41. Egil Vegsund, Evje og Hornnes  321, 42. Bjørn Bjellerås, Imenes  318, 43. Knut Ivar Mjåland, Iveland  314, 44. Ingvald Førde Ekra, Imenes  312, 45. Inge Markus Gjestvang, Imenes  311, 46. Christian Lie, Holum  299, 47. Torbjørn Tjørhom, Øvre Sirdal  239, 48. Thor-Olav Lauvrak, Froland  228, 49. Arne Hægestøyl, Dølemo  226, 50. Alf Kristian Alfsen, Vegårshei  215, 51. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne  141.

V55: 1. Anders Metveit, Imenes  345, 2. Geir Lunde, Klepp  344, 3. Georg Gulbrandsen, Dølemo  343, 4. Stein Feyling Østbøll, Birkenes  343, 5. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal  341, 6. Arild Håkedal, Dølemo  338, 7. Jon Olav Jåtun, Søgne  335, 8. Folke Helle, Finnøy  334, 9. Dagfinn Vemmelvik, Greipstad  333, 10. Oddvar Skov-Skov, Vennesla  331, 11. Tor Fasseland, Mandal  330, 12. Ragnar Bergane, Tørdal  330, 13. Jacob Olimstad, Vegårshei  326, 14. Lars Esse, Bamble  242, 15. Egil Time, Time  239, 16. Rune Haaversen-Westhassel, Greipstad  235, 17. Arne Palerud, Drangedal  234, 18. Svein K Søyland, Gjesdal  234, 19. Thor Vigre, Imenes  228, 20. Thor Inge Levang, Fyresdal  227.

J, 16-17 år: 1. Andreas Finnestad Lund, Søgne  347, 2. Johanne Dalene, Kristiansand og Omegn  339, 3. Martin Aabel, Birkenes  337, 4. Magnus Johannessen, Søgne  337, 5. Knut Kvisli, Vegårshei  196.

ER, 14-15 år: 1. Thomas Munch-Olsen, Vegårshei  350, 2. Malin Wårøy Møll, Holum  346, 3. Tor Christian Mathisen, Bamble  346, 4. Kristian Storenes, Imenes  343, 5. Markus Gauslå, Froland  340, 6. Linn Kristine Terjesen, Ugland  338, 7. Eivind Wikeland, Imenes  338, 8. Emil Gylland, Imenes  337, 9. Lars Rakkestad, Vennesla  239, 10. Benjamin Langenes Nyhaven, Søgne  225, 11. Anders Berås Steinsland, Vennesla  200.

R, 11-13 år: 1. Caroline Finnestad Lund, Søgne  347, 2. Mina Wårøy Møll, Holum  340, 3. Amalie Sagemoen, Ugland  340, 4. Daniel Dølemo, Imenes  335, 5. Jonas Skajå Olimstad, Froland  330, 6. Svein Christian Mathisen, Bamble  310, 7. Sander Emil Ånonsen, Froland  240, 8. Solveig Engvoll, Kristiansand og Omegn  222.

V65: 1. Nils Seldal, Klepp  350, 2. Per Torleiv Tveiten, Bykle  349, 3. Karsten Valand, Grindølen  348, 4. Magne Rike, Vegårshei  347, 5. Knut Erik Lie, Imenes  347, 6. Halvar Austvoll, Klepp  346, 7. Per A. Pedersen, Kristiansand og Omegn  346, 7. Hans Petter Øverbø, Siljan  346, 9. Nils Haugaas, Froland  344, 10. Arvid T. Ramsland, Heddeland og Breland  334, 11. Dagfinn olsen, Froland  243.

V73: 1. Tore Allum, Siljan  349, 2. Bjørn Bakken, Siljan  349, 3. Torjus Ågedal, Grindølen  348, 4. Harald Englund, Søgne  348, 5. Vidar Ottren, Mælum  348, 6. Åge Tvermyr, Froland  348, 7. Gunnar Torstein Olsen, Løveid  347, 8. Harald Jensen, Lyngdal  347, 9. John Løland, Birkenes  346, 10. Aslak Lonebu, Imenes  345, 11. Johan Sandland, Imenes  344, 12. Sverre Vidringstad, Kristiansand og Omegn  341, 13. Per Åge Grøsle, Imenes  341, 14. Paul Notto Mikkelsen, Imenes  335, 15. Thomas Ivar Sundtjønn, Herefoss  323, 16. Ivar Omdal, Vennesla  249, 17. Åsmund Idland, Gjesdal  245, 18. Odd Pettersen, Gjesdal  244, 19. Ivar Mjåland, Iveland  236, 20. Øivind Evensen, Vegårshei  231.

Klasse 2: 1. Kim Andre Bertmand, Froland  340, 2. Hans Tore Gauslå, Froland  330, 3. Tom Landås, Imenes  329, 4. Ådne Jenssen, Mandal  329, 5. Rune Iveland, Øvrebø  326, 6. Anne Liv Skjeggedal, Imenes  325, 7. Kåre Bjørn Morka, Ugland  325, 8. Gro Suvatne, Greipstad  317, 9. Paul Mjaaland, Mykland  314, 10. Eilef Stalleland, Imenes  234, 11. John Inge Olimstad, Froland  223.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Kim Johan Vemmelvik, Kristiansand og Omegn  249, 2. May Elin Frøyland, Lyngdal  246, 3. Tor Arnfinn Homme, Kristiansand og Omegn  246, 4. Jan Kåre Moland, Drangedal  245, 5. Peter Sørli, Søgne  245, 6. Steinar Skoland, Lyngdal  244, 7. Tor Harald Lund, Søgne  244, 8. Arnfinn Bakkevoll, Søgne  243, 9. Lars Kristian Solheim, Vegårshei  243, 10. Geir Atle Metveit, Imenes  241, 11. Fredrik Ås Orerød, Froland  241, 12. Wenke Blien, Flikka  240, 13. Kai Egil Berntsen, Froland  240, 14. Stein Taanevig, Farsund  240, 15. Anders Edvin Gusdal, Imenes  239, 16. Trygve Thaule, Rise og Løddesøl  238, 17. Even Englund, Søgne  238, 18. Ole Nikolai Rydningen, Rise og Løddesøl  237, 19. Åsmund Thaule, Rise og Løddesøl  236, 20. Kenneth Rakkestad, Vennesla  236, 20. Helene Storenes, Imenes  236, 22. Johan Sørli, Greipstad  235, 23. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne  141.

Klasse 4: 1. Alvilde Røiseland, Holum  239, 2. Torbjørn Tjørhom, Øvre Sirdal  239, 3. Trygve Askildsen, Rise og Løddesøl  237, 4. Janne Kornbrekke, Kristiansand og Omegn  236, 5. Arild Valand, Mandal  233, 6. Reidar Thaule, Rise og Løddesøl  232, 7. Kåre Vidringstad, Lyngdal  232, 8. Tor Henning Post, Ugland  232, 9. Tom Nyhaven, Søgne  230, 10. Johan Arthur Nygård, Kristiansand og Omegn  230, 11. Jan Dalene, Kristiansand og Omegn  229, 12. Guttorm Søndeled, Søndeled  227, 13. Vidar Lauvsland, Øvrebø  226, 14. Arne Hægestøyl, Dølemo  226, 15. Jakob Dalene, Kristiansand og Omegn  225, 16. Nina Vatne Alfsen, Vegårshei  224.

Klasse 3: 1. Siv Tone Rossevatn, Øvre Eiken  230, 2. Thor-Olav Lauvrak, Froland  228, 3. Helena Metveit, Imenes  227, 4. John Kjell Lien, Fyresdal  227, 5. Leif Atle Beisland, Imenes  227, 6. Egil Vegsund, Evje og Hornnes  226, 7. Knut Ivar Mjåland, Iveland  225, 8. Inge Markus Gjestvang, Imenes  221, 9. Bjørn Bjellerås, Imenes  220, 10. Ingvald Førde Ekra, Imenes  220, 11. Alf Kristian Alfsen, Vegårshei  215, 12. Christian Lie, Holum  209.

Klasse 2: 1. Kim Andre Bertmand, Froland  244, 2. Gro Suvatne, Greipstad  239, 3. Hans Tore Gauslå, Froland  236, 4. Rune Iveland, Øvrebø  236, 5. Ådne Jenssen, Mandal  235, 6. Eilef Stalleland, Imenes  234, 7. Tom Landås, Imenes  234, 8. Kåre Bjørn Morka, Ugland  233, 9. Anne Liv Skjeggedal, Imenes  232, 10. John Inge Olimstad, Froland  223, 11. Paul Mjaaland, Mykland  222.

Klasse 1: 1. Kirsten Sørli, Greipstad  245, 2. Ida Linn Gautestad, Evje og Hornnes  238, 3. Kari Jørgensen, Imenes  229, 4. Silje Sørby, Froland  225, 5. Arne Skuland, Laudal  223.

V55: 1. Anders Metveit, Imenes  248, 2. Stein Feyling Østbøll, Birkenes  245, 3. Georg Gulbrandsen, Dølemo  245, 4. Geir Lunde, Klepp  244, 5. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal  244, 6. Folke Helle, Finnøy  243, 7. Lars Esse, Bamble  242, 8. Dagfinn Vemmelvik, Greipstad  241, 9. Arild Håkedal, Dølemo  240, 10. Egil Time, Time  239, 11. Jon Olav Jåtun, Søgne  238, 12. Jacob Olimstad, Vegårshei  238, 13. Rune Haaversen-Westhassel, Greipstad  235, 14. Oddvar Skov-Skov, Vennesla  235, 15. Arne Palerud, Drangedal  234, 16. Tor Fasseland, Mandal  234, 16. Svein K Søyland, Gjesdal  234, 18. Ragnar Bergane, Tørdal  232, 19. Thor Vigre, Imenes  228, 20. Thor Inge Levang, Fyresdal  227.

J, 16-17 år: 1. Andreas Finnestad Lund, Søgne  247, 2. Johanne Dalene, Kristiansand og Omegn  240, 3. Magnus Johannessen, Søgne  239, 4. Martin Aabel, Birkenes  237, 5. Knut Kvisli, Vegårshei  196.

ER, 14-15 år: 1. Thomas Munch-Olsen, Vegårshei  250, 2. Tor Christian Mathisen, Bamble  247, 3. Malin Wårøy Møll, Holum  246, 4. Kristian Storenes, Imenes  245, 5. Linn Kristine Terjesen, Ugland  245, 6. Markus Gauslå, Froland  244, 7. Eivind Wikeland, Imenes  243, 8. Emil Gylland, Imenes  242, 9. Lars Rakkestad, Vennesla  239, 10. Benjamin Langenes Nyhaven, Søgne  225, 11. Anders Berås Steinsland, Vennesla  200.

R, 11-13 år: 1. Caroline Finnestad Lund, Søgne  249, 2. Amalie Sagemoen, Ugland  244, 3. Mina Wårøy Møll, Holum  243, 4. Sander Emil Ånonsen, Froland  240, 5. Daniel Dølemo, Imenes  240, 6. Jonas Skajå Olimstad, Froland  237, 7. Svein Christian Mathisen, Bamble  227, 8. Solveig Engvoll, Kristiansand og Omegn  222.

NU, -15 år: 1. Emil L Nyhaven, Søgne , 1. Vemund Kristoffer Paul, Imenes , 1. Julie Kornbrekke Tvinnereim, Kristiansand og Omegn .

V65: 1. Nils Seldal, Klepp  250, 2. Per Torleiv Tveiten, Bykle  250, 3. Halvar Austvoll, Klepp  249, 4. Karsten Valand, Grindølen  249, 5. Hans Petter Øverbø, Siljan  248, 6. Per A. Pedersen, Kristiansand og Omegn  248, 7. Magne Rike, Vegårshei  248, 8. Knut Erik Lie, Imenes  247, 9. Nils Haugaas, Froland  245, 10. Dagfinn olsen, Froland  243, 11. Arvid T. Ramsland, Heddeland og Breland  242.

V73: 1. Gunnar Torstein Olsen, Løveid  250, 2. Bjørn Bakken, Siljan  250, 3. Torjus Ågedal, Grindølen  249, 4. Harald Englund, Søgne  249, 5. Tore Allum, Siljan  249, 6. Harald Jensen, Lyngdal  249, 7. Ivar Omdal, Vennesla  249, 7. Åge Tvermyr, Froland  249, 9. Vidar Ottren, Mælum  248, 10. John Løland, Birkenes  247, 11. Aslak Lonebu, Imenes  246, 12. Åsmund Idland, Gjesdal  245, 12. Johan Sandland, Imenes  245, 14. Sverre Vidringstad, Kristiansand og Omegn  245, 15. Odd Pettersen, Gjesdal  244, 16. Per Åge Grøsle, Imenes  243, 17. Paul Notto Mikkelsen, Imenes  238, 18. Ivar Mjåland, Iveland  236, 19. Øivind Evensen, Vegårshei  231, 20. Thomas Ivar Sundtjønn, Herefoss  230.

JEG: 1. Stanley Moen, Jørpeland  245, 2. Kristoffer Mål Nilsen, Imenes  241, 3. Jon Yngvar Jensen, Imenes  220, 4. Trond Himle, Imenes  205.