Starten går for den 3,8 kilometer lange normalløypa i Jegersberg. Alle foto: Sverre Larsen.
Brukerskapt innhold
Lokalsporten.fvn.no er siden for brukerskapt innhold, der klubber og utøvere selv skriver fra stevner, trening og annet. Vi tar også inn pressemeldinger som omhandler sørlendingers prestasjoner. Formålet er å speile mangfoldet og bredden i lokalidretten, og flere av sakene publiseres også på forsiden til fvn.no. Minst en gang i uka samler vi utvalgte bidrag i papiravisen. Vil du som utøver eller din klubb være med som en av stadig flere bidragsytere, kan du sende en e-post til Rune Stensland.

900 karuselløpere trosset striregnet

Til tross for meget våte forhold ble årets 13. karuselløp gjennomført med bravur.

Fra starten av det ca. 500 meter lange barneløpet.

859 løp Terrengkarusellen og 45 løp Barnas karusell fra Grønn slette i Jergersberg denne torsdagen. Det ble stadig mer regn utover etter­mid­dagen, og de siste tidtakingspuljene fikk det riktig heftig. Virkelig synd på en dag da Terreng­karusellen hadde familiearrangement med Barnas karusell. Men alle tok det med godt humør.

I normalløypa ble det hos kvinnene seier til Anne Kari Borgersen (18.39), foran Hilde Furuborg (19.24), Elisabeth Gill (19.45), Tone Birgit Nordibø (19.59) og Grethe Fredvik (20.42).

Hos herrene ble det seier til Asbjørn Lohne (15.58), foran Olav Meling Spikkeland (16.09), Georg Ovesen (16.46), Andreas Herstad Holmen (17.10) og Frode Lindblom (17.19).

Fra starten av den 7,3 km lange Milslukeren.

På milslukeren deltok 120 løpere (163 i fjor). De beste av kvinnene, med god margin, ble Inger Britt Bakstad (40.51), foran Siri Helene Puntervold Nilssen (46.54) og Siri Marit Aasland (47.16).

Hos herrene ble det tettere. Her vant Martin Malo (35.41), foran Magnus Frestad Nygaard (35.54) og Trond Hauklien (35.55).

Asbjørn Lohne (36), vinneren av herreklassen 

Er det gøy å vinne karusell-løp?

-Ja, det er alltid gøy. Jeg har det mest moro med å delta.

Hva skal til for å få gode tider?

-I dag var det viktig å løpe godt teknisk. Underlaget var sleipt på grunn av regnværet. Det var et krevende løp.

Har du mange venner i karusellen? 

-Ja, det er mange. Det er for øvrig to år siden jeg deltok i karusellen forrige gang.

Ida Roland (14), deltaker

Har du noen mål med løpingen?

-Ja, jeg ønsker å være best mulig. Og så går jeg mye på ski om vinteren. Løpingen er derfor trening og forberedelse til skisesongen som kommer. Og så ønsker jeg å ha og å utvikle god kondis.  

Hva synes du om karusellen?

-Det er første gang jeg løper. Det var veldig gøy, og løypa var tung.  

Hva slags terreng liker du?

-Jeg liker å løpe i heia og i variert terreng. Men jeg har ikke sans for å løpe på asfalt, det er hardt for føttene og beina.

 

 Adrian Sandstå (8), deltaker i barneløpet 

Er det gøy å være med på barneløpene

-Ja, det er det!

Løper du mye?

-Jeg løper en del, også i fotballen og i håndballen på skolen.  

Kjenner du noen andre barn som løper her i dag?

-Ja, jeg kjenner flere.  

På bildet over koser William Gundersen Lynghaug (6 år, til venstre) og broren Gabriel Gundersen Lynghaug (8) seg med bolle etter barneløpet.  

Tor Ivar Mjåland (42), deltaker 

Hva setter du pris på ved karusellen?

-Det er en fantastisk måte å komme seg ut på. Man kan opprettholde og utvikle formen. Vi har et godt fellesskap. Og så kan man løpe eller ta det som en tur.

Har du en oppfordring til folk som ikke er med på karusellen?

-De som ikke har prøvd å være med bør absolutt være med. Det vil garantert føre til gjentakelse.  


 Rune Nilsen (45), deltaker

Hvordan forbereder man seg godt til sesongen?

-Det er viktig å trene nok. Og så bør man legge inn litt hardkjør. Det er viktig å være med og å være positiv. Og så bør man ikke bry seg om været, man kan alltid trene og konkurrere! 

Er det sosiale viktig i karusellen?

-Ja, det er det. Vi er alle sammen om løpene. Det gjelder å holde seg i form, og komme seg litt rundt i områdene i og utenfor Kristiansand. Det er alltid fine løyper, og det er bare positive folk.  

Hva synes du om å komme seg ut på tur og å trene?

-Begge deler er viktig. Og så kan man benytte seg av sykkelkarusellen og skikarusellen også! 

Håkon Reiersølmoen (56), arrangør fra Varodd

Hvordan er Varodd-løpet?

-Det er kult, og mange er med. Vi er alltid fornøyde med dette løpet. Løypa er fin, og går for det meste i skogen og ellers litt i lysløypa. Det er glatt og sleipt underlag enkelte steder i år. Dette løpet er et samarbeid mellom karusellen og bedriftene i næringslivet. Det er et tungt løp, med enkelte bakker. Det er ei helt ny løype i år, og det er gøy å prøve noe nytt.  

Hva slags forberedelser bør arrangøren gjøre før hvert løp?

-Det er masse arbeid med løpene. Det gjelder å stikke løypene og vi må ha vakter ute. Vi slår opp teltene før vi starter, og tar dem ned når løpet er over. Vi serverer mat til en billig penge. Vi sørger for toaletttilgang og vi har tidtakingssystemet med oss. Deltakerne i barneløpet får boller etterpå.

Hva slags erfaringer får man gjennom karusellen?

-Det er et fellesskap der man treffer kjente og nye folk. Man kan ta løpene som en rusletur, eller man kan ta det som konkurranse. Det er mange pensjonister med, og de er opptatt av å komme seg ut i naturen.

 

Resultater – Vanlig løype (3,8 km)

K10-14

–   Ida Roland                                Egen bedrift                     20.46

 

K15-19

1   Hedda Skaar Davidsen           Egen bedrift                     26.01

–   Helena Reisvaag Johannessen    Egen bedrift            Fullført

–   Ingvild Bryne Schikora           Egen bedrift                  Fullført

–   Malin Bergersen                     Student                          Fullført

–   Marthine Stusvig                     Egen bedrift                  Fullført

–   Suzanne Lindekleiv Nygård   Egen bedrift                  Fullført

–   Thea Dahl                                 Egen bedrift                  Fullført

–   Heidi Bjelland Tengesdal       Student                          Fullført

 

K20-24

–   Tonje Aanensen                      Egen bedrift                  Fullført

 

K25-29

1   Hanne Stiland                          Vennesla kommune        23.53

2   Maria Lohne Bakke                Kr.sand kommune           26.49

–   Anette Opsahl                         Hydro Vigelands Brug  Fullført

–   Caroline W. Rosenkilde         Kr.sand kommune        Fullført

–   Ellen Døli                                  Elkem Fiskaa                  Fullført

–   Heidi Skreå Aanundsen         Phonero                         Fullført

–   Hilde Solaas Steinsland          VA Vegvesen                 Fullført

–   Ida Ulrikke Karlsen                 UiA                                  Fullført

–   Ingrid Landsverk                     Egen bedrift                  Fullført

–   Kristin Haagensen                   Student                          Fullført

 

K30-34

1   Tone Birgit Nordibø                Egen bedrift                     19.59

2   Eva Linn Blandkjenn               Egen bedrift                     21.50

3   Trine B. Linge                          Egen bedrift                     28.32

4   Erika Gjein Andersen             Sørlandet Sykehus          28.49

5   Birgit Homme                          Statbil                                36.00

–   Anne Trine Olsen                   Egen bedrift                  Fullført

–   Bente Urdal                             Kr.sand Politi                 Fullført

–   Birgit Solberg                           Statbil                             Fullført

–   Birgitte Haugeland Olsen      Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Caroline Thorstensen            Egen bedrift                  Fullført

–   Karina Laudal                           Egen bedrift                  Fullført

–   Kristin Mollestad                     Team Mosjon                Fullført

–   Kristine Marie Ringsby           Harestua Barnehage    Fullført

–   Linda Erklev                             Kr.sand Politi                 Fullført

–   Lisa Bjørneseth-Hermansen Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Merete Cathrine Granly        Egen bedrift                  Fullført

–   Ragnhild Skomedal                 UiA                                  Fullført

–   Trine Eskeland                         Asplan Viak Kr.sand      Fullført

–   Trude Pedersen Sundtjønn  UiA                                  Fullført

–   Vibeke Golf                              FIKO                                Fullført

 

K35-39

1   Elisabeth Gill                            Kr.sand kommune           19.45

2   Eva Anett Mosland                 Egen bedrift                     21.50

3   Liv Ellen Ensby                         Avinor                               22.09

4   Kari Soltveit Westgård           Stormberg                        24.25

5   Elisabeth Haarr Dønnestad   Repstad                             24.36

6   Gro Elise Prestvold                 Repstad                             25.25

7   Astrid Grønås Granum           Egen bedrift                     27.04

8   June Bjorå Kjelvik                   Egen bedrift                     35.27

–   Anne Haaland Simonsen       Egen bedrift                  Fullført

–   Anne-Karin Jensen                 Phonero                         Fullført

–   Beate Lygre                             Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Birgit Wigstøl Kjelsrud           Phonero                         Fullført

–   Bjørg Marit Nyjordet              Egen bedrift                  Fullført

–   Cathrine Slotta                        UiA                                  Fullført

–   Eline Alvestad                          Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Hanne Kile                               Color Line                      Fullført

–   Helene Holte Sandvik            Egen bedrift                  Fullført

–   Helene Robstad                      Nikkelverket                  Fullført

–   Hilde Thomassen                    Harestua Barnehage    Fullført

–   Hilde Tønnesen Sele              Phonero                         Fullført

–   Ida Aanmoen                           Egen bedrift                  Fullført

–   Irene Arntsen                          Egen bedrift                  Fullført

–   Kari Reinertsen Jerstad         Kr.sand kommune        Fullført

–   Lena Bjorå Andersen             Vennesla kommune     Fullført

–   Merete Sørjoten                     VA Vegvesen                 Fullført

–   Monica Haugland                    Egen bedrift                  Fullført

–   Nina Flaat Andersen               Egen bedrift                  Fullført

–   Nina Malo                                 Kr.sand kommune        Fullført

–   Reidun Moi                              Egen bedrift                  Fullført

–   Sandra Oudalstøl Trondsen  Kr. komm. / Student     Fullført

–   Siv Hege Møll                          Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Veronica B. Pedersen            Kr.sand kommune        Fullført

 

K40-44

1   Hilde Furuborg                        Kr.sand kommune           19.24

2   Anne-Grete Kaspersen          Sørlandet Sykehus          26.09

3   Ragnhild Elisabeth Bendiksen     Vennesla kommune  26.30

4   Hilde Rive                                 Agder Energi                    31.40

5   Siv-Hege Sundtjønn Taraldsen   Egen bedrift               34.00

–   Audhild Torset Kristiansen    VA Fylkeskommune     Fullført

–   Bente Hansen                          Egen bedrift                  Fullført

–   Elin Nesset                               Kr.sand kommune        Fullført

–   Ellen Rugsland                         Egen bedrift                  Fullført

–   Hilde Engedal                          Egen bedrift                  Fullført

–   Karen Mortensen                   UiA                                  Fullført

–   Kathrine Gregersen               Egen bedrift                  Fullført

–   Kirsten Stensvold                    Egen bedrift                  Fullført

–   Kristin Anette Heggland        SpareBank1-SR-Bank   Fullført

–   Laila Skarpholt                         Egen bedrift                  Fullført

–   Linda Bomann                         Egen bedrift                  Fullført

–   Linda Kjellemo                        Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Liv Tone Tveiten                     Vennesla kommune     Fullført

–   Marianne Bøe                         Posten                            Fullført

–   Marianne Humborstad          Statbil                             Fullført

–   Marie Reiråskag                      Team Mosjon                Fullført

–   Sigrid Føreland                        Egen bedrift                  Fullført

–   Siri Merete R. Johannessen  Kr.sand kommune        Fullført

–   Veronika Angell-Møvik          Sørlandet Sykehus       Fullført

 

K45-49

1   Anne Kari Borgersen             NOV                                   18.39

2   Grethe Fredvik                        Lærerne                           20.42

3   Tanja Sæbø                              Kr.sand kommune           22.50

4   Hanne Therese Ekra               Lærerne                           23.25

5   Elisabeth Skaaland Neset       Sørlandet Sykehus          24.30

6   My Choi Hsiung                       Sørlandet Sykehus          26.37

7   Hege Beate Løvland               Egen bedrift                     27.18

8   Anette Risvand Fossheim      VA Fylkeskommune        27.20

9   Marianne Svendsen               Egen bedrift                     29.50

–   Andrea Carola Andersen      Color Line                      Fullført

–   Anita Enger                              Egen bedrift                  Fullført

–   Anne Karen Sædberg            Egen bedrift                  Fullført

–   Birte Eiersland                         Egen bedrift                  Fullført

–   Edel Lauritsen                         Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Gry Lomeland                          Egen bedrift                  Fullført

–   Heidi Skea                                Nikkelverket                  Fullført

–   Inger Lene Høgseth                Kr.sand kommune        Fullført

–   Jorunn Fjeldkjøn                     Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Kristin Log Indbjo                    Tilsynsgampene            Fullført

–   Lillian Eikeland                        Elkem Fiskaa                  Fullført

–   Lise Pettersen                         Kr.sand Politi                 Fullført

–   Marianne Skaar                       Dagfin Skaar                  Fullført

–   Marit Amundsen                     Cameron Sense            Fullført

–   Marit Gausdal                          HG-Bygg                         Fullført

–   Mette Igland                            Kr.sand kommune        Fullført

–   Mona Hjelmeland                   Statbil                             Fullført

–   Mona Kristensen                    Syrtveit Dental              Fullført

–   Mone Stusvig                           Egen bedrift                  Fullført

–   Nina S. Nesheim                      Egen bedrift                  Fullført

–   Randi Marie Rypestøl             Hellvik Hus                     Fullført

–   Ritha Johannessen                  Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Sissel Røysland Berntsen       Egen bedrift                  Fullført

–   Tove Andersen Frikstad        Varodd                           Fullført

–   Trine Kiland                             Student                          Fullført

–   Trine Lidi                                  Egen bedrift                  Fullført

–   Turid Gøytil                              Posten                            Fullført

–   Unni Mesel                              Aquarama                      Fullført

 

K50-54

1   Tone Ellingsen                         Kr.sand Politi                    23.27

2   Hanne Alnæs                           Rambøll Norge                 23.30

3   Marit Nomeland                      Kr.sand kommune           24.05

4   Marit Norby                             Kr.sand kommune           25.14

5   Hanne Aanensen                    Egen bedrift                     25.43

6   Judy Erland                              Egen bedrift                     26.52

7   Mona Guttormsen                  Multi Regnskap                28.46

–   Amelia Garzon Osorio            Egen bedrift                  Fullført

–   Anita Svendsen                       Nikkelverket                  Fullført

–   Anne Marie Lande                 Rambøll Norge              Fullført

–   Anne Sofie Kaaland                Tollvesenet                    Fullført

–   Anne Strand Andersen          Agder Energi                 Fullført

–   Bente Meberg Gran               Kr.sand kommune        Fullført

–   Berit Holbæk                           Holbæk Anlegg             Fullført

–   Bjørg Kari Haugland                Nikkelverket                  Fullført

–   Camilla Midbrød                     Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Christin Fast Andersen          Egen bedrift                  Fullført

–   Elisabeth Thompson               Egen bedrift                  Fullført

–   Ellen Holtskog Wathne          Egen bedrift                  Fullført

–   Eva Augland                             Mekonomen Sørl.p.     Fullført

–   Frøydis Nordgård Vik             UiA                                  Fullført

–   Grete Sætre Bruheim            Egen bedrift                  Fullført

–   Gudrun Rosseland Sørli         Posten                            Fullført

–   Gunn Strand                            MH Wirth                       Fullført

–   Guri Sæterlid                           Team Mosjon                Fullført

–   Hilde Hultin                              Phonero                         Fullført

–   Ingunn Solborg                        Nikkelverket                  Fullført

–   Jorunn Aas Frigstad                Nikkelverket                  Fullført

–   Karen Adine Nevland             Cameron Sense            Fullført

–   Kristin Eidem Pedersen         Tilsynsgampene            Fullført

–   Lillian Lie                                  Egen bedrift                  Fullført

–   Lisbeth Jensen Gallefoss       Kr.sand kommune        Fullført

–   Liv Astri H. Skarberg               Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Margareth Wathne                Posten                            Fullført

–   Marianne Aasen                     Statbil                             Fullført

–   Marit Dahl Pedersen              VA Fylkeskommune     Fullført

–   Mona Mortensen                   Repstad                          Fullført

–   Monica Lunde Olsen              Egen bedrift                  Fullført

–   Randi Anita Aanensen           Egen bedrift                  Fullført

–   Reidun Alise Svestad              Rejlers                            Fullført

–   Rita Holst                                  Mizuno                           Fullført

–   Sidsel Mjaaland Emanuelsen   Sparebanken Sør       Fullført

–   Siri Stavsholt Bujordet           Mattilsynet                    Fullført

–   Solveig Løhaugen                   Wigemyr                        Fullført

–   Solveig Schia                            Kr.sand kommune        Fullført

–   Tone Liv Garcia De Presno    Agder Energi                 Fullført

–   Tone Tønnessen                     Kr.sand kommune        Fullført

–   Turid Eie                                   Statbil                             Fullført

 

K55-59

1   Åse Gullsmedmoen                Sørlandet Sykehus          21.09

2   Hanne Katinka Hofgaard        Kr.sand kommune           23.39

3   Reidun Klungland                   Cameron Sense               28.56

4   Frøydis Aslagsen Tønnessen TTS Marine                       29.12

5   Berit Eikaas Ingebretsen        Team Mosjon                   29.27

6   Toril Benjaminsen                   Egen bedrift                     33.33

–   Alice Coward                           Kvadr. Skolesenter       Fullført

–   Anne Grete Mjåland              Kr.sand kommune        Fullført

–   Anne Karin Danielsen            Agder Energi                 Fullført

–   Anne Marie Tjessem              Team Mosjon                Fullført

–   Åse Loland Fredheim             Egen bedrift                  Fullført

–   Astrid Nilsen                            Posten                            Fullført

–   Bente Abrahamsen                Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Berit H. Mikalsen                    Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Dorte Kvist                               Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Gerd Eftevåg Bjørge               MH Wirth                       Fullført

–   Grete Jakobsen                       Trimtex                           Fullført

–   Gunn Eriksen Sæbø                Kr.sand kommune        Fullført

–   Inger Helen Horsgård            Kr.sand kommune        Fullført

–   Janne Hagen Vang                  Statbil                             Fullført

–   Jorunn Stokka                          Egen bedrift                  Fullført

–   June Østerhus                         ITE Østerhus                  Fullført

–   Karin Løining Dynestøl           Kruse Smith                   Fullført

–   Kirsten B. Fauske                    Kr.sand kommune        Fullført

–   Konstanse Skeie                      MH Wirth                       Fullført

–   Laila Fjellheim                         Telesport                       Fullført

–   Lisbeth Frivold                        Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Liv Astri Jørgensen                 Lærerne                         Fullført

–   Marit Frustøl                            Kr.sand kommune        Fullført

–   Mette Underland                    Caverion Norge            Fullført

–   Reidun Rødland                      Egen bedrift                  Fullført

–   Rita Hægeland                         Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Siren Huseth Dovland            Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Siri Bue Trædal                        Egen bedrift                  Fullført

–   Siri Marianne Coward            Statbil                             Fullført

–   Sissel Margrethe Røsok         Kr.sand kommune        Fullført

–   Solfrid Viste                             Egen bedrift                  Fullført

–   Sølvi Moland Haarklau           Egen bedrift                  Fullført

–   Torhild Henriksen                   Egen bedrift                  Fullført

–   Venke Moe                              Kr.sand kommune        Fullført

 

K60-64

1   Margaret Anne Heald            Kr.sand kommune           22.58

2   Marit Nilsen Leipsland           Kr.sand kommune           24.55

3   Nina Gjærum Reinhardt         Kr.sand kommune           32.00

–   Anne Grete Lindeland           UiA                                  Fullført

–   Anne Marit Fjeldsgård           Boen Bruk                      Fullført

–   Anne-Grete Uglebakken       Egen bedrift                  Fullført

–   Anni Lunden                            Egen bedrift                  Fullført

–   Åse Holthe                               VA Fylkeskommune     Fullført

–   Aud Reidun Høigaard             Egen bedrift                  Fullført

–   Bjørg Frøysaa                           Lærerne                         Fullført

–   Brit Ingeborg Danielsen         Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Britt Larsen                              Strai Kjøkken                 Fullført

–   Eli Hommekland                      Egen bedrift                  Fullført

–   Elin B. Svalland                        Egen bedrift                  Fullført

–   Elin R. Langøy Ilebekk            Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Ellinor Vedal                            Tollvesenet                    Fullført

–   Ingebjørg Sundtjønn              Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Inger Vehus                             Egen bedrift                  Fullført

–   Jorunn Voje                             Elkem Fiskaa                  Fullført

–   Kirsten Mjaaland                     VA Fylkeskommune     Fullført

–   Kjellaug Goris                          DNB                                 Fullført

–   Kristine Oftedal                       Nordea                           Fullført

–   Lillian Flydal                             VA Fylkeskommune     Fullført

–   Lisbeth Nilsen                          Kr.sand kommune        Fullført

–   Maria Stokkeland Søbye        Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Marit Lindal                             Kr.sand kommune        Fullført

–   May Britt Aasgaard                 Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Mie Kaasa                                 DNT Sør                          Fullført

–   Ragnhild Auestad                    Team Mosjon                Fullført

–   Randi Bragdø Sangesland      Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Signy Anne B. Stenersen       Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Sigrun Korneliussen               Kr.sand kommune        Fullført

–   Solfrid Andersen                    Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Thorhild Løvdal Gundersen  Team Mosjon                Fullført

–   Unni Osnes                              Egen bedrift                  Fullført

–   Venke Tveit                              Egen bedrift                  Fullført

 

K65-69

–   Aase Kiledal                             Statbil                             Fullført

–   Anne Karin Beurling               Egen bedrift                  Fullført

–   Anne Marit Aas                       Kr.sand kommune        Fullført

–   Arina Axelssen                        Egen bedrift                  Fullført

–   Astrid Fagerbakke                  Egen bedrift                  Fullført

–   Bente Økland                          Eltelnetworks VA          Fullført

–   Bjørg Ellingsen Nordlie          Idrettens                        Fullført

–   Bjørg Endresen                       Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Brita Stav Johanssen               Lærerne                         Fullført

–   Elin Glad Balchen                    Egen bedrift                  Fullført

–   Elin Gundersen                       Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Elna Skjebstad                         DNB                                 Fullført

–   Gretha Hallaren                      Kr.sand kommune        Fullført

–   Helga Dvergsnes                     Egen bedrift                  Fullført

–   Hildur Håverstad                     Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Hildur Toft Sundtjønn            Nikkelverket                  Fullført

–   Ingeborg Elise Rojahn            Statbil                             Fullført

–   Inger Brit Mosvald                  Egen bedrift                  Fullført

–   Inger Knutsen Tønne             Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Inger Lise Kaaterud                Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Inger Marie Oudalstøl            Cameron Sense            Fullført

–   Ingunn Orø Haugland             Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Karin Bente Håland                Egen bedrift                  Fullført

–   Karin Elisabeth Klungreseth  Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Karin Federici                          Agder Energi                 Fullført

–   Laila Os                                     Kr.sand kommune        Fullført

–   Lill Vedal                                   Egen bedrift                  Fullført

–   Liv A. Lindgren                        Agder Energi                 Fullført

–   Liv Irene Flaaten                     Egen bedrift                  Fullført

–   Liv Jakobsen                            Kr.sand Politi                 Fullført

–   Liv Marion Øina                      Egen bedrift                  Fullført

–   Liv Tenningen                          Team Mosjon                Fullført

–   Magnhild Iglebæk                   Statbil                             Fullført

–   Mari Elisabeth Nøkleby          Statbil                             Fullført

–   Maria Syvertsen                      Egen bedrift                  Fullført

–   Olaug Drange                          Optimera                       Fullført

–   Randi S. Fosselie                     Egen bedrift                  Fullført

–   Randi Strøm-Olsen                 Sparebanken Sør          Fullført

–   Reidun Gustafson                   Repstad                          Fullført

–   Reidun R. Tønnesen               Egen bedrift                  Fullført

–   Sølvi Evensen                          Egen bedrift                  Fullført

–   Torunn Steinvik                       Color Line                      Fullført

–   Unni Lindeberg                       DNB                                 Fullført

–   Vibeke Holme Tjøm                Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Wenche Ludvigsen                Egen bedrift                  Fullført

 

K70-74

1   Marit Lauvrak Ellefsen           DNB                                   35.13

–   Ann Kate Askildsen                Songdalen kommune   Fullført

–   Ann-Elise Robertsen              Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Anne Lise Lauvnes                 Kr.sand kommune        Fullført

–   Anne Sofie Grindland            Pensjonist                      Fullført

–   Anne Turid Andersen            Egen bedrift                  Fullført

–   Åse Reinertsen                       Egen bedrift                  Fullført

–   Aslaug Mosby                          Kr.sand kommune        Fullført

–   Aslaug Wandsvik                     Optimera                       Fullført

–   Birgit Drangsholt                     Egen bedrift                  Fullført

–   Bjørg Elisabeth Olsen             UiA                                  Fullført

–   Bjørg Marit Berge                   Kr.sand kommune        Fullført

–   Bjørg Reidun Roland              UiA                                  Fullført

–   Britt Gabrielsen                       Nordea                           Fullført

–   Edel Gladys Holte                    Tollvesenet                    Fullført

–   Eldbjørg Larsen                       Oceaneering Rotator   Fullført

–   Ellinor Mikalsen                      Huntonit                         Fullført

–   Ester Haugland                        Egen bedrift                  Fullført

–   Eva Haugedal                           Egen bedrift                  Fullført

–   Gerd Aina Mortensen            Kr.sand kommune        Fullført

–   Gunhild Svenningsen             Lærerne                         Fullført

–   Inger Flatestøl                         Egen bedrift                  Fullført

–   Jorun Roald                              Egen bedrift                  Fullført

–   Karen Marie Lied                    Kr.sand kommune        Fullført

–   Kari Breen                                Kr.sand kommune        Fullført

–   Kirsten Spikkeland                  Kr.sand kommune        Fullført

–   Lili Margrethe Johansen        Egen bedrift                  Fullført

–   Lilly Ragnhild Frivold              Egen bedrift                  Fullført

–   Marit Grindheim                     Statbil                             Fullført

–   Marit Osmundsen                   Egen bedrift                  Fullført

–   Mary Flaa Sørland                   Egen bedrift                  Fullført

–   Randi Mellingsæter                Dagfin Skaar                  Fullført

–   Rose Johansen                  RadissonBlu Caledonien    Fullført

–   Solveig Hægeland                   Agder Energi                 Fullført

–   Wenche Fast                           Team Mosjon                Fullført

 

K75-79

–   Anne Marie Saaghus              Egen bedrift                  Fullført

–   Bjørg Staalesen                       Egen bedrift                  Fullført

–   Ester Aas                                  Egen bedrift                  Fullført

–   Frøydis Ekeland                       Egen bedrift                  Fullført

–   Olaug Vehus                            Lærerne                         Fullført

–   Reidun Østervold                   Lærerne                         Fullført

–   Solveig Haslerud                     Nordea                           Fullført

–   Sylvi Hille                                  Egen bedrift                  Fullført

 

K80-84

–   Asbjørg Emanuelsen              Egen bedrift                  Fullført

–   Eva Bujordet                            Jernbanen                     Fullført

–   Gudveig Jørundland               Lærerne                         Fullført

–   Ingrid Pettersen                      Kr.sand kommune        Fullført

–   Signe Bjørg Refsnes                Egen bedrift                  Fullført

 

 

 

 

M10-14

–   Andreas Risvand Fossheim   MH Wirth                         26.08

–   Herman von der Ohe             Egen bedrift                     21.54

–   Jarle Sveinall                            OneCo                               22.12

–   Oskar S. Messenlien               Egen bedrift                     25.52

–   Tobias Tønnesen                     Egen bedrift                     32.14

–   Vegard Brekka                         Kr.sand kommune           20.50

 

M15-19

1   Olav Meling Spikkeland         Egen bedrift                     16.09

2   Georg Ovesen                         Egen bedrift                     16.46

3   Bernhard Ruud Bøckman      Egen bedrift                     23.27

4   Sebastian Ulleberg                 Egen bedrift                     23.33

5   Hallvard Brekka                       Egen bedrift                     25.08

 

M20-24

1   Abraham Pettersen                Egen bedrift                     18.02

2   Sondre Olsen                          Egen bedrift                     20.39

3   William Skalleberg                  Trimtex                             21.23

–   Erik Bjorvand                           Spiss                                Fullført

–   Torkel Reinhartsen                 OneCo                            Fullført

 

M25-29

1   Robert Bue                              Egen bedrift                     19.32

2   Ola Almvik                                Mekonomen Sørl.p.        21.50

3   Ole Morten Tengesdal           LSK                                     23.30

4   Kjetil Lohne Bakke                  Student                             24.18

5   Jørgen Engh                             Egen bedrift                     25.53

6   Eivind Johan Isaksen               MacGregor                       27.44

7   Andreas Rasmussen               Student                             30.04

–   Anders Ziegler                        PwC                                 Fullført

–   Ariel Gomez Øygarden          Egen bedrift                  Fullført

–   Espen Klungland                     PwC                                 Fullført

–   Karsten Valand                        Rejlers                            Fullført

–   Petter Nielsen                         Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Philip Repstad Frøisland        Bønder i byen               Fullført

 

M30-34

1   Morten Tveit                           Rambøll Norge                 19.16

2   Daniel Salvesen                       MH Wirth                         20.14

3   Øyvind Stenvik Andersen     Kr.sand kommune           21.23

4   Erik Eftevåg                              Mekonomen Sørl.p.        21.31

5   Chris André Gulbrandsen     PwC                                   22.52

6   Atle Endresen                         Student                             23.30

7   Erlend Stien                             Asplan Viak Kr.sand        23.45

8   Lars Vålandsmyr Torstveit     NOV                                   23.50

9   Truls Dahl                                 Kirkens Bymisjon             23.59

10   Timo Helmers                          Kilden                                24.08

11   Sindre Bentsen                       Sørlandet Sykehus          24.24

12   Jan Erik Albretsen                   Sørlandet Sykehus          24.39

13   Øystein Heggernes                 NOV                                   25.44

14   Joachim Skogstad                    Cameron Sense               26.07

15   Thomas Alvseike                     Gumpen Gruppen           27.21

16   Øyvind Jakobsen                     Mekonomen Sørl.p.        28.00

–   Eirik Dale                                  Egen bedrift                  Fullført

–   Kristian Heltzen Tjelland        The Light Group            Fullført

–   Kristian Jortveit                       Nikkelverket                  Fullført

–   Steffen Venæs                         Nikkelverket                  Fullført

–   Stian Austnes                           Kr.sand kommune        Fullført

–   Stian Bjervamoen                   Visma                              Fullført

–   Tim Erik Olsen                         Egen bedrift                  Fullført

 

M35-39

1   Asbjørn Lohne                        LSK                                     15.58

2   Arne Kristoffersen                 Kr.sand kommune           17.53

3   Terje Skøien                            Egen bedrift                     17.58

4   Magne Sørvig                          LSK                                     18.11

5   Geir Kongshaug                       Egen bedrift                     18.26

6   Tov Ramberg                           Egen bedrift                     18.40

7   Gert Flateland                         Egen bedrift                     19.49

8   Andreas Jølstad                       Egen bedrift                     21.23

9   Vidar Haugom                          Sørlandet Sykehus          21.40

10   Thomas Dønnestad                 Repstad                             23.45

11   Jan Inge Gundersen               Visma                                 26.10

12   Carl Christian Olsen                Egen bedrift                     26.26

13   Mikael Tønnesen                    Egen bedrift                     30.04

–   Erland Førde Møll                   Kirkens Bymisjon          Fullført

–   Fredrik Svennevig                  Egen bedrift                  Fullført

–   Helge Tønnessen                    KBR                                 Fullført

–   Ole Gunnar Knutsen              Kr.sand kommune        Fullført

–   Tor-Aage Lukashaugen          Sørlandet Sykehus       Fullført

 

M40-44

1   Gøran Røstad                           Egen bedrift                     17.28

2   Lars Jørgen Peterson             Egen bedrift                     18.25

3   Roger Arne Johnsen              Nikkelverket                    20.00

4   Sigmund Mosland                   VA Vegvesen                    21.13

5   Frode Storbukås                     Avinor                               21.15

6   Jørn Erik Røch                         Egen bedrift                     23.30

7   Arnulf Bærheim                      Sørlandet Sykehus          23.53

8   Dagfinn Liestøl                        Egen bedrift                     24.21

9   Bjørn-Erik Enge                       Kr.sand kommune           25.18

–   Frode Klungland                     NOV                                Fullført

–   Kjetil Hildal                               Elkem Fiskaa                  Fullført

–   Morten Bomann                     Vest-Agder-Museet     Fullført

–   Morten Formo                        Kr.sand Politi                 Fullført

–   Thomas Olsen                          Arkiv                               Fullført

–   Tom Fraser Skea                     Nikkelverket                  Fullført

–   Tommy Abrahamsen              Kirkens Bymisjon          Fullført

–   Torjus Åkre                              Nikkelverket                  Fullført

 

M45-49

1   Andreas Herstad Dolmen      Nikkelverket                    17.10

2   Frode Lindblom                      Lærerne                           17.19

3   Gunnar Mollestad                   Egen bedrift                     17.23

4   Øystein Lie                               Sørlandet Sykehus          18.25

5   Håvard Flå                                Lærerne                           18.43

6   Geir Strand                              Reber Schindler Heis     18.53

7   Stig André Jansen                   Agder Taxi                        19.28

8   Christian von der Ohe           Egen bedrift                     19.31

9   Knut Viggo Frøysaa                 Egen bedrift                     20.59

10   Nils Tore Ekra                          Rambøll Norge                 21.00

11   Rune Nilsen                             Norsk Hydro                     21.48

12   Atle Johannessen                   VA Fylkeskommune        22.36

13   Lars Olav Kragholm                Strømmestiftelsen          22.40

14   Knut Arild Knutsen                 Egen bedrift                     22.55

15   Vidar Skartveit                         Eltelnetworks VA             23.46

16   Tor Steinar Guttormsen         Blatchford Ortopedi       25.21

17   Ragnar Lie                                Avinor                               25.30

18   Jens Petter Kittelsen              Phonero                           25.41

19   Jo Vegard Aardal                     VA Vegvesen                    27.13

20   Leif G. Holand                          NHO                                   35.02

–   Bjørn Bekkevoll                       Statbil                             Fullført

–   Dag Svingen                             T.O. Slettebøe               Fullført

–   Geir Ellingsen                          Egen bedrift                  Fullført

–   Gisle Martens Handegaard   Hennig-Olsen Is            Fullført

–   Gunnar Haraldstad                 T.O. Slettebøe               Fullført

–   Helge Moi                                Oasen skole                   Fullført

–   Jan Dalene                               Boen Bruk                      Fullført

–   Knut Aurebekk                        Kr.sand Politi                 Fullført

–   Leif Westgård                          Egen bedrift                  Fullført

–   Magne Egebakken                  Nikkelverket                  Fullført

–   Martin Johan Vindheim         Team Mosjon                Fullført

–   Morten Gustafson Borø         Nikkelverket                  Fullført

–   Ola Taraldrud                          Agder Energi                 Fullført

–   Olav Abusdal                           Kr.sand kommune        Fullført

–   Ove Eilertsen                           RPC Packaging               Fullført

–   Peder-Olav Ølberg                 Nikkelverket                  Fullført

–   Steinar Bergan                        Nikkelverket                  Fullført

–   Svein Erik Bjorvand                SPISS                               Fullført

–   Sverre Larsen                          Team Mosjon                Fullført

–   Terje Dalen                              TTS Marine                    Fullført

–   Tor Henning Lien                    NOV                                Fullført

–   Vidar Fidje                                Elkem Fiskaa                  Fullført

 

M50-54

1   Stein-Erik Scheie                     Telesport                          18.16

2   Tyge Carlsen                            Egen bedrift                     19.01

3   Oluf Christian Bøckmann       Nikkelverket                    19.09

4   Gunnar Coward                       Egen bedrift                     20.37

5   Fredrik Enge                            Egen bedrift                     21.49

6   Sigmund Brekka                      Team Mosjon                   21.59

7   Atle Slettene                           MH Wirth                         22.14

8   Bent Einar Sveinall                  OneCo                               22.27

9   Harald Vingerhagen               Egen bedrift                     23.27

10   Sigurd Lund                             Team Mosjon                   24.28

11   Tung Hua Hsiung                     Nikkelverket                    25.05

12   Jon Olav Upsal                         Multiconsult                     25.22

13   Harry Verner Hartvigsen       Tangen vgs                       25.33

14   Terje Nandrup                         Egen bedrift                     25.34

15   Kjetil Reithaug                         Arkiv                                  26.50

16   Jørund Fjærbu                         Blatchford Ortopedi       29.00

17   Bård Kristiansen                      Egen bedrift                     33.00

–   Allan Fjermeros                      Kr.sand kommune        Fullført

–   Arild Andresen                       Songdalen kommune   Fullført

–   Arild Bergan                            T.O. Slettebøe               Fullført

–   Arne Augland                          Mekonomen Sørl.p.     Fullført

–   Arne Bujordet                         Jernbanen                     Fullført

–   Arne Setane                            Egen bedrift                  Fullført

–   Arne Trydal                              Team Mosjon                Fullført

–   Dag Inge Espeland                  Team Mosjon                Fullført

–   Eddie Wathne                         Posten                            Fullført

–   Fabio Osorio                            MH Wirth                       Fullført

–   Frank Engesveen                    Nikkelverket                  Fullført

–   Gudmund Lykkedrang           Telesport                       Fullført

–   Helge Woxeng Nygård           Egen bedrift                  Fullført

–   Jan Vidar Hansen                    Nikkelverket                  Fullført

–   Jørgen Kilen                             Norgesplaster               Fullført

–   Kjetil Aasen                              Egen bedrift                  Fullført

–   Morten Sakariassen               Kr.sand kommune        Fullført

–   Oddvar Borgersen                  Cameron Sense            Fullført

–   Per Ole Lie Lavre                    Egen bedrift                  Fullført

–   Rune Andersen                       MH Wirth                       Fullført

–   Rune Grimsby                          Cameron Sense            Fullført

–   Svein Arne Berntsen              Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Terje Mangseth                       Egen bedrift                  Fullført

–   Tor Bergan                               Nikkelverket                  Fullført

–   Vidar Lundevold                     Huntonit                         Fullført

 

M55-59

1   Henning Holst                          Vinmonopolet                  20.32

2   Erik Tveit                                  SPISS                                  20.43

3   Knut Owing                              Egen bedrift                     21.36

4   Leif Birkeland                          Jernbanen                        22.06

5   Reinier van der Spek             Egen bedrift                     23.02

6   Erik Erland                                Egen bedrift                     23.52

7   Pål Alfred Larsen                    Statbil                                24.11

8   John Rune Ingebretsen         Team Mosjon                   24.40

9   Arvid Haaverstad                    Egen bedrift                     24.50

10   Geir Haaland                            UiA                                     24.55

11   Jan Jensen                                Egen bedrift                     25.06

12   Eddie Salvesen                        Egen bedrift                     25.27

13   Roy Gundersen                       Kr.sand kommune           26.19

14   Roar Tufteland                        Oasen skole                     32.00

15   Tale Guldal                               Egen bedrift                     45.24

–   Arvid Johansen                       Nikkelverket                  Fullført

–   Asbjørn Eide                            ViaNova                          Fullført

–   Audun Wilhelm Jensen         Hennig-Olsen Is            Fullført

–   Børre Hornnes                        Kr.sand kommune        Fullført

–   Finn Egil Olsen                         MH Wirth                       Fullført

–   Helge Laudal                            Firenor                           Fullført

–   Jan Røinås                                Egen bedrift                  Fullført

–   Jan Torger Nilsen                    Elkem Fiskaa                  Fullført

–   Jens Øyvind Dynestøl             Boen Bruk                      Fullført

–   Kristian Linge Tønnessen      Egen bedrift                  Fullført

–   Lars Helge Fossdal                  Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Ole Lossius                               Egen bedrift                  Fullført

–   Øystein Bakke                         Tollvesenet                    Fullført

–   Øyvind Borge Ottesen           Nikkelverket                  Fullført

–   Øyvind Trædal                         Nikkelverket                  Fullført

–   Paal Ingvar Hermansen          Team Mosjon                Fullført

–   Paul Trygve Schikora              Schenker                       Fullført

–   Roald Stallemo                        Posten                            Fullført

–   Rune Nygård                            Egen bedrift                  Fullført

–   Tarjei Austegard                     Egen bedrift                  Fullført

–   Tor Arild Rysstad                     Valle Sparebank            Fullført

–   Trond Andersen                     CB                                    Fullført

–   Trond Olav Berntsen              Kr.sand Politi                 Fullført

–   Trygve Kolrud                          Nikkelverket                  Fullført

 

M60-64

1   Rune Løkling                            Nikkelverket                    17.55

2   Bjørn Dag Truchs                    Azets                                 21.30

3   Tor Arve Monan                     Varodd                              21.57

4   Terje Cederberg Hansen       Søgne kommune             25.05

5   Arvid Brattland                        Gumpen Gruppen           26.00

6   Per Kåre Selle                         SiA                                     27.46

7   Ole Ingar Paulsen                   Statbil                                30.45

–   Arild Jørgensen                       Lærerne                         Fullført

–   Arild Pedersen                        VA Vegvesen                 Fullført

–   Asbjørn Narvestad                  Repstad                          Fullført

–   Bjørn Sveindal                         Kvadr. Skolesenter       Fullført

–   Brede Arvid Nordhagen        Air Products                  Fullført

–   Frank Egeland                          UiA                                  Fullført

–   Hans Olav Hagen                     VA Vegvesen                 Fullført

–   Ingar Martinsen                      Handelsbanken             Fullført

–   Jan Martin Drivdal                  MH Wirth                       Fullført

–   John Johansen                         Kr.sand kommune        Fullført

–   Lars Coward                             Egen bedrift                  Fullført

–   Magne Reier Jørgensen        Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Martin Ugland                         Kr.sand Politi                 Fullført

–   Nils Bjørge                                MH Wirth                       Fullført

–   Odd Erik Magnussen              Egen bedrift                  Fullført

–   Odd Halvor Vassbø                 Rambøll Norge              Fullført

–   Odd Steinar Gran                    Posten                            Fullført

–   Oddleiv Frustøl                       Optimera                       Fullført

–   Per Aasgaard                           MH Wirth                       Fullført

–   Petter Zachariassen               Sparebanken Sør          Fullført

–   Reidar Vang                             Kr.sand Politi                 Fullført

–   Roald Sandberg                       Rejlers                            Fullført

–   Stein Lindebø                          Egen bedrift                  Fullført

–   Svein Helge Mollestad           Team Mosjon                Fullført

–   Sven Arne Stenersen             Egen bedrift                  Fullført

–   Terje Aasen                             Agder Energi                 Fullført

–   Terje Taraldsen                       Agder Energi                 Fullført

–   Thorvald Nesse                       Agder Energi                 Fullført

–   Tom Torjussen                         Team Mosjon                Fullført

–   Widar Drivdal                          Boss Industri                  Fullført

 

M65-69

1   Edgard Ellertsen                      Nikkelverket                    20.30

2   Jan Magne Strandberg           Reber Schindler Heis     22.09

3   Klaes van der Meer                Statbil                                22.11

4   Kristen Bue                              Team Mosjon                   24.44

5   Arne Moen                              Team Mosjon                   25.27

6   Torbjørn Paulsen                    Visma                                 26.25

7   Kåre Pedersen                        Optimera                          26.36

8   Bengt O. Klemo                       RPC Packaging                 28.03

9   Dag Danielsen                         Egen bedrift                     28.20

10   John Haarr                               Kr.sand kommune           28.33

11   Torstein Leipsland                  Egen bedrift                     29.02

12   Kjell Arne Sjustøl                    NOV                                   31.40

13   Arvid Martinsen                      Egen bedrift                     33.00

–   Alf Sundtjønn                          Nikkelverket                  Fullført

–   Anders Torbjørnsen               Jernbanen                     Fullført

–   Anders Wahlstedt                  Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Arild Vehus                              Team Mosjon                Fullført

–   Arne Fauske                            Egen bedrift                  Fullført

–   Arne Leland                             Optimera                       Fullført

–   Arne Tenningen                      ITE Østerhus                  Fullført

–   Arnfinn Ekberg                        VA Vegvesen                 Fullført

–   Asbjørn Abrahamsen             Egen bedrift                  Fullført

–   Aslak Bjotveit                           Statbil                             Fullført

–   Bjørn Egil Hansen                    Egen bedrift                  Fullført

–   Bjørn Usterud                          Posten                            Fullført

–   Carl Viggo Axelssen                Egen bedrift                  Fullført

–   Dagfinn Grøtan                        Egen bedrift                  Fullført

–   Embret Nesset                         UiA                                  Fullført

–   Frank Stein                               Agder Energi                 Fullført

–   Håkon M. Omland                   Nordialog                       Fullført

–   Hans Olav Omland                  UiA                                  Fullført

–   Harry Arntsen                         Kr.sand kommune        Fullført

–   Helge Bentsen                         Statbil                             Fullført

–   Helge L. Grindheim                Egen bedrift                  Fullført

–   Helge Moseid                          Posten                            Fullført

–   Helge Solvik                             T.O. Slettebøe               Fullført

–   Jens Dahlum                            Kr.sand kommune        Fullført

–   Jens Stien                                 Posten                            Fullført

–   Johannes Oudalstøl                Cameron Sense            Fullført

–   Knut Fosselie                           Team Mosjon                Fullført

–   Odd Nomeland                        Rejlers                            Fullført

–   Oddleiv Loland                        Kvadr. Skolesenter       Fullført

–   Oddmund Sjøveian                 Kr.sand kommune        Fullført

–   Oddvar Skår                             Jernbanen                     Fullført

–   Oddvar Vårdal                         Kr.sand kommune        Fullført

–   Per Gunnar Østervold           Lærerne                         Fullført

–   Per Magne Gjermundnes      Varodd                           Fullført

–   Reidar Stav Johanssen           Lærerne                         Fullført

–   Stein Erikssen                          Nordea                           Fullført

–   Steinar Johan Flak                   MH Wirth                       Fullført

–   Svein Øderud                          Kr.sand kommune        Fullført

–   Svein Olav Syvertsen             Egen bedrift                  Fullført

–   Svenn Erik Larsen                   Posten                            Fullført

–   Terje Osnes                             VA Fylkeskommune     Fullført

–   Tom Bakken                             Egen bedrift                  Fullført

–   Tor Helge Fosselie                  MH Wirth                       Fullført

–   Tor Pedersen                          Strai Kjøkken                 Fullført

–   Tore Heidenreich                   Team Mosjon                Fullført

–   Tore Svennevig                       Posten                            Fullført

–   Torstein N. Koveland              Egen bedrift                  Fullført

 

M70-74

1   Hans A. Drange                       Optimera                          24.06

2   Sverre Kaddeberg Skaar       Team Mosjon                   25.44

3   Ole Dag Myhrstad                   Kr.sand kommune           26.00

4   Johannes Jacobus Feenstra  Egen bedrift                     27.10

5   Gunnar Vindenæs                   LSK                                     29.17

6   Arne Hallvard Holte               Egen bedrift                     31.21

–   Åge Holgersen                        Nikkelverket                  Fullført

–   Arnsten Ariansen                   Egen bedrift                  Fullført

–   Didrik Jarl Solli                         Sparebanken Sør          Fullført

–   Egil Hægeland                          Agder Energi                 Fullført

–   Egil Koestøl Hansen                Egen bedrift                  Fullført

–   Erik Tønnesen                         Egen bedrift                  Fullført

–   Gunnar Fossestøl                    Egen bedrift                  Fullført

–   Gunnar Johan Iglebæk           Agder Energi                 Fullført

–   Gunnar Magne Kåsa               Agder Energi                 Fullført

–   Håkon Kildebo                         Egen bedrift                  Fullført

–   Håkon Laudal                           VA Vegvesen                 Fullført

–   Hallvard Dovland                    Team Mosjon                Fullført

–   Helge Breen                            Nordea                           Fullført

–   Helge Dyrkolbotn                   LSK                                  Fullført

–   Hilmar Tony Opdahl               Egen bedrift                  Fullført

–   Ivar Kaafjord                            Team Mosjon                Fullført

–   Jack Hansen                             Egen bedrift                  Fullført

–   Jan Reinhard Hansen             Egen bedrift                  Fullført

–   Kai Gyberg                               Varodd                           Fullført

–   Kai Karlsen                               Agder Energi                 Fullført

–   Kåre Eidsaa                              Kr.sand kommune        Fullført

–   Kåre Iglebæk                           Lærerne                         Fullført

–   Kjell A. Salvesen                      Egen bedrift                  Fullført

–   Kjell Abildsnes                         Egen bedrift                  Fullført

–   Kjell Tengesdal                        Egen bedrift                  Fullført

–   Knut Tveiten                            Agder Energi                 Fullført

–   Magne Finne                           Kruse Smith                   Fullført

–   Marco Federici                       Agder Energi                 Fullført

–   Nils Andreas Persen               Elkem Fiskaa                  Fullført

–   Nils Sørlie                                 Egen bedrift                  Fullført

–   Odd Kåre Rist                          Egen bedrift                  Fullført

–   Odd Wandsvik                         Optimera                       Fullført

–   Oddleif Lian                             Arkiv                               Fullført

–   Oddvar Glidje                          Lærerne                         Fullført

–   Øivind Fredriksen                   Optimera                       Fullført

–   Ole Kristian Lauvnes              Lærerne                         Fullført

–   Ove Eeg Christiansen             Egen bedrift                  Fullført

–   Svein Kirkeby                          Lærerne                         Fullført

–   Svein Roland                            Nordea                           Fullført

–   Sven Erik Fagermann             LSK                                  Fullført

–   Terje Gitmark Eriksen            Fædrelandsvennen      Fullført

–   Thorstein Hanssen                  Egen bedrift                  Fullført

–   Tor Svein Langås                     Statbil                             Fullført

–   Torbjørn Lied                          Kr.sand kommune        Fullført

–   Tore Tangen                            Kr.sand kommune        Fullført

–   Yngvar Breen                           CB                                    Fullført

 

M75-79

1   Harald Flå                                 DNT Sør                             27.49

2   Oddvar Abrahamsen              Optimera                          34.30

–   Arnfinn Aas                              Egen bedrift                  Fullført

–   Benny Jakobsen                      Reber Schindler Heis   Fullført

–   Egil Hortman                            Telesport                       Fullført

–   Jan A. Stølen                            UiA                                  Fullført

–   Jan Erik Olsen                          Egen bedrift                  Fullført

–   John Arvid Lie                         Lærerne                         Fullført

–   Johnny Arnt Bessesen           Nikkelverket                  Fullført

–   Kjell Baasland                          Egen bedrift                  Fullført

–   Kjell Johan Haugland              Egen bedrift                  Fullført

–   Paul Askildsen                         Egen bedrift                  Fullført

–   Torfinn Mæsel                         Lærerne                         Fullført

–   Tormod Åsan                           Egen bedrift                  Fullført

 

M80-84

1   Arne Rafaelsen                       Nikkelverket                    34.50

–   Arnfinn Bujordet                    Jernbanen                     Fullført

–   Bjørn Ekberg                            Egen bedrift                  Fullført

–   Einar Jørundland                     Lærerne                         Fullført

–   Harald R. Hille                          Egen bedrift                  Fullført

–   John Seland                             VA Fylkeskommune     Fullført

–   Kai Birger Flå                           Egen bedrift                  Fullført

–   Olaf Drangsholt                       Posten                            Fullført

–   Per Oddgeir Saur                    Egen bedrift                  Fullført

–   Per Steen Sandell                   Nikkelverket                  Fullført

–   Sverre Pettersen                    Kr.sand kommune        Fullført

 

M85-89

–   Reidar Ringereide                  UiA                                  Fullført

 

M90-

–   Ommund Skomedal                Egen bedrift                  Fullført

 

 

 


 

Resultater – Milslukeren (7,3 km)

 

K15-19

–   Tiril Slåen Svendsen               Egen bedrift                  Fullført

 

K25-29

1   Kristina Lindquist Pedersen  Sørlandet Sykehus          50.00

2   Ulrikke Grønberg                    Egen bedrift                     71.55

–   Marit Elise Stenstad                Egen bedrift                  Fullført

 

K30-34

–   Eva Helén Tandberg               KSI                                   Fullført

 

K35-39

1   Katja Mamaeva Christoffersen   NOV                             51.24

 

K40-44

1   Siri Helene Puntervold Nilssen  UiA                               46.54

2   Heidi Elisabeth Haugland       Team Mosjon                   52.30

3   Hege Andersen Homme        Egen bedrift                     56.17

–   Christina Elefsen                     Statbil                             Fullført

–   Nina Slåen Svendsen              Bystranda Legesenter Fullført

 

K45-49

–   Gerd Inger Kravlen                 Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Maria Ugland                           Otera                              Fullført

–   Marianne Fidje Mjåland        Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Torill Wikne Haagensen        Egen bedrift                  Fullført

–   Torun Tryfoss Salvesen          Egen bedrift                  Fullført

 

K50-54

1   Inger Britt Bakstad                  Team Mosjon                   40.51

2   Siri Marit Aasland                   Egen bedrift                     47.16

3   Trine Beate Resmann             Egen bedrift                     54.45

–   Anita Døble                              Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Anny Hermansen                    Kr.sand kommune        Fullført

–   Eli Johannessen                       T.O. Slettebøe               Fullført

–   Inger Reinhartsen                   OneCo                            Fullført

–   Nelly Merete Grapendaal     Kr.sand kommune        Fullført

 

K55-59

–   Enny-Karin Vindheim             Kr.sand kommune        Fullført

–   Inger Lygre                              Team Mosjon                Fullført

–   Inger-Lise Schultz                   MacGregor                    Fullført

 

K60-64

1   Vivian Holm                              Kr.sand kommune           63.00

–   Ellen Britt Engelstad               Sørlandet Sykehus       Fullført

 

K65-69

–   Elin Pedersen Sundtjønn       Kr.sand kommune        Fullført

–   Solveig Rasmussen                 Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Turid Gjerustad                       Sørlandet Sykehus       Fullført

 

K70-74

–   Ingrid Jacobsen                       Sørlandet Sykehus       Fullført

 

 

 

 

M15-19

1   Trond Hauklien                       Kr.sand Dyrepark            35.55

 

M20-24

1   Morten Coward                      Student                             58.42

 

M25-29

1   Magnus Frestad Nygaard       ViaNova                             35.54

2   Even Skuland                           Egen bedrift                     36.39

3   Espen Grundetjern                 KSI                                      39.38

–   Jørgen Solli Strøm-Olsen       Trucknor Kr.sand          Fullført

 

M30-34

1   Tor Arne Senumstad              KPMG                                37.48

2   Ørjan Glastad                           ITE Østerhus                     38.59

3   Lars Klemet Jakobsson           Elkem Fiskaa                     40.48

4   Roy Christian Flaa                   Nikkelverket                    43.42

5   Kjetil Grundetjern                  Kr.sand kommune           49.21

6   Bård Abrahamsen                   Firenor                              62.00

–   Haakon Moen                          Kr.sand kommune        Fullført

 

M35-39

1   Martin Malo                             Dagfin Skaar                     35.41

2   Morten Øya                             Oasen Skole                     36.24

3   Magnus Bjorå Kjelvik              Egen bedrift                     42.09

4   Alf Synstad                               Elkem Fiskaa                     59.23

 

M40-44

1   Fernando José Bravo Olguin SiA                                     38.11

2   Lars Tellemann Sæther          Bouvet Kr.sand                38.47

3   Tor Ivar Mjåland                      Egen bedrift                     42.02

4   Jan-Arve Kristoffersen           Cameron Sense               49.20

5   Espen Skarpholt                      NOV                                   52.46

–   Kjetil Notodden                       MH Wirth                       Fullført

–   Kjetil Sandstå                           UNIT4                              Fullført

–   Viggo Markussen                    Cameron Sense            Fullført

 

M45-49

1   Rolf Hermann Sickel               KSI                                      40.50

2   Johan Heide                             Elkem Fiskaa                     41.09

3   Sverre Hille                              Kruse Smith                      44.59

4   Rune Mork                               Cameron Sense               49.19

5   Kjell Torkelsen                        Advokatfirma Tofte         54.07

–   Bjørnar Svendsen                   RPC Packaging               Fullført

–   Øistein Mjaaland                     Color Line                      Fullført

 

M50-54

1   Geir Jernæs                             Lærerne                           36.32

2   Jan Kåre Eriksen                      Kr.sand Politi                    38.30

3   Omar Lie                                  Evry                                   40.44

4   Kjetil Norby                              Egen bedrift                     42.55

5   Terje Moxnes                          NOV                                   44.50

6   Bjørn Helge Carlsen               VA Fylkeskommune        45.00

7   Geir Brekke Olsen                  T.O. Slettebøe                  46.46

8   Yngvar Kiledal                          Handelsbanken               46.58

9   Kurt Bøhn                                 NOV                                   49.47

10   Michael Haagensen                Egen bedrift                     50.00

11   Geir Martin Andersson          Team Mosjon                   50.32

12   Ole Johan Bueklev                  Repstad                             52.20

13   Magne Hauan                          NOV                                   54.30

–   Ivar Fossdal                              Huntonit                         Fullført

–   Jørn Salvesen                          Boen Bruk                      Fullført

–   René Grapendaal                    Huntonit                         Fullført

 

M55-59

1   John Zahl                                  Cameron Sense               40.31

2   Hans-Jørgen Fiskaadal            Vestre Torv                      42.36

3   Morten Omdal                        Sørlandet Sykehus          49.20

4   Per Nygård                               Repstad                             53.54

5   Arnstein Flå                             Oceaneering Rotator     59.00

–   Håkon Birkenes                       Egen bedrift                  Fullført

–   Hans Petter Bentsen              Sørlandet Sykehus       Fullført

–   Robert Coward                        Kr.sand kommune        Fullført

–   Trygve Døble                           Agder Energi                 Fullført

 

M60-64

1   Reidar Sæstad                         DNB                                   48.55

2   Odd Gaute Drivdal                  Egen bedrift                     55.35

3   Alf Haaland                              Egen bedrift                     56.17

4   Vidar Myhre                            Kr.sand kommune           56.45

–   Kjell Ivar Sangesland              Team Mosjon                Fullført

–   Roald Borgemyr                      Telesport                       Fullført

 

M65-69

1   Paul Joreid                               Egen bedrift                     48.41

2   Per Slettedal                            MH Wirth                         48.48

3   Arnfinn Søyset                        Team Mosjon                   49.19

4   Jonny A. Tveit                          Egen bedrift                     53.55

5   Alf Gurandsrud                       Kr.sand kommune           59.10

6   Arne Paulsen                           Egen bedrift                     74.00

–   Arne Tolli Pedersen               Kr.sand kommune        Fullført

–   Finn Thomsen                          Egen bedrift                  Fullført

–   Hans Petter Ruud                   Agder Energi                 Fullført

–   John Magnus Humborstad    Team Mosjon                Fullført

–   Kåre Berle                                Team Mosjon                Fullført

–   Kåre Vestøl                              Elkem Fiskaa                  Fullført

–   Øystein Vesterhus                  Nikkelverket                  Fullført

–   Tor-Kåre Høsteland                Kr.sand kommune        Fullført

 

M70-74

1   Sigbjørn Spikkeland                Sørlandet Sykehus          51.44

2   Karl Ivar Moen                        Caverion Norge               56.24

3   Odd Jakobsen                          Egen bedrift                     59.20

–   Erik Bugge Nilsen                    Egen bedrift                  Fullført

–   Fritz Ivar Lundbakk                 Egen bedrift                  Fullført

–   Rasmus Morvik                        Egen bedrift                  Fullført

–   Svein Arne Andreassen         Telesport                       Fullført

 

M75-79

1   Borgar Haugland                     Team Mosjon                   54.12

–   Alf Haugland                            Egen bedrift                  Fullført

–   Kristian Kristiansen                 Egen bedrift                  Fullført