Brukerskapt innhold
Lokalsporten.fvn.no er siden for brukerskapt innhold, der klubber og utøvere selv skriver fra stevner, trening og annet. Vi tar også inn pressemeldinger som omhandler sørlendingers prestasjoner. Formålet er å speile mangfoldet og bredden i lokalidretten, og flere av sakene publiseres også på forsiden til fvn.no. Minst en gang i uka samler vi utvalgte bidrag i papiravisen. Vil du som utøver eller din klubb være med som en av stadig flere bidragsytere, kan du sende en e-post til Rune Stensland.
Peter Sørli fra Søgne Skytterlag kunne juble for 350 poeng i Egersund sist helg. Dermed kopierte han lillebrødrene Daniel og Håkon, som også har klart perfekt score i løpet av den siste måneden. Foto: Tom-Vegard Feltstykket
Brukerskapt innhold
Lokalsporten.fvn.no er siden for brukerskapt innhold, der klubber og utøvere selv skriver fra stevner, trening og annet. Vi tar også inn pressemeldinger som omhandler sørlendingers prestasjoner. Formålet er å speile mangfoldet og bredden i lokalidretten, og flere av sakene publiseres også på forsiden til fvn.no. Minst en gang i uka samler vi utvalgte bidrag i papiravisen. Vil du som utøver eller din klubb være med som en av stadig flere bidragsytere, kan du sende en e-post til Rune Stensland.

Sørli landsdelskretsmester med perfekt score

Peter Sørli ble Landsdelskretsmester for Sørlandet også for to år siden. Årets gjentakelse smakte ekstra godt siden han endelig kunne juble for 350 poeng.

28-åringen har vært svært nære flere ganger, men hver gang Søgne-skytteren har hatt 250 poeng før finaleomgangen har et skudd havnet på 9,9 poeng. Derfor var han nervøs før finalen på Landsdelskretsstevnet for Sørlandet i Egersund søndag ettermiddag.

– Jeg følte det var litt rufsete, sa han usikker før anvisningen og måtte vente i ulidelig spenning de neste minuttene, sier Sørli.

Les hele innlegget på Norsk Skyttertidende her

Resultater:

Landsdelskretsstevne bane 2017

Mesterskap

Klasse 3-5: 1. Peter Sørli, Søgne  350, 2. Jan Kåre Moland, Drangedal  349, 3. Anette Thingbø, Time  348, 4. Andreas Vigemyr, Heddeland og Breland  347, 5. Tor Arnfinn Homme, Kristiansand og Omegn  345, 6. Rasmus Løberg, Klepp  345, 7. Arnfinn Bakkevoll, Słgne  345, 8. May Elin Frøyland, Lyngdal  344, 8. Einar Johansen, Time  344, 10. Olav Fuglestad, Time  344, 11. Inge Hvitïs, Sauherad  344, 12. Kenneth Stubstad, Mandal  343, 13. Mette Elisabeth Finnestad, Słgne  343, 14. Tor Harald Lund, Słgne  343, 15. Kim Johan Vemmelvik, Kristiansand og Omegn  343, 16. Trond Inge Rłdland, Klepp  343, 17. Kjell Strand Hovland, Klepp  342, 17. Martine Minge, Siljan  342, 19. Runar Tveito, Lunde  342, 20. Sindre Skoie, Holum  342, 21. Lars Kristian Solheim, Vegïrshei  341, 22. Tore Indreiten, Stavanger  341, 22. Eirunn ã Słyland, Gjesdal  341, 24. Jarl Andre Stłlen, Farsund  341, 25. Odd Arild Stava, Karmły  341, 26. Marius Rinde, Farsund  341, 27. Stïle Kloster, Klepp  340, 28. Fredrik ¯s Orerłd, Froland  340, 29. Steinar Skoland, Lyngdal  339, 30. Anders Edvin Gusdal, Imenes  338, 31. Kjell Arild Kleivkïs, Kristiansand og Omegn  338, 32. Jarl Stłlen, Farsund  338, 33. Ole Nikolai Rydningen, Rise og Lłddesłl  337, 34. Torbjłrn Tjłrhom, ãvre Sirdal  336, 35. Wenke Blien, Flikka  336, 36. Geir Atle Metveit, Imenes  242, 37. Even Englund, Słgne  241, 37. John Winterstł, Stavanger  241, 39. Hïkon Tveitan, Siljan  240, 40. Stig AndrŁ Rłdland, Klepp  240, 41. Baste Sudmann, Time  240, 42. Kjell Egil Norum, Lindesnes  240, 43. Idun Borgen Oppedal, Holla  240, 44. Jarle Larsen, Time  239, 45. Sveinung Rossevatn, ãvre Eiken  239, 46. Tore Rłdland, Klepp  239, 47. Espen Hovland, Lunde  239, 48. Kai Egil Berntsen, Froland  239, 49. Geir Hauge, Mðlum  239, 50. ãyvind Bjerklund, Holla  239, 51. Alvilde Rłiseland, Holum  239, 52. Linn Christine Vatland, Jłrpeland  239, 53. Ole Dorholt, Lunde  238, 54. Christopher Haddal, Flikka  238, 55. Arild Valand, Mandal  238, 56. Ingvald Fłrde Ekra, Imenes  238, 57. Aleksander Teisrud, Słgne  238, 58. Tor Henning Post, Ugland  238, 59. Frode Kloster, Rennesły  238, 60. Einar Tunheim, Hï  237, 61. Sven Inge ãdegïrd, Time  237, 62. Ingve Flikka, Flikka  237, 63. Vetle Mðle Skïr, Time  237, 64. Kïre Vidringstad, Lyngdal  236, 65. Błrge Vatnedal, Holum  236, 66. Roar Torkildsen, Farsund  236, 67. Sindre Flesjï, Finnły  236, 68. Helene Storenes, Imenes  236, 69. Even Kvalły, Sauda  235, 70. Sindre Tunheim, Hï  235, 71. Bjłrn Vidringstad, Lyngdal  235, 72. Bjłrn Tore Beisland, Imenes  235, 73. Kenneth Brandsvoll, Lindesnes  235, 74. Steve T. ãverland, Gann  235, 75. Kari Aarekol, Klepp  235, 76. Marius Myklebust, Egersund  235, 77. Beate Aas, Karmły  235, 78. Jarle Tvinnereim, Kristiansand og Omegn  234, 79. Thor-Olav Lauvrak, Froland  234, 80. Sigmund Dobbe, Stavanger  234, 81. Helena Metveit, Imenes  234, 82. Christian Lie, Holum  234, 83. Per Kristian Aas, Lunde  233, 84. Arnt Bruseth, Mðlum  232, 85. Endre ¯bł Hallingstad, Sauda  232, 86. Espen Stubstad, Mandal  232, 87. Sven Egil Holta, Jłrpeland  232, 88. Kïre Kvalły, Sauda  232, 89. Kim Rene Liestłl, Sokndal  231, 90. Kïre Storenes, Imenes  231, 91. Inga Lill Rossevatn, ãvre Eiken  231, 92. ãrjan Metveit, Imenes  230, 93. Morten Lunde, Klepp  230, 94. Anders Leknes, Karmły  229, 95. Marianne Borgen, Holla  228, 96. Roy Wollvik, Stavanger  228, 97. Kirsten Elin Bergsvik, Finnły  228, 98. Steinar Norum, Lindesnes  228, 99. Bjłrn Bjellerïs, Imenes  227, 100. Pïl Augedal, Hï  227, 101. Tom Nyhaven, Słgne  227, 102. Hans Augedal, Hï  226, 103. Stein Skumsvoll, Farsund  225, 104. Siv Tone Rossevatn, ãvre Eiken  225, 105. Johan Słrli, Greipstad  224, 106. Svein Jïtun, Greipstad  224, 107. John Kjell Lien, Fyresdal  224, 108. Raymond Vaule, Bjerkreim  223, 109. Terje Ljostveit, Sauda  223, 110. Rune Heng, Stavanger  221, 111. Roar Hauge, Mðlum  219, 112. Astrid Hagelund, Klepp  217, 113. Arnt Ingve Svela, Klepp  217, 114. Asgeir Bruseth, Mðlum  216, 115. Simon Gerhard Simonsen, Karmły  213, 116. Sigbjłrn Ege, Kvinesdal  208, 117. Bjłrn Młlland, Greipstad  202.

V55: 1. Georg Gulbrandsen, Dłlemo  347, 2. Egil Time, Time  347, 3. Dag Voigt, Egersund  347, 4. Terje Hłyland, Time  345, 5. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal  344, 6. Anders Metveit, Imenes  343, 7. Lars Esse, Bamble  342, 8. Svein Kï. Słyland, Gjesdal  342, 9. Arvid Tveito, Lunde  341, 10. Per Sverre Risa, Time  245, 11. Geir Lunde, Klepp  244, 12. Arild Hïkedal, Dłlemo  243, 13. Dagfinn Vemmelvik, Greipstad  243, 14. Arild Gunnar Rasmussen, Holum  243, 15. ãyvind Lilledrange, Flikka  243, 16. Arne Palerud, Drangedal  242, 17. Tor Fasseland, Mandal  242, 18. Ivar Ueland, Klepp  242, 19. Oddvar Skov-Skov, Vennesla  241, 20. Eivind Hagen, Klepp  240, 21. May Lise Aas, Bolkesjł  239, 22. Stein Feyling ãstbłll, Birkenes  238, 23. Vidar Kïsene, Tłrdal  238, 24. Bodvar ãvrevik, Finnły  237, 25. Steinar Paulsen, Kristiansand og Omegn  237, 26. Thor Vigre, Imenes  236, 27. Rannveig Karlsen, Mðlum  234, 28. Folke Helle, Finnły  232, 29. Aril Strand, Bjerkreim  232, 30. Svein M Hellevik, Egersund  228.

Beste over 55 ïr: 1. Kenneth Stubstad, Mandal  343, 2. Anders Edvin Gusdal, Imenes  338, 3. Ole Nikolai Rydningen, Rise og Lłddesłl  337, 4. Torbjłrn Tjłrhom, ãvre Sirdal  336, 5. Wenke Blien, Flikka  336, 6. Einar Tunheim, Hï  237, 7. Błrge Vatnedal, Holum  236, 8. Roar Torkildsen, Farsund  236, 9. Kenneth Brandsvoll, Lindesnes  235, 10. Jarle Tvinnereim, Kristiansand og Omegn  234, 11. Arnt Bruseth, Mðlum  232, 12. Marianne Borgen, Holla  228, 13. Hans Augedal, Hï  226, 14. Johan Słrli, Greipstad  224, 15. Rune Heng, Stavanger  221, 16. Sigbjłrn Ege, Kvinesdal  208.

Beste kvinnelige skyttere: 1. Anette Thingbł, Time  348, 2. May Elin Frłyland, Lyngdal  344, 3. Mette Elisabeth Finnestad, Słgne  343, 4. Martine Minge, Siljan  342, 5. Eirunn ã Słyland, Gjesdal  341, 6. Wenke Blien, Flikka  336, 7. Idun Borgen Oppedal, Holla  240, 8. Alvilde Rłiseland, Holum  239, 9. Linn Christine Vatland, Jłrpeland  239, 10. Helene Storenes, Imenes  236, 11. Kari Aarekol, Klepp  235, 12. Beate Aas, Karmły  235, 13. Helena Metveit, Imenes  234, 14. Marianne Borgen, Holla  228, 15. Kirsten Elin Bergsvik, Finnły  228, 16. Siv Tone Rossevatn, ãvre Eiken  225, 17. Astrid Hagelund, Klepp  217.

Beste 20 år og yngre: 1. Sindre Skoie, Holum  342, 2. Lars Kristian Solheim, Vegïrshei  341, 3. Marius Rinde, Farsund  341, 4. Idun Borgen Oppedal, Holla  240, 5. Tore Rłdland, Klepp  239, 6. Alvilde Rłiseland, Holum  239, 7. Linn Christine Vatland, Jłrpeland  239, 8. Aleksander Teisrud, Słgne  238, 9. Sindre Flesjï, Finnły  236, 10. Helene Storenes, Imenes  236, 11. Even Kvalły, Sauda  235, 12. Helena Metveit, Imenes  234, 13. Christian Lie, Holum  234, 14. Endre ¯bł Hallingstad, Sauda  232, 15. Kim Rene Liestłl, Sokndal  231.

Junior, 16-17 år: 1. Andreas Finnestad Lund, Słgne  347, 2. Jłrand Aas, Lunde  347, 3. Regine Langbakk, Gjerpen  346, 4. Robin Laland, Gjesdal  346, 5. Sigve Vidringstad, Lyngdal  346, 6. Albert Sudmann, Time  346, 7. Kjetil jr. Igland, Imenes  345, 8. Martin Voss, Stavanger  345, 9. Elias Breiland Hetland, Farsund  343, 10. Kjetil Anda, Klepp  342, 11. Tobias Lekvam, Jłrpeland  245, 12. Tormod Mïge, Gjesdal  245, 13. Espen Elias Vigemyr, Heddeland og Breland  245, 14. Magnus Johannessen, Słgne  245, 15. Martin Eiken, Holum  245, 16. Martin Aabel, Birkenes  243, 17. Ole Simen Eckhoff Gjermestad, Egersund  243, 18. Gorm Jłran Słrensen, Gjesdal  243, 19. Regine R. Nordvik, Stavanger  242, 20. Sven ãdegïrd, Time  242, 21. Mathias Oftedal, Hï  241, 22. Sindre Rłdland, Egersund  240, 23. Marte Natalie Rłyland Jacobsen, Holum  240, 24. Jonas Sodeland ãksendal, Holum  239, 25. Thea Rinde Oterkiil, Mðlum  237, 26. Sander Larsen, Time  237, 27. Robin Błe, Siljan  236, 28. Sondre Svinstad, Holum  236, 29. Trine Hïheim, Stavanger  235, 30. Maria ¯bł Hallingstad, Sauda  235, 31. Anders Runestad Veggeberg, Stavanger  224, 32. Benjamin ãstebł, Egersund  221, 33. Sebastian Joa, Egersund  213, 34. Ole Thomas Tłnnesland, Lindesnes  209.

Eldre rekrutt, 14-15 år: 1. Hannah Johansen, Time  350, 2. Daniel Kittilsen, Lunde  350, 3. Emil Hauge, Mðlum  350, 3. Thomas Munch-Olsen, Vegïrshei  350, 5. Line Rłdlan, Klepp  350, 6. Maren Kvalły, Sauda  350, 7. Martias Flikka, Flikka  349, 8. Marianne Rossevatn, ãvre Eiken  349, 9. Stine Cecilie Bjerklund, Holla  249, 10. Tommy Lie Hortman, Holum  249, 11. Leif Sindre Modalsli Kongevold, Flikka  249, 12. Kristian Storenes, Imenes  249, 13. Malin Wïrły Młll, Holum  249, 14. Sander Rosenlund, Gjesdal  248, 15. Dani Mathias Eide Allestad, Flikka  248, 16. Linn Kristine Terjesen, Ugland  247, 17. Sindre Tjessem Maudal, Gjesdal  247, 18. Jłrgen Ljostveit, Sauda  247, 19. Benjamin Langenes Nyhaven, Słgne  246, 20. Nathaniel Myklebust, Egersund  245, 21. Martine S. Hauge, Mðlum  245, 22. Espen Ramsfjell, Jłrpeland  243, 23. Jonatan Sagland, Gjesdal  240, 24. Mads ãverland, Gann  239, 25. Morgan Gravdal, Hï  238, 26. Vetle Karlbom Fisketjłn, Klepp  237, 27. Adrian Mehammer, Gjesdal  237, 28. Tor Eirik Eckhoff Gjermestad, Egersund  230, 29. Christian Rinde, Farsund  228, 30. Bernt Hïland, Hï  224.

Rekrutt, 11-13 år: 1. Caroline Finnestad Lund, Słgne  348, 2. Joar Vetle Modalsli Kongevold, Flikka  346, 3. Emil K. Lilledal, Stavanger  345, 4. Ole Morten Austvoll Lunde, Klepp  344, 5. Amalie Sagemoen, Ugland  344, 6. Kristin ãglðnd Hïheim, Stavanger  341, 7. Heine Kleivkïs, Kristiansand og Omegn  333, 8. Martin ãdegïrd, Greipstad  244, 9. Maja Dorholt, Lunde  244, 10. Erlend Ljostveit, Sauda  244, 11. Ingvill Flikka, Flikka  243, 12. Henrik Dorholt, Lunde  242, 13. Mathias Hamre, Time  241, 14. Sine Stangborli, Klepp  241, 15. Rikke ãverland, Gann  236, 16. Magnus Hauge, Mðlum  232, 17. Viktoria Haga ãvrevik, Gann  231, 18. Olav Mïge, Gjesdal  226, 19. Jette ãverland, Gann  213.

V65: 1. Per Gjesdal, Gjesdal  350, 1. Reidar Sviland, Gann  350, 3. Sivert Skïr, Time  349, 4. Nils Seldal, Klepp  348, 5. Jarle Idland, Gjesdal  347, 6. Jens Sverre Knutsen, Klepp  346, 7. Halvar Austvoll, Klepp  249, 7. Jan M. Ellingsen, Karmły  249, 7. Johan Holen, Hï  249, 7. Paul Vaule, Hï  249, 11. Karsten Valand, Grindłlen  249, 12. Melvin Berggïrd, Egersund  248, 12. Bjarne Birketvedt, Lindesnes  248, 14. Magne Rike, Vegïrshei  248, 15. Jostein Myklebust,, Klepp  248, 16. Per Torleiv Tveiten, Bykle  248, 17. Knut Erik Lie, Imenes  246, 18. Einar Aniksdal, Hï  246, 19. Liv Gerd Liestłl, Sokndal  246, 20. Osmund Norum, Lindesnes  245.

V73: 1. Torjus ¯gedal, Grindłlen  350, 2. Torbjłrn Mong, Egersund  350, 3. Harald Englund, Słgne  349, 4. ¯smund Idland, Gjesdal  349, 4. Harald Jensen, Lyngdal  349, 6. Tore Allum, Siljan  349, 7. Ivar Hole, Klepp  348, 8. Johan Sandland, Imenes  249, 9. Rolf Kittilsen, Lunde  249, 9. Vidar Ottren, Mðlum  249, 11. ¯ge Tvermyr, Froland  249, 12. Oddbjłrn Larsen, Torridal  249, 13. Gunnar Hïland,, Klepp  249, 14. Gunnar Torstein Olsen, Lłveid  248, 15. John Lłland, Birkenes  248, 16. Kjell Svaland, Finsland  248, 17. Johannes ãstrem, Stavanger  248, 18. Einar Kvalły, Sauda  248, 19. Willy Krafft, Lłveid  247, 20. Andres Skïr, Hjelmeland  244, 21. Paul Notto Mikkelsen, Imenes  244, 22. Bjłrn A. Jerstad,, Klepp  244, 23. Magne Westerheim, Gjesdal  244, 24. Odd Pettersen, Gjesdal  243, 25. ãivind Evensen, Vegïrshei  242, 26. Tore Kristian Lunden, Vennesla  238.

Klasse 2: 1. Lars ãglðnd Hïheim, Stavanger  334, 2. ãyvind Guggedal, Klepp  333, 3. Katrine Bu, Egersund  332, 4. Aleksander Mehammer, Gjesdal  331, 5. Tom Słrdalen, Tłrdal  239, 6. Geir Heskestad, Greipstad  238, 7. Kjell Bang, Holum  236, 8. ¯dne Jenssen, Mandal  236, 9. Kjetil Laland, Gjesdal  236, 10. Gro Suvatne, Greipstad  235, 11. Kristoffer Anda, Klepp  233, 12. Helge Voss, Stavanger  232, 13. Per Gunnar Steinnes, Finnły  230, 14. Roger Holen, Hï  229, 15. Sveinung Słyland Moen, Sand/suldal  227, 16. Geir Bernhard ãksendal, Holum  226, 17. Andreas Stenhaug, Stavanger  226, 18. Mariann Austvoll, Klepp  226, 19. Audun Rossevatn, ãvre Eiken  218.

Eldre junior, 18-19 år: 1. Andreas R. Nordvik, Stavanger  346, 2. Karen Sodeland ãksendal, Holum  336, 3. Vilhelm Assersen, Egersund  328, 4. Espen Stenhaug, Stavanger  237, 5. Jonas Johannesen Bjerva, Stavanger  212.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Peter Słrli, Słgne  250, 2. Jan Kïre Moland, Drangedal  249, 3. Anette Thingbł, Time  249, 4. Andreas Vigemyr, Heddeland og Breland  248, 5. Olav Fuglestad, Time  246, 6. Inge Hvitïs, Sauherad  246, 7. Rasmus Lłberg, Klepp  245, 8. Trond Inge Rłdland, Klepp  245, 9. Tor Arnfinn Homme, Kristiansand og Omegn  245, 10. Arnfinn Bakkevoll, Słgne  245, 11. Mette Elisabeth Finnestad, Słgne  244, 12. May Elin Frłyland, Lyngdal  244, 13. Fredrik ¯s Orerłd, Froland  244, 14. Einar Johansen, Time  244, 14. Runar Tveito, Lunde  244, 16. Kim Johan Vemmelvik, Kristiansand og Omegn  243, 17. Odd Arild Stava, Karmły  243, 18. Kenneth Stubstad, Mandal  243, 19. Tor Harald Lund, Słgne  243, 20. Kjell Strand Hovland, Klepp  242, 21. Jarl Stłlen, Farsund  242, 22. Geir Atle Metveit, Imenes  242, 23. Martine Minge, Siljan  242, 23. Eirunn ã Słyland, Gjesdal  242, 25. Tore Indreiten, Stavanger  242, 26. Even Englund, Słgne  241, 27. Lars Kristian Solheim, Vegïrshei  241, 28. Stïle Kloster, Klepp  241, 28. Steinar Skoland, Lyngdal  241, 30. Kjell Arild Kleivkïs, Kristiansand og Omegn  241, 31. John Winterstł, Stavanger  241, 32. Baste Sudmann, Time  240, 33. Kjell Egil Norum, Lindesnes  240, 34. Hïkon Tveitan, Siljan  240, 35. Idun Borgen Oppedal, Holla  240, 36. Tore Rłdland, Klepp  239, 37. Jarle Larsen, Time  239, 38. Kai Egil Berntsen, Froland  239, 39. Ole Nikolai Rydningen, Rise og Lłddesłl  239, 40. Ole Dorholt, Lunde  238, 41. Aleksander Teisrud, Słgne  238, 42. Anders Edvin Gusdal, Imenes  238, 43. Wenke Blien, Flikka  238, 44. Frode Kloster, Rennesły  238, 45. Sven Inge ãdegïrd, Time  237, 46. Vetle Mðle Skïr, Time  237, 47. Einar Tunheim, Hï  237, 48. Roar Torkildsen, Farsund  236, 49. Helene Storenes, Imenes  236, 49. Błrge Vatnedal, Holum  236, 51. Bjłrn Tore Beisland, Imenes  235, 52. Sindre Tunheim, Hï  235, 53. Marius Myklebust, Egersund  235, 54. Steve T. ãverland, Gann  235, 55. Jarle Tvinnereim, Kristiansand og Omegn  234, 56. Per Kristian Aas, Lunde  233, 57. Johan Słrli, Greipstad  224.

Klasse 4: 1. Sindre Skoie, Holum  246, 2. Marius Rinde, Farsund  242, 3. Stig AndrŁ Rłdland, Klepp  240, 4. ãyvind Bjerklund, Holla  239, 5. Alvilde Rłiseland, Holum  239, 6. Espen Hovland, Lunde  239, 7. Linn Christine Vatland, Jłrpeland  239, 8. Geir Hauge, Mðlum  239, 9. Sveinung Rossevatn, ãvre Eiken  239, 10. Torbjłrn Tjłrhom, ãvre Sirdal  238, 11. Christopher Haddal, Flikka  238, 12. Tor Henning Post, Ugland  238, 13. Arild Valand, Mandal  238, 14. Kïre Vidringstad, Lyngdal  236, 15. Sindre Flesjï, Finnły  236, 16. Kenneth Brandsvoll, Lindesnes  235, 17. Even Kvalły, Sauda  235, 18. Bjłrn Vidringstad, Lyngdal  235, 19. Kari Aarekol, Klepp  235, 20. Beate Aas, Karmły  235, 21. Sigmund Dobbe, Stavanger  234, 22. Endre ¯bł Hallingstad, Sauda  232, 23. Arnt Bruseth, Mðlum  232, 24. Kïre Kvalły, Sauda  232, 25. Espen Stubstad, Mandal  232, 26. Sven Egil Holta, Jłrpeland  232, 27. Kïre Storenes, Imenes  231, 28. Morten Lunde, Klepp  230, 29. Anders Leknes, Karmły  229, 30. Marianne Borgen, Holla  228, 31. Kirsten Elin Bergsvik, Finnły  228, 32. Steinar Norum, Lindesnes  228, 33. Pïl Augedal, Hï  227, 34. Tom Nyhaven, Słgne  227, 35. Hans Augedal, Hï  226.

Klasse 3: 1. Jarl Andre Stłlen, Farsund  243, 2. Ingvald Fłrde Ekra, Imenes  238, 3. Ingve Flikka, Flikka  237, 4. Thor-Olav Lauvrak, Froland  234, 5. Helena Metveit, Imenes  234, 6. Christian Lie, Holum  234, 7. Inga Lill Rossevatn, ãvre Eiken  231, 8. Kim Rene Liestłl, Sokndal  231, 9. ãrjan Metveit, Imenes  230, 10. Roy Wollvik, Stavanger  228, 11. Bjłrn Bjellerïs, Imenes  227, 12. Siv Tone Rossevatn, ãvre Eiken  225, 13. Stein Skumsvoll, Farsund  225, 14. John Kjell Lien, Fyresdal  224, 15. Svein Jïtun, Greipstad  224, 16. Raymond Vaule, Bjerkreim  223, 17. Terje Ljostveit, Sauda  223, 18. Rune Heng, Stavanger  221, 19. Roar Hauge, Mðlum  219, 20. Astrid Hagelund, Klepp  217, 21. Arnt Ingve Svela, Klepp  217, 22. Asgeir Bruseth, Mðlum  216, 23. Simon Gerhard Simonsen, Karmły  213, 24. Sigbjłrn Ege, Kvinesdal  208, 25. Bjłrn Młlland, Greipstad  202.

Klasse 2: 1. Lars ãglðnd Hïheim, Stavanger  240, 2. Aleksander Mehammer, Gjesdal  239, 3. Tom Słrdalen, Tłrdal  239, 4. ãyvind Guggedal, Klepp  238, 5. Geir Heskestad, Greipstad  238, 6. Katrine Bu, Egersund  237, 7. Kjetil Laland, Gjesdal  236, 8. Kjell Bang, Holum  236, 9. ¯dne Jenssen, Mandal  236, 10. Gro Suvatne, Greipstad  235, 11. Kristoffer Anda, Klepp  233, 12. Helge Voss, Stavanger  232, 13. Per Gunnar Steinnes, Finnły  230, 14. Roger Holen, Hï  229, 15. Sveinung Słyland Moen, Sand/suldal  227, 16. Mariann Austvoll, Klepp  226, 17. Geir Bernhard ãksendal, Holum  226, 18. Andreas Stenhaug, Stavanger  226, 19. Audun Rossevatn, ãvre Eiken  218.

Klasse 1: 1. Kirsten Słrli, Greipstad  243, 2. Rita Guggedal, Klepp  242, 3. Kari Jłrgensen, Imenes  242, 4. Eli Gravdal, Hï  240, 5. Signe Johanne Delviken Stangborli, Klepp  239, 6. Leiv Erik Skadberg, Egersund  233, 7. Liv Karin Strand, Bjerkreim  229, 8. Arne Skuland, Laudal  221.

V55: 1. Dag Voigt, Egersund  250, 2. Egil Time, Time  248, 3. Georg Gulbrandsen, Dłlemo  248, 4. Terje Hłyland, Time  247, 5. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal  246, 6. Per Sverre Risa, Time  245, 6. Svein Kï. Słyland, Gjesdal  245, 8. Lars Esse, Bamble  244, 9. Geir Lunde, Klepp  244, 10. Arvid Tveito, Lunde  244, 11. Anders Metveit, Imenes  244, 12. Arild Hïkedal, Dłlemo  243, 13. Arild Gunnar Rasmussen, Holum  243, 14. ãyvind Lilledrange, Flikka  243, 15. Dagfinn Vemmelvik, Greipstad  243, 16. Tor Fasseland, Mandal  242, 17. Ivar Ueland, Klepp  242, 18. Arne Palerud, Drangedal  242, 19. Oddvar Skov-Skov, Vennesla  241, 20. Eivind Hagen, Klepp  240, 21. May Lise Aas, Bolkesjł  239, 22. Vidar Kïsene, Tłrdal  238, 23. Stein Feyling ãstbłll, Birkenes  238, 24. Steinar Paulsen, Kristiansand og Omegn  237, 25. Bodvar ãvrevik, Finnły  237, 26. Thor Vigre, Imenes  236, 27. Rannveig Karlsen, Mðlum  234, 28. Aril Strand, Bjerkreim  232, 29. Folke Helle, Finnły  232, 30. Svein M Hellevik, Egersund  228.

AG3: 1. Leif Rinde, Hv-08 Agder og Rogaland 227, 2. Thomas Mong, NROF Rogaland 224, 3. Alf Stensli, Hv-08 Agder og Rogaland 223, 4. Torbjłrn Mong, NROF Rogaland 209.

Junior, 16-17 ïr: 1. Jłrand Aas, Lunde  248, 2. Kjetil Anda, Klepp  248, 3. Elias Breiland Hetland, Farsund  247, 4. Andreas Finnestad Lund, Słgne  247, 5. Martin Voss, Stavanger  247, 6. Kjetil jr. Igland, Imenes  247, 7. Sigve Vidringstad, Lyngdal  246, 8. Robin Laland, Gjesdal  246, 9. Albert Sudmann, Time  246, 10. Regine Langbakk, Gjerpen  246, 11. Tormod Mïge, Gjesdal  245, 12. Tobias Lekvam, Jłrpeland  245, 13. Martin Eiken, Holum  245, 14. Magnus Johannessen, Słgne  245, 15. Espen Elias Vigemyr, Heddeland og Breland  245, 16. Martin Aabel, Birkenes  243, 17. Ole Simen Eckhoff Gjermestad, Egersund  243, 18. Gorm Jłran Słrensen, Gjesdal  243, 19. Regine R. Nordvik, Stavanger  242, 20. Sven ãdegïrd, Time  242, 21. Mathias Oftedal, Hï  241, 22. Marte Natalie Rłyland Jacobsen, Holum  240, 23. Sindre Rłdland, Egersund  240, 24. Jonas Sodeland ãksendal, Holum  239, 25. Thea Rinde Oterkiil, Mðlum  237, 26. Sander Larsen, Time  237, 27. Robin Błe, Siljan  236, 28. Sondre Svinstad, Holum  236, 29. Trine Hïheim, Stavanger  235, 30. Maria ¯bł Hallingstad, Sauda  235, 31. Anders Runestad Veggeberg, Stavanger  224, 32. Benjamin ãstebł, Egersund  221, 33. Sebastian Joa, Egersund  213, 34. Ole Thomas Tłnnesland, Lindesnes  209.

Eldre rekrutt, 14-15 ïr: 1. Martias Flikka, Flikka  250, 1. Thomas Munch-Olsen, Vegïrshei  250, 3. Line Rłdlan, Klepp  250, 4. Emil Hauge, Mðlum  250, 4. Hannah Johansen, Time  250, 4. Daniel Kittilsen, Lunde  250, 7. Maren Kvalły, Sauda  250, 7. Marianne Rossevatn, ãvre Eiken  250, 9. Leif Sindre Modalsli Kongevold, Flikka  249, 10. Stine Cecilie Bjerklund, Holla  249, 10. Tommy Lie Hortman, Holum  249, 10. Kristian Storenes, Imenes  249, 13. Malin Wïrły Młll, Holum  249, 14. Sander Rosenlund, Gjesdal  248, 15. Dani Mathias Eide Allestad, Flikka  248, 16. Jłrgen Ljostveit, Sauda  247, 16. Sindre Tjessem Maudal, Gjesdal  247, 18. Linn Kristine Terjesen, Ugland  247, 19. Benjamin Langenes Nyhaven, Słgne  246, 20. Nathaniel Myklebust, Egersund  245, 21. Martine S. Hauge, Mðlum  245, 22. Espen Ramsfjell, Jłrpeland  243, 23. Jonatan Sagland, Gjesdal  240, 24. Mads ãverland, Gann  239, 25. Morgan Gravdal, Hï  238, 26. Adrian Mehammer, Gjesdal  237, 27. Vetle Karlbom Fisketjłn, Klepp  237, 28. Tor Eirik Eckhoff Gjermestad, Egersund  230, 29. Christian Rinde, Farsund  228, 30. Bernt Hïland, Hï  224.

Rekrutt, 11-13 ïr: 1. Ole Morten Austvoll Lunde, Klepp  249, 2. Caroline Finnestad Lund, Słgne  249, 3. Joar Vetle Modalsli Kongevold, Flikka  248, 4. Emil K. Lilledal, Stavanger  247, 5. Kristin ãglðnd Hïheim, Stavanger  247, 6. Amalie Sagemoen, Ugland  246, 7. Heine Kleivkïs, Kristiansand og Omegn  245, 8. Maja Dorholt, Lunde  244, 9. Erlend Ljostveit, Sauda  244, 10. Martin ãdegïrd, Greipstad  244, 11. Ingvill Flikka, Flikka  243, 12. Henrik Dorholt, Lunde  242, 13. Mathias Hamre, Time  241, 14. Sine Stangborli, Klepp  241, 15. Rikke ãverland, Gann  236, 16. Magnus Hauge, Mðlum  232, 17. Viktoria Haga ãvrevik, Gann  231, 18. Olav Mïge, Gjesdal  226, 19. Jette ãverland, Gann  213.

V65: 1. Nils Seldal, Klepp  250, 2. Per Gjesdal, Gjesdal  250, 3. Reidar Sviland, Gann  250, 4. Sivert Skïr, Time  250, 5. Jarle Idland, Gjesdal  250, 6. Jens Sverre Knutsen, Klepp  250, 7. Paul Vaule, Hï  249, 8. Johan Holen, Hï  249, 9. Halvar Austvoll, Klepp  249, 10. Jan M. Ellingsen, Karmły  249, 11. Karsten Valand, Grindłlen  249, 12. Bjarne Birketvedt, Lindesnes  248, 13. Melvin Berggïrd, Egersund  248, 13. Magne Rike, Vegïrshei  248, 13. Per Torleiv Tveiten, Bykle  248, 16. Jostein Myklebust,, Klepp  248, 17. Knut Erik Lie, Imenes  246, 18. Einar Aniksdal, Hï  246, 19. Liv Gerd Liestłl, Sokndal  246, 20. Osmund Norum, Lindesnes  245.

V73: 1. Torbjłrn Mong, Egersund  250, 2. Harald Englund, Słgne  250, 3. Ivar Hole, Klepp  250, 3. Torjus ¯gedal, Grindłlen  250, 5. Harald Jensen, Lyngdal  250, 6. ¯smund Idland, Gjesdal  250, 7. Tore Allum, Siljan  250, 8. Vidar Ottren, Mðlum  249, 9. Gunnar Hïland,, Klepp  249, 9. Oddbjłrn Larsen, Torridal  249, 9. Johan Sandland, Imenes  249, 12. ¯ge Tvermyr, Froland  249, 13. Rolf Kittilsen, Lunde  249, 14. Gunnar Torstein Olsen, Lłveid  248, 15. John Lłland, Birkenes  248, 16. Kjell Svaland, Finsland  248, 17. Einar Kvalły, Sauda  248, 17. Johannes ãstrem, Stavanger  248, 19. Willy Krafft, Lłveid  247, 20. Paul Notto Mikkelsen, Imenes  244, 20. Andres Skïr, Hjelmeland  244, 22. Bjłrn A. Jerstad,, Klepp  244, 22. Magne Westerheim, Gjesdal  244, 24. Odd Pettersen, Gjesdal  243, 25. ãivind Evensen, Vegïrshei  242, 26. Tore Kristian Lunden, Vennesla  238.

HK4: 1. Kjell Hovland, Hv-08 Agder og Rogaland 232, 2. Geir Lunde, Hv-08 Agder og Rogaland 231.

Eldre junior, 18-19 ïr: 1. Andreas R. Nordvik, Stavanger  246, 2. Karen Sodeland ãksendal, Holum  239, 3. Espen Stenhaug, Stavanger  237, 4. Vilhelm Assersen, Egersund  229, 5. Jonas Johannesen Bjerva, Stavanger  212.

Nybegynner voksen, 16+ ïr: 1. Kjartan Karlbom, Klepp .

Lagskyting

Ungdom individuell: 1. Martias Flikka, Flikka  100, 1. Line Rłdlan, Klepp  100, 3. Jłrgen Ljostveit, Sauda  100, 3. Leif Sindre Modalsli Kongevold, Flikka  100.

Veteran individuell: 1. Gunnar Torstein Olsen, Lłveid  100, 1. Vidar Ottren, Mðlum  100, 3. Tore Allum, Siljan  100, 3. Jan M. Ellingsen, Karmły  100, 3. Terje Hłyland, Time  100, 3. Paul Vaule, Hï  100.

Stang

Alle klasser: 1. Andreas R. Nordvik, Stavanger  27, 2. Inge Hvitïs, Sauherad  25, 2. Alf Stensli, Hv-08 Agder og Rogaland 25, 4. Thomas Mong, NROF Rogaland 25, 5. Anette Thingbł, Time  23, 6. ãrjan Metveit, Imenes  22, 7. Geir Atle Metveit, Imenes  21, 8. Roar Hauge, Mðlum  20, 9. Geir Hauge, Mðlum  20, 9. Anders Metveit, Imenes  20, 11. Trond Inge Rłdland, Klepp  19, 12. Einar Johansen, Time  19, 12. Tore Rłdland, Klepp  19, 14. Kjell Hovland, Hv-08 Agder og Rogaland 18, 15. Paul Vaule, Hï  17, 16. Jan M. Ellingsen, Karmły  16, 16. Sveinung Słyland Moen, Sand/suldal  16, 18. Eirunn ã Słyland, Gjesdal  16, 19. Eivind Igland, Imenes  15, 19. Oddbjłrn Larsen, Torridal  15, 21. Christopher Haddal, Flikka  14, 22. Sveinung Rossevatn, ãvre Eiken  14, 23. Jens Sverre Knutsen, Klepp  13, 24. Svein Kï. Słyland, Gjesdal  13, 25. Knut Erik Lie, Imenes  12, 26. Tobias Lekvam, Jłrpeland  11, 27. Lars Kristian Solheim, Vegïrshei  11, 28. Helge Voss, Stavanger  10, 29. Martin Voss, Stavanger  7.

Felthurtig

Alle klasser: 1. Sveinung Rossevatn, ãvre Eiken  8,92, 2. Andreas R. Nordvik, Stavanger  9,07, 3. Trond Inge Rłdland, Klepp  9,55, 4. Tobias Lekvam, Jłrpeland  9,75, 5. Alf Stensli, Hv-08 Agder og Rogaland 10,30, 6. Eirunn ã Słyland, Gjesdal  10,97, 7. Christopher Haddal, Flikka  11,13, 8. Anette Thingbł, Time  11,58, 9. Einar Johansen, Time  11,74, 10. Helge Voss, Stavanger  12,01, 11. Geir Atle Metveit, Imenes  12,15, 12. Eivind Igland, Imenes  12,25, 13. Anders Metveit, Imenes  12,92, 14. Geir Hauge, Mðlum  13,06, 15. Kjell Hovland, Hv-08 Agder og Rogaland 13,37, 16. Sindre Skoie, Holum  13,65, 17. Jan Kïre Moland, Drangedal  16,07, 18. Roar Hauge, Mðlum  16,27, 19. ãrjan Metveit, Imenes  16,41, 20. Geir Bernhard ãksendal, Holum  17,06, 21. Oddbjłrn Larsen, Torridal  17,07, 22. Jens Sverre Knutsen, Klepp  17,49, 23. Tore Rłdland, Klepp  17,91, 24. Jonas Sodeland ãksendal, Holum  19,25, 25. Paul Vaule, Hï  21,75, 26. Sondre Svinstad, Holum  22,77, 27. Jan M. Ellingsen, Karmły  25,12, 28. Inge Hvitïs, Sauherad  25,17, 29. Sveinung Słyland Moen, Sand/suldal  25,73, 30. Martin Voss, Stavanger  26,44, 31. Svein Kï. Słyland, Gjesdal  53,06, 32. Karen Sodeland ãksendal, Holum  99,90.