Erik Udø Pedersen var raskest på 10 km i Mandal maraton med tiden 31.30 minutter. Alle foto: Ivar Gogstad.
Brukerskapt innhold
Lokalsporten.fvn.no er siden for brukerskapt innhold, der klubber og utøvere selv skriver fra stevner, trening og annet. Vi tar også inn pressemeldinger som omhandler sørlendingers prestasjoner. Formålet er å speile mangfoldet og bredden i lokalidretten, og flere av sakene publiseres også på forsiden til fvn.no. Minst en gang i uka samler vi utvalgte bidrag i papiravisen. Vil du som utøver eller din klubb være med som en av stadig flere bidragsytere, kan du sende en e-post til Rune Stensland.

Sterke tider i Mandal maraton

Det var fine vinnertider på mila, halvmaraton og maraton i søndagens tradisjonsrike løp.

På mila var det duell mellom Erik Udø Pederen og Abraham Syum, sistnevnte ga seg 1,5 km før mål og sikret seg andreplassen.
Frode Stenberg vant halvmaraton i herreklassen.
Det var et kjempeløp av Frode Stenberg, Romerike politi IL, som kjørte gjennom halvmaraton på 1.13.02 som en liten treningsøkt. De var på gjennomreise og stoppet opp for å delta i løpet – imponerende.
Inger Saanum vant kvinnenes halvmaraton.
Inger Saanum, GE Healthcare, var suveren vinner blant kvinnene på 1.23.26. Ingrid Ukkelberg, MIL, ble beste kvinne på mila med 39.51.
Ingrid Ukkelberg var raskest på kvinnenes 10 kilometer.
På maraton ble det ikke uventet Jan Erik Wergeland, Sandnes IL, med tiden 2.55.11 og her var det Turid Veggeland (404) best av kvinnene med 5.21.44.
Jan Erik Wergeland vant maraton i herreklassen.
En egen rulleskiklasse deltok og her var det ikke overraskende vår juniorskiskytter Torje Usland Dahl (424), MIL, som gikk seirende ut med 1.49.38.
Turid Veggeland vant maraton i kvinneklassen.
Det var en liten deltakernedgang fra i fjor, spesielt på hel maraton, her var det 25 deltakere, mens det på halvmaraton var 62 løpere og 50 på mila.
Torje Usland Dahl var kjappest i rulleskiklassen.

Mandalsmaraton 2017

10 km

Klasse: HERRER KONKURANSE

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km

================================================================================================

1       6    Erik U Pedersen             Kr.sand løpeklubb           NOR   00:31:30

2      30    Abraham Syum                MHI                         NOR   00:33:20

3      40    Lars Aanensen               MHI                         NOR   00:33:35

4       9    Vegard Danielsen            Kr.sand løpeklubb           NOR   00:34:10

5       2    Magnus Thorkildsen          Trauma                      NOR   00:36:15

6      11    Ole Drange                  Kr.sand løpeklubb           NOR   00:36:31

7      47    Vidar Pedersen              Hogganvik                   NOR   00:38:47

8      21    Kenneth Sløgedal            MIL                         NOR   00:38:52

9      38    Tommy Aanensen              Mandalitten Sportsklubb     NOR   00:39:11

10       1    Arild Sletten               Holum IL                    NOR   00:39:35

11       5    Kristian Kleppan            MHI                         NOR   00:40:15

12      22    Martin Ukkelberg Sløgedal   MIL                         NOR   00:42:50

13      25    Jan Arild Fredriksen        Mandalitten Sports Club     NOR   00:43:34

14       7    Abraham Pettersen           Fløy                        NOR   00:43:53

15      36    Stian Skjævesland           Mandalitten SK              NOR   00:45:55

16      31    Ole Gerhard Nodland         RPIL                        NOR   00:46:45

17      50    Peter Kjellby               MK                          NOR   00:47:07

18      42    Erling Torvund              MHI                         NOR   00:47:28

19      43    Eivind Holte Ellingsen      MK                          NOR   00:48:44

20      15    Lasse Danielsen             Holum IL                    NOR   00:48:45

21      20    Sebastian Solheim                                       NOR   00:50:42

22      19    Magnar Nødland             Stavanger Friidrett          NOR   00:52:47

23      32    Aage Hansen                                             NOR   00:55:43

24      28    Lauritz Dyrkolbotn          MHI                         NOR   00:57:47

Klasse: DAMER KONKURANSE

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km

================================================================================================

1      23    Ingrid Ukkelberg            MIL                         NOR   00:39:51

2      37    Liv Torunn Netland          Mandalitten                 NOR   00:42:14

3      41    Tonje Homme                 Kruse Smith                 NOR   00:43:00

4      17    Unni Mesel                  Kr.sand løpeklubb           NOR   00:43:56

4      29    Lisbeth Aasen               Konsmo IL                   NOR   00:43:56

6      18    Tonje Nødland               Stavanger Friidrett         NOR   00:47:51

7       4    Karina N. Tryland           Vassmyra                    NOR   00:51:23

8       8    Janicke Yttervik            Grimstad løpeklubb          NOR   00:51:40

9      12    Vegard Nystad               Søgne IL                    NOR   00:52:06

10       3    Kristine Wergeland          Oslo Sandvolleyballklubb    NOR   00:53:44

11      13    Trine M. Berge              FVN                         NOR   00:56:59

12      10    Gjertrud Cecilie Wendt      Rambøll BIL                 NOR   00:57:47

13      34    Linnea B. Rom                                           NOR   01:01:51

14      35    Iselin B. Rom                                           NOR   01:02:03

15      26    Birte Gauslaa Hansen        LIL                         NOR   01:11:13

Klasse: HERRER MOSJON

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km

================================================================================================

1      33    Anders Saanum               Sørbåt                      NOR   00:39:45

2      27    Yngve Finne                 Mandalitten Sportsklubb     NOR   00:41:26

3      48    Eirik Hageland              GE Healthcare               NOR   00:45:39

4      16    Per Olav Helms              MHI                         NOR   00:49:11

5      45    Helge Stegemoen             Kr.sand løpeklubb           NOR   00:50:29

6      14    Jan Kåre Olsen              Sandnes                     NOR   00:53:07

7      46    Ole Johnny Nilsen           Lyngdal                     NOR   00:53:45

8      39    Jan-Erik S. Halvorsen       Spreg Trening               NOR   00:53:47

9      49    Stanley Olsen                                           NOR   01:06:56

10      24    Willy Reppe                 Froland                     NOR   01:11:13

11      44    Gustav Stegemoen            Kr.sand kampsportsenter     NOR   01:16:15

Halvmaraton

Klasse: HERRER MOSJON

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     258    Edvin Syvertsen             Umoe Mandal BIL             NOR             01:32:11

2     209    Tore Hjortland              GTI                         NOR             01:32:58

3     234    Trygve Sirnes               Mandal VGS                  NOR             01:40:47

4     212    Timothy Cook                                            GBR             01:42:42

4     213    Luke Marley                                             GBR             01:42:42

6     247    Stian Vollen                                            NOR             01:52:03

7     249    Asgeir Sel                  Bryne FIK                   NOR             02:13:49

8     248    Harald Sel                  Bryne FIK                   NOR             02:13:54

9     200    Espen Regevik               Mandal                      NOR             02:16:01

10     207    Arvid Ljosdal               Tonstad IL                  NOR             02:53:33

Klasse: DAMER MOSJON

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     255    Hanne Kråkeland            Vassmyra damene              NOR             01:53:46

2     222    Ida Synnøve Lohne                                       NOR             01:55:55

Klasse: DAMER JUNIOR

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     260    Bertine Kvinen-Lindland     Holum IL                    NOR             01:34:00

Klasse: HERRER AKTIV 21-34

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     216    Frode Stenberg              Romerike Politi IL          NOR             01:13:02

2     246    Sindre Jørgensen            GTI Friidrettsklubb         NOR             01:19:44

3     239    Morten Frustøl              PwC BIL                     NOR             01:23:33

4     236    Håkon Bernhardsen                                       NOR             01:32:05

5     224    Kristoffer Pettersen        Kr.sand Løpeklubb           NOR             01:23:45

6     245    Tom Henrik Flaa             GTI Friidrett               NOR             01:27:57

7     226    Morten Fasseland            GE Healthcare               NOR             01:33:53

8     259    Benjamin Nergaard                                       DK              01:42:28

9     214    Torjus Aasland              Åseral IL                   NOR             01:44:22

10    261    Knut Arne Sel               Bryne FIK                   NOR             01:59:36

Klasse: DAMER AKTIV 21-35

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

2     227    Gerda Fasseland             Spangereid IL               NOR             01:37:16

3     225    Eli Aase Grisledal                                      NOR             01:38:50

4     233    Nina Tveten                 TPIL                        NOR             02:01:03

Klasse: HERRER VETERAN 35-39

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     252    Endre Walvick               Walvick Bygg                NOR             01:24:57

Klasse: DAMER VETERANER 35-39

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     237    Randi Marie Dyrkolbotn      Vassmyra damene             NOR             01:32:23

Klasse: HERRER VETERAN 40-44

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     208    Even Tronstad Sagebakken    MHI                         NOR             01:43:03

2     244    Edvin Fladen                Søgne IL                    NOR             01:46:34

3     235    Hans Kristian Nilsen        UIA                         NOR             02:00:00

Klasse: DAMER VETERANER 40-44

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     230    Rita Steinsvik              Kripos IL                   NOR             01:36:47

Klasse: HERRER VETERAN 45-49

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     231    Bernt Mushom                KPIL                        NOR             01:24:02

2     218    Karl-Berge Rød                                          NOR             01:32:55

3     215    Rolf Aasland                Åseral IL                   NOR             01:35:59

4     242    Sverre Hille                Team Hille                  NOR             01:48:32

Klasse: DAMER VETERANER 45-49

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     243    Mira Bøge                   NKOM BIL                    NOR             01:49:35

2     206    Karin Skarås Nielsen        Sokndal                     NOR             01:55:55

Klasse: HERRER VETERAN 50-54

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     251    Tor Geir Kvinen             MK                          NOR             01:22:54

2     250    Kaare Aanensen              Sparebanken Sør             NOR             01:23:48

3     232    Atle Homme                  Soerlandsbadet              NOR             01:33:36

4     204    Stein Andersen              GE Healthcare               NOR             01:44:22

5     228    Odin Gunnar Lavik           Aston Vila                  NOR             01:46:31

6     241    Svein Olsen                 Mandal CK                   NOR             01:54:02

7     219    Marcus Gürgen               Flekkefjord IF              NOR             01:55:07

8     257    Allan Svendsen                                          NOR             01:57:05

Klasse: DAMER VETERANER 50-54

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     202    Inger Dagny Saanum          GE Healthcare               NOR             01:23:26

2     254    Kari Holte Ellingsen        Vassmyra damene             NOR             01:45:11

3     220    Heidi Austevik              Laerdal Medical BIL         NOR             01:50:08

Klasse: HERRER VETERAN 55-59

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     221    Arne Lindland               Moi IL                      NOR             01:31:16

2     223    Arne Magne Sondresen        GTI Friidrett               NOR             01:35:25

3     256    Magne Egeland               Bjerkreim                   NOR             01:39:05

Klasse: DAMER VETERANER 55-59

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     253    Anita Kvaase                MHI                         NOR             01:46:20

2     238    Anne Bjørsom                MHI                         NOR             02:00:20

3     229    Siren Rosseland             Vassmyra damene             NOR             02:08:41

Klasse: HERRER VETERAN 60-64

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     210    Steinar Wergeland           MHI                         NOR             01:36:31

2     201    Melvin Kleiven                                          NOR             01:55:09

3     211    Einar Ukkelberg             Søgne Skiklubb              NOR             02:02:00

4     240    Arne Pedersen               Revmatikerforeningen        NOR             02:08:42

Klasse: HERRER VETERAN 65-69

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     203    Olav Hogganvik              Arendal Triatlonklubb       NOR             01:57:03

Klasse: HERRER OVER 70

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     21 km

========================================================================================================

1     217    Odd G Nordstrøm             Vigmostad IL                NOR             01:59:09

2     205    Steinar Skarås              Sokndal                     NOR             02:00:57

Maraton

Klasse: HERRER AKTIV 21-34

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     20 km     30 km     42 km

========================================================================================================================

1     409    Jan Erik Wergeland          Sandnes IL                  NOR                       02:02:53  02:55:11

Klasse: HERRER VETERAN 35-39

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     20 km     30 km     42 km

========================================================================================================================

1     422    Kjell Gunnar Gjerdal        MHI                         NOR   00:48:10            02:32:01  03:39:22

Klasse: HERRER VETERAN 40-44

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     20 km     30 km     42 km

========================================================================================================================

1     418    Joern Hjoerungnes                                       NOR   00:42:19            02:08:36  03:01:01

2     419    Jan Kristian Stordrange                                 NOR   00:52:43            02:46:02  03:59:15

Klasse: HERRER VETERAN 45-49

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     20 km     30 km     42 km

========================================================================================================================

1     400    Torgeir Hagestad            Marnardal                   NOR   00:54:39            02:44:56  04:01:27

Klasse: HERRER VETERAN 50-54

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     20 km     30 km     42 km

========================================================================================================================

1     413    Odd Gunnar Tveit            Birkenes IL                 NOR   00:48:41            02:33:12  03:50:17

2     416    Bruno Pålsson               Ranvike Runners             SWE                       02:55:38  04:27:25

3     411    Gunnar Nordbø               Flekkefjord IF              NOR                       03:02:21  04:29:29

Klasse: HERRER VETERAN 55-59

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     20 km     30 km     42 km

========================================================================================================================

1     412    Jan Terje Halvorsen         Marnardal fysikalske        NOR   00:45:16            02:15:51  03:15:49

2     408    Geir Storkås                Porsgrunn                   NOR                       02:52:04  04:36:28

Klasse: DAMER VETERANER 55-59

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     20 km     30 km     42 km

========================================================================================================================

1     404    Turid Veggeland                                         NOR                       03:42:42  05:21:44

2     403    Lise Lithun                 Gjesdal IL                  NOR                       03:36:35  05:26:39

Klasse: HERRER VETERAN 60-64

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     20 km     30 km     42 km

========================================================================================================================

1     402    Sigurd Lima                 Gjesdal IL                  NOR                       03:36:33  05:26:39

2     414    Jan Albert Øglaend          Bryne FIK                   NOR                                 06:16:43

Klasse: HERRER VETERAN 65-69

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     20 km     30 km     42 km

========================================================================================================================

1     410    Kristen Bue                 MIL                         NOR                       02:49:47  04:04:39

2     401    Kjell Enok Grude                                        NOR                       02:52:47  04:13:45

3     415    Torstein Oestevik           Klepp IL                    NOR                       02:54:12  04:19:57

Klasse: DAMER OVER 70

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     20 km     30 km     42 km

========================================================================================================================

1     405    Signy Henden Rustlie        Lørenskog FIL               NOR                                 05:42:12

Klasse: HERRER RULLESKI

Plass  StartNr  Navn                        Klubb                      Nation  10 km     20 km     30 km     42 km

========================================================================================================================

1     424    Torje Usland Dahl           MIL                         NOR                                 01:49:38

2     423    Bøern Aanensen              MHI                         NOR                                 02:04:00

3     417    Jan Rune Pedersen           Applica BIL                 NOR                                 02:04:25

4     421    Rune Lia                    Ryvingen                    NOR                                 02:12:16

5     420    Tor Bernhardsen             Sørfjell IL                 NOR                                 02:14:04

6     407    Bjørn Løining               Flekkefjord Ski             NOR                                 02:46:19

7     406    Øyvind M. Wilmhelmsen       Trauma                      NOR                                 02:46:20