Siren Amelia Seiler fra Kristiansand har tidligere vært i norgestoppen som freestyle-danser og har også representert Norge i EM. Torsdag var hun klart raskest blant de kvinnelige milslukerne i Terrengkarusellen. Alle foto på siden: Sverre Larsen.
Brukerskapt innhold
Lokalsporten.fvn.no er siden for brukerskapt innhold, der klubber og utøvere selv skriver fra stevner, trening og annet. Vi tar også inn pressemeldinger som omhandler sørlendingers prestasjoner. Formålet er å speile mangfoldet og bredden i lokalidretten, og flere av sakene publiseres også på forsiden til fvn.no. Minst en gang i uka samler vi utvalgte bidrag i papiravisen. Vil du som utøver eller din klubb være med som en av stadig flere bidragsytere, kan du sende en e-post til Rune Stensland.

Terrengkarusellvinner med oppsiktsvekkende fremgang

Den tidligere landslagsdanseren Siren Amelia Seiler (19) har imponert stort etter at hun begynte med løping for fire måneder siden.

Torsdag var hun klart raskest blant kvinnene i den 7,5 kilometer lange Milsluker-løypa. Hennes tid 35.24 minutter var over fire og et halvt minutter minutter raskere enn nummer to, Lillian Lauvsland Jahnsson, som klokket inn på 39.58.

– Det var veldig gøy å løpe denne løypa. At den var litt blaut og gjørmete, var bare en ekstra utfordring, sier Seiler.

Les Seilers tidligere blogginnlegg i Lokalsporten her 

I løpet av sine ti år som danser hevdet hun seg i norgestoppen i freestyle. Hun gikk ut fra danselinjen på NTG i vår og hadde lyst til å prøve seg i en ny idrett. Valget falt på løping, som hun alltid har likt. I Sommerløpet i august var målet å komme under 45 minutter på ti kilometer. Hun endte på tiden 40,53 – som var 12. best i kvinneklassen. I forrige måned deltok hun på samme distanse under Oslo Maraton-arrangementet, og forbedret sin personlige rekord til meget sterke 37,46 minutter.

Video av Seiler som 16 år gammel danser:

Imponert klubbleder

Seiler har vært medlem av Kristiansand Løpeklubb siden august, og leder Finn Kollstad sier følgende:

– Hun har hatt en oppsiktsvekkende fremgang. Det blir gøy å følge henne videre.

Seiler understreker at hun løper først og fremst fordi det er gøy og fordi hun ønsker å utvikle seg ytterligere i en ny idrett.

– Det hadde vært gøy å delta i et mesterskap en gang, men jeg skynder meg langsomt, sier hun.

Fra starten i barneløpet, som samlet 60 løpere.

God deltakelse

Oppslutningen på 1010 deltakere ble meget god, det nest meste vi har hatt på et avslutningsløp (kun slått av fjorårets 1029, da i Dyreparken).

Fra starten i Milslukeren.

Traséen var identisk med fjorårets. De siste dagenes regn gjorde det litt sleipt i noen motbakker, men det meste av løypa ble heldigvis ikke særlig berørt av dette. Og løperne hadde en fin kveld i løypene.

Fra starten i ordinær løype.

Gode vinnertider

De fem raskeste løperne av hvert kjønn, uansett alder, ble følgende i normalløypen:

Hos kvinnene gikk seieren til Kathrine Martinsen (18.21), klart foran Marit Gausdal (19.30), Emeline Benedicte Fredriksen (19.45), Pia Berling (20.41) og Eva Anett Mosland (20.55).

Hos herrene ble det tett kniving om seieren mellom Vegard Danielsen (14.18) og Marius Aurebekk (14.20), foran Tormod Klungland (15.05), Simon Knutsen (15.21) og Simen Koland (15.22).

På Milslukerdistansen stilte det 145 løpere (mot 162 i fjor), og her ble det hos kvinnene en solid seier til nevnte Siren Amelia Seiler (35.24), foran Lillian Lauvsland Jahnsson (39.58) og Inger Britt Bakstad (40.29). Hos herrene ble det seier til Jan Rikard Olafsen (32.55), foran Magnus Hellstrøm (33.19) og Magnus Frestad Nygaard (34.25).

Vegard Danielsen (26), vinneren av herreklassen

Trener du mye?

-Ja, det blir vel fem-seks ganger i uka. I dag ble jeg pushet godt av Marius Aurebekk.

Har du et treningstips?

-Man bør ha godt skotøy, og ha flere skopar hvis man løper mye. Det var viktig med solide sko i dag, for det var glatt løype enkelte steder.

Hva skal til for å få stor oppslutning?

-Løpene må passe for alle, både de aktive og de mindre aktive. Folk flest synes karusellen er et bra konsept, og det er enkelt å komme til og fra arrangementene.

Henrik Weisser Tellefsen (5) Liker du deg i Baneheia?

-Ja, jeg synes det er veldig fint her.

Hva synes du om løping?

-Jeg synes det er gøy! Vi løper litt i barnehagen også.

Trygve Kolrud (58) 

Hva synes du om LOS-løpet?

-Det er ei fin løype, og den er godt merket. Det er ikke så mange bakker, men de bakkene som er der er harde!

Er det viktig å trene jevnlig?

-Ja, jeg synes det. Det er viktig å holde seg i noenlunde bra form.

Erlend Stien (34)

Hva synes du om løypene i Baneheia?

-Det er bra at det er vekslende grus og skogsbunn her. Det er variert terreng. Det er noen røtter i løypene, men det er bare en artig utfordring! Det går som regel greit!

Hva skal til for å gjøre karusellen livlig og trivelig?

-Arrangørene har fått dette til til fulle! Dette er et lavterskeltilbud og er noe for enhver smak.

Nils Tore Augland (50), arrangør fra LOS

Hvordan er løypa i dag?

-Løypa er kjempefin og holder god stand!

Dette er sesongens siste karusell-løp. Hva synes du om det?

-Det er gøy at så mange møter. Det er bare positive folk å se!

Kristiansand Postorkester bidro med muntre og trivelige toner.

Vi snakket også med den eldre garde. De begynte å gå tur i løypa fra og med klokken 13.00. Det er da løypa åpner.

Walter Flønes (77)

Går du mye tur i Baneheia?

-Ja, jeg går mye tur her. Jeg går også i Jegersberg. Og så er jeg med på turer i regi av Kreftforeningen og DNT. Det er neste tur hver eneste dag, og det er koselig og gøy.

Hva liker du med turgåing?

-Jeg holder meg i form, og så får jeg være ute i naturen. Jeg mistet kona for tre år siden, men det hjelper å være med på turene. De er sosiale også!

Er det viktig å mosjonere ofte?

-Man bør holde kroppen i bevegelse. Det hjelper for hele systemet!

Tom Bakken (69) 

Hva snakker dere om når dere går tur?

-Vi snakker om løypa, og det som vi ser i naturen. Og så prater vi om å være forsiktig der det er glatt.

Hvilke opplevelser liker dere i naturen?

-Det er roen som senker seg. Nå om høsten er det noen herlige fargeskiftninger.

Du jobber for Odderøyas Venner. Hva gjør dere der?

-Vi har blant annet laget en lavvo. 30 til 40 stykker kan være der samtidig, og man kan grille! Lavvoen var godt besøkt i sommer. Og vi har museum der, og der er det historier fra den kalde krigen til nå.

Oddleif Lian (70) ved Bånetjønn.

 

Svein Erikssen (69) på tur i lysløypa i Baneheia. Han er på vei mot mål.

 

Resultater – Vanlig løype (3,85 km)

Aktive K15-29

– Trine Mjåland Lærerne Fullført

K10-14

– Helene Ubostad Vehus Egen bedrift 27.31

– Sara Emilie Berg Egen bedrift Fullført

– Sara Linnea Vingerhagen Egen bedrift 26.44

– Thea Vågen Edvardsen Egen bedrift Fullført

K15-19

1 Ingrid Thorkildsen Nikkelverket 26.37

– Hege Klungland Per Klungland Fullført

– Marie Frivold Egen bedrift Fullført

– Marie Reme Sagedal Agder Energi Fullført

– Marthine Stusvig Egen bedrift Fullført

– Pernille Heggem Egen bedrift Fullført

– Rebecca Johnsrud Lykkedrang Telesport Fullført

– Sara Linn Hofgaard Prince Egen bedrift Fullført

– Suzanne Lindekleiv Nygård Egen bedrift Fullført

– Tiril Slåen Svendsen Egen bedrift Fullført

K20-24

1 Karianne Klungland Sørlandet S.hus / KSI 22.50

– Emma Sofie Wang Midbrød Student Fullført

– Heidi Bjelland Tengesdal Student Fullført

– Terese Birkeland Egen bedrift Fullført

– Tonje Aanensen Egen bedrift Fullført

K25-29

1 Emeline Benedicte Fredriksen Color Line/Student 19.45

2 Hanne Stiland Vennesla kommune 22.27

3 Hanne Kristine Halset Sørlandet Sykehus 23.00

4 Maria Lohne Bakke Kr.sand kommune 23.05

5 Sofie Lohne Phonero 24.00

6 Susanna Matilainen Brandsdal Group 25.00

7 Kristine Johannessen Kr.sand kommune 27.23

8 Yvonne Bjorå Andersen MacGregor 27.50

– Anette Opsahl Hydro Vigelands Brug Fullført

– Helene Hagane Egen bedrift Fullført

– Hilde Rakel Farestad Norgesplaster Fullført

– Ida Bjørkås Egen bedrift Fullført

– Ida Ulrikke Karlsen UiA Fullført

– Ina Kornelia Åteigen Egen bedrift Fullført

– Kristina Humborstad Team Mosjon Fullført

– Linnci Anger Egen bedrift Fullført

– Maria Vanschoor Egen bedrift Fullført

– Marthe Kimestad Phonero Fullført

– Miriam Sandtveit KSI Fullført

– Therese Lie Kruse Smith Fullført

K30-34

1 Kathrine Martinsen Egen bedrift 18.21

2 Julie Margrethe Askland Statbil 24.00

– Bente Urdal Kr.sand Politi Fullført

– Caroline Thorstensen Egen bedrift Fullført

– Hanne Jørgensen Hennig-Olsen Is Fullført

– Janina Vollset Egen bedrift Fullført

– Kirsti Brandsvoll PwC Fullført

– Kristin Mollestad Team Mosjon Fullført

– Kristine Marie Ringsby Harestua Barnehage Fullført

– Linda Erklev Kr.sand Politi Fullført

– Line Maria Slettebøe Hotel Norge Fullført

– Margot Therese Lande MH Wirth Fullført

– Marianne Osnes NOV Fullført

– Marit Lande Kr.sand kommune Fullført

– Miriann Mitander Gumpen Gruppen Fullført

– Ragnhild Skomedal UiA Fullført

– Synnøve Thomassen Tangen vgs Fullført

– Tove Thoner Hauge Phonero Fullført

– Vibeke Golf FIKO Fullført

K35-39

1 Eva Anett Mosland Egen bedrift 20.55

2 Hege Hennig Lunde Egen bedrift 21.42

3 Elisabeth Haarr Dønnestad Repstad 22.42

4 Kari Soltveit Westgård Stormberg 22.51

5 Sarah Helene Upsahl NOV 23.02

6 Helene Skøien Egen bedrift 25.33

7 Birgit Wigstøl Kjelsrud Phonero 27.00

– Beate Lygre Sørlandet Sykehus Fullført

– Hege Finnestad Egen bedrift Fullført

– Helene Holte Sandvik Egen bedrift Fullført

– Hilde Thomassen Harestua Barnehage Fullført

– Lena Bjorå Andersen Vennesla kommune Fullført

– Liv Ellen Ensby Avinor Fullført

– Marianne Henriksen Kirkens Bymisjon Fullført

– Monica Haugland Egen bedrift Fullført

– Nina Malo Kr.sand kommune Fullført

– Silje Halaas Avinor Fullført

– Sunniva Finne Phonero Fullført

– Trine Ugelstad TTS Marine Fullført

– Veronica B. Pedersen Kr.sand kommune Fullført

K40-44

1 Pia Berling Kr.sand kommune 20.41

2 Solfrid Berg Hovden Kr.sand kommune 21.33

3 Charlotte P. Aspholm Løplabbet 21.47

3 Siri Merete R. Johannessen Kr.sand kommune 21.47

5 Lisbeth Frustøl Oasen skole 26.00

– Anne-Grete Kaspersen Sørlandet Sykehus Fullført

– Elin Nesset Kr.sand kommune Fullført

– Ellen Rugsland Egen bedrift Fullført

– Gry Tjøm Lorvik Sørlandet Sykehus Fullført

– Hege Enger Phonero Fullført

– Hilde Furuborg Kr.sand kommune Fullført

– Inger Skjævesland Egen bedrift Fullført

– Kristin Anette Heggland SpareBank1-SR-Bank Fullført

– Laila Skarpholt Egen bedrift Fullført

– Linda Bomann Egen bedrift Fullført

– Liv Tone Tveiten Vennesla kommune Fullført

– Marianne Bøe Posten Fullført

– Marianne Humborstad Statbil Fullført

– Natalia Oliveira Hydro Vigelands Brug Fullført

– Nina Slåen Svendsen Bystranda Legesenter Fullført

– Rita Henriksen Sørlandet Sykehus Fullført

– Siv Ruenes Jacobsen Nikkelverket Fullført

– Siv-Hege Sundtjønn Taraldsen Egen bedrift Fullført

– Solgunn Berstad Sørlandet Sykehus Fullført

– Tone Berg Egen bedrift Fullført

K45-49

1 Marit Gausdal HG-Bygg 19.30

2 My Choi Hsiung Sørlandet Sykehus 22.07

3 Dung Tuyet Nguyen Egen bedrift 23.40

4 Elin Fossli Sørlandet Sykehus 25.20

5 Ritha Johannessen Sørlandet Sykehus 26.13

6 Jorunn Lisbeth Rydjord Kr.sand Politi 27.20

7 Janne Kathrine Wongraven-Deans Phonero 27.25

8 Thorunn Lunde Vest-Agder-Muséet 27.55

9 Hilde H. Langeid Vennesla kommune 28.40

10 Marianne Svendsen Egen bedrift 30.05

11 Hanne Christin Hermansen Egen bedrift 32.29

– Adiso Kristo Kr.sand kommune Fullført

– Anita Enger Egen bedrift Fullført

– Anita Torland Kivle Sørlandet Sykehus Fullført

– Anne Grethe Ellingsen RPC Packaging Fullført

– Åse Hasselberg Korsmo Kr.sand kommune Fullført

– Berit Hageland Vennesla kommune Fullført

– Birte Eiersland Egen bedrift Fullført

– Brita Hansen Kr.sand Politi Fullført

– Elin Thorvik Andersen Kr.sand kommune Fullført

– Ellen Marie Nordbø Handelsbanken Fullført

– Eva Øfstaas NVBF Fullført

– Gry Lomeland Egen bedrift Fullført

– Hege Saatvedt Tollvesenet Fullført

– Heidi Skea Nikkelverket Fullført

– Hilde Follerås Sørlandet Sykehus Fullført

– Hilde Irene Tveit Kr.sand kommune Fullført

– Inger Lene Høgseth Kr.sand kommune Fullført

– Inger Lise Hærås Revisjon Sør Fullført

– Ingrid Wangsvik Kilden Fullført

– Jorunn Fjeldkjøn Sørlandet Sykehus Fullført

– Kristin Log Indbjo Tilsynsgampene Fullført

– Lillian Eikeland Elkem Fiskaa Fullført

– Lise Pettersen Kr.sand Politi Fullført

– Liv Hege Fosselie Aas Lærerne Fullført

– Marit Amundsen Cameron Sense Fullført

– Mona Hjelmeland Statbil Fullført

– Mona Kristensen Syrtveit Dental Fullført

– Mone Stusvig Egen bedrift Fullført

– Nina Fosse Dagfin Skaar Fullført

– Ragna Hageland Kvadr. Skolesenter Fullført

– Randi Marie Rypestøl Hellvik Hus Fullført

– Rita Abrahamsen Egen bedrift Fullført

– Signe Lill Andersen Kr.sand kommune Fullført

– Signe-Marie Kile Kr.sand kommune Fullført

– Solfrid Rue VA Fylkeskommune Fullført

– Torun Tryfoss Salvesen Egen bedrift Fullført

– Trine Kiland Student Fullført

– Wenche Solheim Statbil Fullført

– Wenke Augland Kr.sand kommune Fullført

K50-54

1 Hanne Aanensen Egen bedrift 24.24

2 Marit Norby Kr.sand kommune 24.51

3 Anne Grete Skaanes Isaksen Egen bedrift 32.55

– Amelia Garzon Osorio Egen bedrift Fullført

– Anne Sofie Kaaland Tollvesenet Fullført

– Anne Strand Andersen Agder Energi Fullført

– Anne-Britt Frivoll Tangen vgs Fullført

– Beate Weistad Knutsen Dampbageriet Fullført

– Berit Coldal Kruse Smith Fullført

– Berit Wikøren Agder Energi Fullført

– Bjørg Kari Haugland Nikkelverket Fullført

– Camilla Midbrød Sørlandet Sykehus Fullført

– Eli Grindland Sørlandet Sykehus Fullført

– Ellen Holtskog Wathne Egen bedrift Fullført

– Eva Haakonseth Lie The Light Group Fullført

– Eva Larsen Schenker Fullført

– Grete Sætre Bruheim Egen bedrift Fullført

– Grethe Ringøen Vikeså Sørlandet Sykehus Fullført

– Gunhild Hageland Egen bedrift Fullført

– Gunn Strand MH Wirth Fullført

– Hege Lill S. Andersen Agder Energi Fullført

– Heidi Aabel Huntonit Fullført

– Hilde Eftevåg Stormberg Fullført

– Hilde Hultin Phonero Fullført

– Ingunn Solborg Nikkelverket Fullført

– Jorunn S. Buer Sørlandet Sykehus Fullført

– Judy Erland Egen bedrift Fullført

– Kirsti Lossius Statbil Fullført

– Kjersti Aulin Heggem Agder Energi Fullført

– Kjersti Fuglerud Sødal Sørlandet Sykehus Fullført

– Lillian Lie Egen bedrift Fullført

– Linda Andreassen RadissonBlu Caledonien Fullført

– Linda Berg Phonero Fullført

– Lisbeth Jensen Gallefoss Kr.sand kommune Fullført

– Liv Astri H. Skarberg Sørlandet Sykehus Fullført

– Liv Gakkestad Egen bedrift Fullført

– Margareth Wathne Posten Fullført

– Marianne Aasen Statbil Fullført

– Marit Dahl Pedersen VA Fylkeskommune Fullført

– Marit Kristin B. Lund Sørlandet Sykehus Fullført

– Marit Stedjan Egen bedrift Fullført

– Maryanne Mesel Egen bedrift Fullført

– Mette Haugland Espeland MH Wirth Fullført

– Mona Johannessen Sørlandet Sykehus Fullført

– Nelly Merete Grapendaal Kr.sand kommune Fullført

– Nina Gumpen Hansen Gumpen Gruppen Fullført

– Randi Anita Aanensen Egen bedrift Fullført

– Reidun Wigemyr Egen bedrift Fullført

– Siren R. Hodne Team Mosjon Fullført

– Siri Stavsholt Bujordet Mattilsynet Fullført

– Stine B. Hanssen Sørlandet Sykehus Fullført

– Turid Skjævestad Strømmestiftelsen Fullført

– Ulla Benjaminsen Egen bedrift Fullført

K55-59

1 Hanne Katinka Hofgaard Kr.sand kommune 21.30

2 Kari Beate Østerhus Egen bedrift 26.39

3 Frøydis Aslagsen TønnessenTTS Marine 27.05

4 Berit Eikaas Ingebretsen Team Mosjon 28.14

5 Toril Benjaminsen Egen bedrift 30.13

– Anita Berntsen Kalstad Kr.sand kommune Fullført

– Anita Fuglestad Kruse Smith Fullført

– Anne Berit Eriksen Tollvesenet Fullført

– Anne Britt Engestøl Vennesla kommune Fullført

– Anne Gro Tengesdal Statbil Fullført

– Åse Gullsmedmoen Sørlandet Sykehus Fullført

– Beatrice Sørensen Kr.sand kommune Fullført

– Bente Abrahamsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Benthe Kallhovd Returkraft Fullført

– Berit H. Mikalsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Brit Haddeland Sørlandet Sykehus Fullført

– Brita Nordby Johnsen Team Mosjon Fullført

– Britt Hilde Hattrem RadissonBlu Caledonien Fullført

– Dorte Kvist Sørlandet Sykehus Fullført

– Eli Jensen Sørlandet Sykehus Fullført

– Elin Midtbø Sørheim Kr.sand kommune Fullført

– Ellen Godtfredsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Gerd Eftevåg Bjørge MH Wirth Fullført

– Grete Iren Bjørkås Egen bedrift Fullført

– Grete Jakobsen Trimtex Fullført

– Grete Klev Statbil Fullført

– Gunn Anita Drivdal Team Mosjon Fullført

– Janne Hagen Vang Statbil Fullført

– Janne Johansen Lie Kr.sand kommune Fullført

– Janne S. Køber VA Vegvesen Fullført

– Johanne Helle Liane Egen bedrift Fullført

– June Østerhus ITE Østerhus Fullført

– Kirsten B. Fauske Kr.sand kommune Fullført

– Kirsten Leira Egen bedrift Fullført

– Kirsti Hansen Future Production Fullført

– Konstanse Skeie MH Wirth Fullført

– Laila Fjellheim Telesport Fullført

– Laila Røinås Egen bedrift Fullført

– Liv Astri Jørgensen Lærerne Fullført

– May-Britt Farestad Norgesplaster Fullført

– Mona Bruun Johansen Kredinor GO Fullført

– Norunn Gumpen Egen bedrift Fullført

– Reidun Rødland Egen bedrift Fullført

– Rita Hægeland Sørlandet Sykehus Fullført

– Siri Marianne Coward Statbil Fullført

– Sissel Margrethe Røsok Kr.sand kommune Fullført

– Solveig Irene Kile Kr.sand kommune Fullført

– Torhild Henriksen Egen bedrift Fullført

– Vera Ringdal Folkvord Kr.sand Politi Fullført

– Vigdis Borgemyr Berntsen Kr.sand kommune Fullført

– Wenche Ulland Egen bedrift Fullført

K60-64

1 Elin R. Langøy Ilebekk Sørlandet Sykehus 22.07

2 Vår Lund Egen bedrift 23.00

3 Wigdis Haga KPMG 25.00

4 Nina Gjærum Reinhardt Kr.sand kommune 31.38

– Anne Grete Lindeland UiA Fullført

– Anne Marit Fjeldsgård Boen Bruk Fullført

– Anni Lunden Egen bedrift Fullført

– Arnhild Trygsland Egen bedrift Fullført

– Astri Ruud Schenker Fullført

– Astrid Geelmuyden SiA Fullført

– Aud Reidun Høigaard Egen bedrift Fullført

– Berit Norum Fosselie Statbil Fullført

– Ella Synnøve Illøkken Lærerne Fullført

– Ingebjørg Sundtjønn Sørlandet Sykehus Fullført

– Ingibjørg Thóroddsdóttir Egen bedrift Fullført

– Ingunn Borøy OSM Offshore Fullført

– Ingunn Skogstad Egen bedrift Fullført

– Kari Bjørnaali Statbil Fullført

– Kari Frøyland MH Wirth Fullført

– Kirsten Lund Løkling Sørlandet Sykehus Fullført

– Kjellaug Goris DNB Fullført

– Kristine Oftedal Nordea Fullført

– Lillian Flydal VA Fylkeskommune Fullført

– Lisbeth Nilsen Kr.sand kommune Fullført

– Liv Fiala Egen bedrift Fullført

– Margaret Anne Heald Kr.sand kommune Fullført

– Marit Nodeland Sødal Kr.sand kommune Fullført

– Møyfrid Sandvik Egen bedrift Fullført

– Randi Bragdø Sangesland Sørlandet Sykehus Fullført

– Reidun Drivdal Thomassen Tollvesenet Fullført

– Rita Torbjørnsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Signy Anne B. Stenersen Sørlandet Sykehus Fullført

– Solfrid Stavseth SiA Fullført

– Sunniva Aabel Kr.sand kommune Fullført

– Thorhild Løvdal Gundersen Team Mosjon Fullført

– Tone Marie Spikkeland Egen bedrift Fullført

– Torhild Rypestøl Sørlandet Sykehus Fullført

– Tove Merete Rismyhr Kr.sand kommune Fullført

– Unni Osnes Egen bedrift Fullført

– Venke Tveit Egen bedrift Fullført

K65-69

1 Maria Syvertsen Egen bedrift 27.45

– Aase Kiledal Statbil Fullført

– Alfrid Hånes Kr.sand kommune Fullført

– Anne Grethe Fagermann Egen bedrift Fullført

– Anne Karin Beurling Egen bedrift Fullført

– Anne Marie Løvsland Kr.sand Politi Fullført

– Anne-Britt Vabo Egen bedrift Fullført

– Arny Danielsen Kr.sand kommune Fullført

– Åse Jakobsen Kr.sand kommune Fullført

– Aslaug Veåsen VA Fylkeskommune Fullført

– Berit Tønnessen MH Wirth Fullført

– Bjørg Aurebekk VA Fylkeskommune Fullført

– Bjørg Ellingsen Nordlie Idrettens Fullført

– Brita Stav Johanssen Lærerne Fullført

– Eldri Kirkesola Tilsynsgampene Fullført

– Elin Glad Balchen Egen bedrift Fullført

– Elin Gundersen Sørlandet Sykehus Fullført

– Elin Lande Sørlandet Sykehus Fullført

– Ellen Knutsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Ellen Smestad Egen bedrift Fullført

– Elna Skjebstad DNB Fullført

– Gerd Vigdis Slettedal Sørlandet Sykehus Fullført

– Gro Skogen Kr.sand kommune Fullført

– Hildur Toft Sundtjønn Nikkelverket Fullført

– Ingeborg Elise Rojahn Statbil Fullført

– Inger Lise Kaaterud Sørlandet Sykehus Fullført

– Inger Lise Osmundsen Nordialog Fullført

– Ingjerd Wiggen Egen bedrift Fullført

– Ingunn Orø Haugland Sørlandet Sykehus Fullført

– Karin Bente Håland Egen bedrift Fullført

– Karin Elisabet Hildén Sørlandet Sykehus Fullført

– Karin Elisabeth Klungreseth Sørlandet Sykehus Fullført

– Karin Federici Agder Energi Fullført

– Kirsten Salthaug Rambøll Norge Fullført

– Laila Os Kr.sand kommune Fullført

– Lill Vedal Egen bedrift Fullført

– Lillian Helene Nordby Kr.sand kommune Fullført

– Lise Dannevig Egen bedrift Fullført

– Liv Jakobsen Kr.sand Politi Fullført

– Liv Marion Øina Egen bedrift Fullført

– Liv Wasland Fædrelandsvennen Fullført

– Magnhild Iglebæk Statbil Fullført

– Marit Eriksen Lærerne Fullført

– Ragnhild Ludvigsen UiA Fullført

– Randi S. Fosselie Egen bedrift Fullført

– Reidun Gustafson Repstad Fullført

– Reidun R. Tønnesen Egen bedrift Fullført

– Solveig Magnussen Arkiv Fullført

– Sølvi Evensen Egen bedrift Fullført

– Tove Magnussen T.O. Slettebøe Fullført

– Unni Lindeberg DNB Fullført

– Vibeke Holme Tjøm Sørlandet Sykehus Fullført

– Wenche Graaner Sørlandet Sykehus Fullført

– Wenche Ludvigsen Egen bedrift Fullført

K70-74

1 Wenche Reiersen Egen bedrift 28.30

2 Marit Lauvrak Ellefsen DNB 34.30

– Ann-Britt Skår Dahl Lærerne Fullført

– Anne Lise Lauvnes Kr.sand kommune Fullført

– Anne Marie Sandø Kr.sand kommune Fullført

– Anne-Elisabeth Jørgensen Songdalen kommune Fullført

– Åse Reinertsen Egen bedrift Fullført

– Aslaug Mosby Kr.sand kommune Fullført

– Aslaug Wandsvik Optimera Fullført

– Berit Vesterhus Kr.sand kommune Fullført

– Birgit Drangsholt Egen bedrift Fullført

– Bjørg Reidun Roland UiA Fullført

– Bodil Kofoed T.O. Slettebøe Fullført

– Britt Gabrielsen Nordea Fullført

– Edel Gladys Holte Tollvesenet Fullført

– Eirun Johannessen Egen bedrift Fullført

– Eldbjørg Larsen Oceaneering Rotator Fullført

– Elin Aaberg Johansen Vestas Castings Kr. Fullført

– Ellinor Mikalsen Huntonit Fullført

– Ester Haugland Egen bedrift Fullført

– Eva Haugedal Egen bedrift Fullført

– Gerd Aina Mortensen Kr.sand kommune Fullført

– Inger-Grethe Vabo Caverion Norge Fullført

– Ingrid Jacobsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Jorun Roald Egen bedrift Fullført

– Laila O. Karlsen Egen bedrift Fullført

– Lili Margrethe Johansen Egen bedrift Fullført

– Lilly Ragnhild Frivold Egen bedrift Fullført

– Liv May Nielsen Kvadr. Skolesenter Fullført

– Liv Skretting Egen bedrift Fullført

– Marie-Francoise Peersen Statbil Fullført

– Marit Grindheim Statbil Fullført

– Marit Osmundsen Egen bedrift Fullført

– Randi Mellingsæter Dagfin Skaar Fullført

– Rose Dunseth Egen bedrift Fullført

– Rose Johansen RadissonBlu Caledonien Fullført

– Sigrunn Stedal Egen bedrift Fullført

– Siri Henriksen Lærerne Fullført

– Tonny Allis Esperås OSM Offshore Fullført

– Wenche Fast Team Mosjon Fullført

K75-79

– Anne Marie Saaghus Egen bedrift Fullført

– Bjørg Hanna Lund OSM Offshore Fullført

– Bjørg Rist Egen bedrift Fullført

– Bjørg Staalesen Egen bedrift Fullført

– Frøydis Ekeland Egen bedrift Fullført

– Magnhild Svaland Vetrhus Kr.sand kommune Fullført

– Reidun Østervold Lærerne Fullført

– Reidun Ruethemann UiA Fullført

– Sylvi Hille Egen bedrift Fullført

K80-84

– Britt Høyer-Jonassen Egen bedrift Fullført

– Eva Bujordet Jernbanen Fullført

– Gudveig Jørundland Lærerne Fullført

– Ingrid Pettersen Kr.sand kommune Fullført

– Mette Schoder Egen bedrift Fullført

M10-14

– Håkon Skarpholt Egen bedrift Fullført

– Hans Lossius Oddersjaa 17.01

– Herman von der Ohe Egen bedrift 18.30

– Jakob Johannessen MacGregor Fullført

– Jarle Sveinall OneCo 20.41

– Josef Klungland Per Klungland 23.14

– Snorre Slettebøe T.O. Slettebøe Fullført

– Thomas Rødland Egen bedrift 19.54

M15-19

1 Marius Aurebekk Torridal IL 14.20

2 Olav Meling Spikkeland Egen bedrift 15.23

3 Asgeir Reiersen Jensen Egen bedrift 15.40

4 Truls Klungland Per Klungland 16.41

5 Haakon Svendsen Hennig-Olsen Is 17.38

6 Tobias Alnæs Hoven Egen bedrift 18.41

7 Jarle Systad Egen bedrift 19.06

– Atle Skarpholt Egen bedrift Fullført

– Markus Håland Egen bedrift Fullført

– Torstein Slettebøe T.O. Slettebøe Fullført

M20-24

1 Simon Knutsen Egen bedrift 15.21

2 Abraham Pettersen Egen bedrift 16.43

3 Erlend Falck PwC 18.42

4 Andreas Lund Olsen T.O. Slettebøe 20.34

5 Torkel Reinhartsen OneCo 24.34

6 Bendik Alm Egen bedrift 27.00

– Vetle Reinhartsen OneCo Fullført

M25-29

1 Vegard Danielsen Egen bedrift 14.18

2 Simen Koland Phonero 15.22

3 Marius Engeland Hennig-Olsen Is 15.34

4 Ola Almvik Mekonomen Sørl.p. 19.55

5 Tor Andre Pedersen Phonero 21.04

6 Andreas Solgaard Egen bedrift 22.31

7 Kjetil Lohne Bakke Student 23.05

8 André Andersen Trucknor Kr.sand 23.47

9 Jonas Jahnsson Brandsdal Group 25.00

10 Eivind Johan Isaksen MacGregor 25.15

11 Kjetil Dahl Phonero 25.21

– Anders Ziegler PwC Fullført

– Espen Klungland PwC Fullført

– Ken Walde Phonero Fullført

– Philip Repstad Frøisland Bønder i byen Fullført

M30-34

1 Jan Askland Lærerne 16.44

2 Morten Tveit Rambøll Norge 17.47

3 Magnus Finnset Egen bedrift 18.03

4 Erik Eftevåg Mekonomen Sørl.p. 19.44

5 Daniel Naglestad Egen bedrift 20.53

6 Lars Vålandsmyr Torstveit NOV 21.12

7 Joakim Hanssen Fundament 21.42

8 Petter Wesley Larsen Lærerne 21.46

9 Erlend Stien Asplan Viak Kr.sand 21.53

10 Atle Endresen Student 22.00

11 Sindre Johansen Nikkelverket 23.00

12 Øyvind Jakobsen Mekonomen Sørl.p. 24.50

13 Christian Arnesen Phonero 25.44

14 Roar Nilsen Egen bedrift 25.57

– Alexander Rogn Tangen vgs Fullført

– Anders Gelenna Aquarama Fullført

– Eirik Birkeland Rambøll Norge Fullført

– Kjetil E. Senumstad Sørlandet Sykehus Fullført

– Morten Tryfoss Phonero Fullført

– Øyvind Stenvik Andersen Kr.sand kommune Fullført

– Sven Erik Solberg Ernst & Young Kr. Fullført

M35-39

1 Arne Kristoffersen Kr.sand kommune 16.38

2 Tarjei Breiteig Agder Energi 16.55

3 Terje Skøien Egen bedrift 17.09

4 Helge Tønnessen KBR 17.26

5 Steffan Bjørnarå Egen bedrift 17.42

6 Thomas Øderud Kr.sand kommune 17.43

7 Alf Reidar Lunde LSK 18.44

8 Mikael Tønnesen Egen bedrift 19.18

9 Marius Westgaard Kr.sand kommune 19.29

10 Daniel Jacobsen Egen bedrift 19.40

11 Jardar Pedersen Phonero 23.45

12 Carl Christian Olsen Egen bedrift 24.14

13 Eivind Ege Elkem Fiskaa 24.36

14 Fredrik Garmannslund Sørlandet Sykehus 28.18

– André Berg Edvardsen Egen bedrift Fullført

– Bjørnar Klungland Sørlandet Sykehus Fullført

– Eivind Johansen Nikkelverket Fullført

– Jan Inge Gundersen Visma Fullført

– Markus Medina Nikkelverket Fullført

– Odd-Håvard Thraning Elkem Fiskaa Fullført

– Paul Johannessen MacGregor Fullført

– Sigmund Lode Idrettens Fullført

– Thor Olaf Vatne T.O. Slettebøe Fullført

M40-44

1 Ståle Thortveit Egen bedrift 16.24

2 Kjetil Karlsen Tangen vgs 16.48

3 Trond Kristiansen Bønder i byen 18.26

4 Terje Heisel Tratec Norcon 19.22

5 Morten Dahlin Egen bedrift 19.58

6 Morten Bomann Vest-Agder-Museet 20.10

7 Lars Hoås Egen bedrift 21.29

8 Finn Kollstad Fundament 21.44

9 Torjus Åkre Nikkelverket 21.51

10 Jan Roger Adalbéron TTS Marine 22.35

11 Bjørn-Erik Enge Kr.sand kommune 23.44

12 Espen Skarpholt NOV 24.15

13 Dagfinn Liestøl Egen bedrift 24.25

14 Frank Andersen Reber Schindler Heis 80.00

– Dag Eivind Vestbakke Agder Energi Fullført

– Fernando José Bravo OlguinSiA Fullført

– Karl Petter Mæsel Hellvik Hus Fullført

– Kenneth Andrew Mellefont Gumpen Gruppen Fullført

– Tom Fraser Skea Nikkelverket Fullført

– Trond Gjelstad Nilsen The Light Group Fullført

M45-49

1 Tormod Klungland Per Klungland 15.05

2 Jens Christian Iglebæk Stormberg 16.05

3 Frode Lindblom Lærerne 16.10

4 Christian von der Ohe Egen bedrift 17.22

5 Håvard Flå Lærerne 17.44

6 Gunnar Haraldstad T.O. Slettebøe 18.01

7 Stig André Jansen Agder Taxi 18.02

8 Morten Hultmann Sørlandet Sykehus 18.30

9 Morten Gustafson Borø Nikkelverket 18.38

10 Jarl Bøhn NOV 19.04

11 Arild Thomassen The Light Group 19.53

12 Steinar Justnes Huntonit 20.34

13 Knut Arild Knutsen Egen bedrift 20.38

14 Arne Bjørn Mikalsen Egen bedrift 20.47

15 Harald Steinsland Egen bedrift 20.55

16 Trond Kjetil Sæterlid Nikkelverket 21.24

17 Leif Westgård Egen bedrift 23.12

18 Olav Abusdal Kr.sand kommune 23.50

19 Jens Petter Kittelsen Phonero 24.31

20 Kjell Torkelsen Advokatfirma Tofte 25.17

21 Nils Bjørnar Øfstaas Gjesdal kommune 25.42

22 Rune Nilsen Norsk Hydro 30.05

23 Roy Georg Abrahamsen Egen bedrift 30.42

24 Leif G. Holand NHO 31.43

– Alf Borge Stusvig Egen bedrift Fullført

– Andreas Herstad Dolmen Nikkelverket Fullført

– Egill Jahnsen Team Mosjon Fullført

– Engebret Grøthe Øvrebø vgs Fullført

– Flemming Olsen Egen bedrift Fullført

– Frank Fosse Dagfin Skaar Fullført

– Jan Dalene Boen Bruk Fullført

– Kenneth Gregersen Elkem Fiskaa Fullført

– Kjetil Holtskog Statbil Fullført

– Kjetil Tønnessen NOV Fullført

– Magne Egebakken Nikkelverket Fullført

– Martin Johan Vindheim Team Mosjon Fullført

– Nils Arne Johannessen Trimtex Fullført

– Ola Taraldrud Agder Energi Fullført

– Ove Eilertsen RPC Packaging Fullført

– Peder-Olav Ølberg Nikkelverket Fullført

– Per Eirik Mikalsen Goman Bakeriet Fullført

– Roar Myhre Kvadr. Skolesenter Fullført

– Robert Mellefont Egen bedrift Fullført

– Steinar Bergan Nikkelverket Fullført

– Svein Scheie Statbil Fullført

– Sverre Larsen Team Mosjon Fullført

– Terje Dalen TTS Marine Fullført

– Tor Henning Lien NOV Fullført

M50-54

1 Sigvald Aamodt OneCo 17.01

2 Erik Emanuelsen Team Mosjon 17.12

3 Stein-Erik Scheie Telesport 17.30

4 Paul Håkon Scheie Krim.omsorgen i Agder 17.39

5 Atle Svendsen Hennig-Olsen Is 17.40

6 Gunnar Lauvsland T.O. Slettebøe 17.49

7 Kjetil Norby Egen bedrift 17.59

8 Trond Ludvigsen Kr.sand kommune 19.09

9 Alf Helge Fredriksen Egen bedrift 19.22

10 Trond Sørensen Egen bedrift 19.34

11 Sigmund Brekka Team Mosjon 19.56

12 Bent Einar Sveinall OneCo 19.57

13 Tung Hua Hsiung Nikkelverket 20.19

14 Morten Egelid Kr.sand kommune 21.09

15 Vidar Lundevold Huntonit 23.16

16 Andy Mac Connacher Optimera 24.38

17 Bård Kristiansen Egen bedrift 25.00

17 Jostein Viste Posten 25.00

19 Harald Vingerhagen Egen bedrift 26.46

– Åge Mørkesdal Sparebanken Sør Fullført

– Aksel Slettebøe T.O. Slettebøe Fullført

– Allan Fjermeros Kr.sand kommune Fullført

– Arild Andresen Songdalen kommune Fullført

– Arild Bergan T.O. Slettebøe Fullført

– Arne Bujordet Jernbanen Fullført

– Arne Trydal Team Mosjon Fullført

– Asgeir Næss Veidekke Agder Fullført

– Eddie Wathne Posten Fullført

– Eilef Stalleland Hellvik Hus Fullført

– Erik Johannessen KBR Fullført

– Espen Eggerdink RPC Packaging Fullført

– Fabio Osorio MH Wirth Fullført

– Frank Engesveen Nikkelverket Fullført

– Frank Iversen Kr.sand kommune Fullført

– Gudmund Lykkedrang Telesport Fullført

– Henrik Ringereide Kr.sand kommune Fullført

– Jens Birger Kristensen Rambøll Norge Fullført

– Jørn Salvesen Boen Bruk Fullført

– Kjell-Tore Haugland Egen bedrift Fullført

– Kjetil Aasen Egen bedrift Fullført

– Lars Andreas Jørgensen MH Wirth Fullført

– Leif Martin Jacobsen Nikkelverket Fullført

– Nils Tore Augland Agder Energi Fullført

– Øystein A. Kvåse Ernst & Young Kr. Fullført

– Øyvind Kulien RPC Packaging Fullført

– Øyvind Rønning Optimera Fullført

– Pemba Lama Tamang Cameron Sense Fullført

– Per Arvid Finstad MH Wirth Fullført

– Per Ole Lie Lavre Egen bedrift Fullført

– René Grapendaal Huntonit Fullført

– Rune Grimsby Cameron Sense Fullført

– Sten Ove Stening Lærerne Fullført

– Stig Nordhagen Kilden Fullført

– Svein Arne Berntsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Svein-Olav Nordihus OneCo Fullført

– Terje Larsen Nikkelverket Fullført

– Thor Magne Stifoss Huntonit Fullført

– Tor Bergan Nikkelverket Fullført

– Trond Baade Team Mosjon Fullført

– Tyge Carlsen Egen bedrift Fullført

– Vigleik Bjørheim Sørlandet Sykehus Fullført

M55-59

1 Reinier van der Spek Egen bedrift 19.47

2 Dag Brekkan Jernbanen 19.53

3 Rune Mesel Egen bedrift 19.57

4 Bjørn Angsund Future Production 20.29

5 Terje G. Frigstad Egen bedrift 20.57

6 Halvar Bjerland TINE Kristiansand 20.59

7 Kai Stokkeland Egen bedrift 21.23

8 Svein Olsen Egen bedrift 21.35

9 Lars Helge Fossdal Sørlandet Sykehus 21.54

10 Leif Birkeland Jernbanen 21.57

11 Rolf Bjarne Lie Egen bedrift 22.03

12 Jan Jensen Egen bedrift 22.16

13 Hallvard Sundsli Statbil 22.20

14 Amund Hole Agder Energi 22.41

15 Pål Alfred Larsen Statbil 22.45

16 John Rune Ingebretsen Team Mosjon 23.30

17 Arne B. Andersen Statbil 23.39

18 Svein Trygve Lund Bilbransjen 23.45

19 Geir Haaland UiA 23.50

20 Trygve Kolrud Nikkelverket 25.37

– Arne Myklebost Egen bedrift Fullført

– Asbjørn Eide ViaNova Fullført

– Bjørn Jahnsson Vennesla kommune Fullført

– Halvor Coward Olsen Huntonit Fullført

– Helge Johannessen TINE Kristiansand Fullført

– Jan Erik Johnsen Huntonit Fullført

– Jan Ragnar Larsen Egen bedrift Fullført

– Jan Vidar Ødegaard Kr.sand Politi Fullført

– Joar Kvaase Otera Fullført

– Jon Arve Kallhovd T.O. Slettebøe Fullført

– Kjell Åteigen Egen bedrift Fullført

– Knut Terje Engestøl Huntonit Fullført

– Kristian Linge Tønnessen Egen bedrift Fullført

– Lars Juvastøl Norrøna Storkjøkken Fullført

– Lloyd Flatebø Posten Fullført

– Ole Lossius Egen bedrift Fullført

– Øystein Bakke Tollvesenet Fullført

– Paal Ingvar Hermansen Team Mosjon Fullført

– Paul Trygve Schikora Schenker Fullført

– Roald Stallemo Posten Fullført

– Rolf Harald Bodin Tollvesenet Fullført

– Rune Nygård Egen bedrift Fullført

– Solvar Brandser Norrøna Storkjøkken Fullført

– Stein Øyna Goman Bakeriet Fullført

– Steinar Sætra-Pedersen Gumpen Gruppen Fullført

– Svein-Erik Rustad Agder Energi Fullført

– Ted Richard Abramsen Kongsberg Oil & Gas Fullført

– Thorbjørn Hamre CB Fullført

– Tom Reidar Abusdal Agder Energi Fullført

– Tom Vestaby Rejlers Fullført

– Tom-Arne Stallemo Huntonit Fullført

– Tor Arild Rysstad Valle Sparebank Fullført

– Trond Andersen CB Fullført

– Trond Robstad MH Wirth Fullført

– Vidar Sannes LSK Fullført

M60-64

1 Rune Løkling Nikkelverket 17.10

2 Geir Gundersen Kr.sand Skruefabrikk 18.48

3 Arild Aurebekk Bilbransjen 20.05

4 Torkild Eivindson Nikkelverket 20.39

5 Rune Berentsen Statbil 20.51

6 Arild Moen Tangen vgs 20.58

7 Bjørn Dag Truchs Azets 21.02

8 John Hansen Asker & Bærum Politi 21.12

9 Arnfinn Folkvord Nikkelverket 21.28

10 Pål Martens Bratland Egen bedrift 22.37

11 Terje Cederberg Hansen Søgne kommune 23.30

12 Hans Kristian Arnesen Egen bedrift 23.31

13 Øistein Rosen Team Mosjon 25.34

14 Arvid Brattland Gumpen Gruppen 25.40

15 Asbjørn Narvestad Repstad 25.41

16 Geir Egil Åsen CB 34.39

– Alf Steinar Vikeså Egen bedrift Fullført

– Arild Jørgensen Lærerne Fullført

– Bjørn Sveindal Kvadr. Skolesenter Fullført

– Brede Arvid Nordhagen Air Products Fullført

– Carl Anders Hægeland DNB Fullført

– Erik Fiala Egen bedrift Fullført

– Hans Olav Hagen VA Vegvesen Fullført

– Jan Martin Drivdal MH Wirth Fullført

– Jon Matre Egen bedrift Fullført

– Magne Kiledal Egen bedrift Fullført

– Magne Reier Jørgensen Sørlandet Sykehus Fullført

– Nils Martin Pedersen Sparebanken Sør Fullført

– Odd Erik Magnussen Egen bedrift Fullført

– Per Arvid Tredal Future Production Fullført

– Per Frode Hansen Future Production Fullført

– Per Magnussen T.O. Slettebøe Fullført

– Reidar Vang Kr.sand Politi Fullført

– Roald Borgemyr Telesport Fullført

– Svein Helge Mollestad Team Mosjon Fullført

– Sven Arne Stenersen Egen bedrift Fullført

– Teodoro Miguel Elkem Fiskaa Fullført

– Terje Aasen Agder Energi Fullført

– Tom Torjussen Team Mosjon Fullført

– Tor Grindheim Egen bedrift Fullført

– Tore Hansen VA Vegvesen Fullført

– Vidar Håverstad Egen bedrift Fullført

– Vidar Sandtveit Optimera Fullført

– Volker Geyer Fiskeeksp. Reinhartsen Fullført

– Widar Drivdal Boss Industri Fullført

M65-69

1 Edgard Ellertsen Nikkelverket 19.13

2 Klaes van der Meer Statbil 20.23

3 Finn Gitmark Egen bedrift 21.00

4 Torbjørn Paulsen Visma 22.15

5 Arnfinn Søyset Team Mosjon 22.55

6 Reidar Stav Johanssen Lærerne 23.40

6 Rolf M. Danielsen Sørlandet Sykehus 23.40

8 Salve Reinhardt Egen bedrift 23.44

9 John Haarr Kr.sand kommune 25.18

10 Birger Hafslund MH Wirth 25.50

10 Dag Danielsen Egen bedrift 25.50

12 Bengt O. Klemo RPC Packaging 26.27

13 Sigmund Salthaug Rambøll Norge 26.45

14 Jan Tore Jørgensen Arkiv 26.50

15 Torstein Leipsland Egen bedrift 27.00

16 Oddvar Skår Jernbanen 27.50

17 Arvid Martinsen Egen bedrift 28.00

– Alf Albert Egen bedrift Fullført

– Alf Sundtjønn Nikkelverket Fullført

– Anders Torbjørnsen Jernbanen Fullført

– Arild Vehus Team Mosjon Fullført

– Arne Fauske Egen bedrift Fullført

– Arne Håland Egen bedrift Fullført

– Arne Leland Optimera Fullført

– Aslak Bjotveit Statbil Fullført

– Bjørn Aurebekk Egen bedrift Fullført

– Bjørn Usterud Posten Fullført

– Børre Thoresen Gevir 07 Fullført

– Carl Viggo Axelssen Egen bedrift Fullført

– Embret Nesset UiA Fullført

– Frank Stein Agder Energi Fullført

– Håkon M. Omland Nordialog Fullført

– Hans Olav Omland UiA Fullført

– Harald Myhre Nikkelverket Fullført

– Helge Bentsen Statbil Fullført

– Helge L. Grindheim Egen bedrift Fullført

– Helge Moseid Posten Fullført

– Inge Torrey Tjøm KBR Fullført

– Jens Dahlum Kr.sand kommune Fullført

– John Magnus Humborstad Team Mosjon Fullført

– Kåre Berle Team Mosjon Fullført

– Kjell Bjærum Agder Energi Fullført

– Kjell K. Kristiansen Kvadr. Skolesenter Fullført

– Kjell Sverre Landelius Team Mosjon Fullført

– Knut Fosselie Team Mosjon Fullført

– Kristen Bue Team Mosjon Fullført

– Odd Gunnar Røyland Kr.sand Politi Fullført

– Odd Øyvind Fløysvik Posten Fullført

– Ole Sivert Sommerseth Elkem Fiskaa Fullført

– Øystein Vesterhus Nikkelverket Fullført

– Per Gunnar Østervold Lærerne Fullført

– Per Magne Gjermundnes Varodd Fullført

– Sjur Bjoraa Kr.sand kommune Fullført

– Stein Erikssen Nordea Fullført

– Stein Ruenes T.O. Slettebøe Fullført

– Steinar R. Berge Nikkelverket Fullført

– Svein Olav Syvertsen Egen bedrift Fullført

– Svenn Erik Larsen Posten Fullført

– Terje Osnes VA Fylkeskommune Fullført

– Tom Bakken Egen bedrift Fullført

– Tom Lindeland Egen bedrift Fullført

– Tor Harald Nilsen Egen bedrift Fullført

– Tor Helge Fosselie MH Wirth Fullført

– Tor Reidar Homme Bertel O. Steen Fullført

– Tore Heidenreich Team Mosjon Fullført

– Torstein N. Koveland Egen bedrift Fullført

– William Edvardsen Egen bedrift Fullført

M70-74

1 Jack Hansen Egen bedrift 22.10

2 Jan Reinhard Hansen Egen bedrift 25.21

3 Audun Kjøstvedt Team Mosjon 26.10

4 Gunnar Vindenæs LSK 28.40

5 Arne Hallvard Holte Egen bedrift 30.13

6 Odd Jakobsen Egen bedrift 32.29

– Åge Holgersen Nikkelverket Fullført

– Åge Wiggen Egen bedrift Fullført

– Arnsten Ariansen Egen bedrift Fullført

– Birger Jørgensen Egen bedrift Fullført

– Bjarne Støylehommen Einar Torjesen Fullført

– Dag Tormod Trondsen Nikkelverket Fullført

– Erik Tønnesen Egen bedrift Fullført

– Gunnar A. Nordby Agder Energi Fullført

– Gunnar Fossestøl Egen bedrift Fullført

– Gunnar Johan Iglebæk Agder Energi Fullført

– Håkon Kildebo Egen bedrift Fullført

– Håkon Kiledal Statbil Fullført

– Håkon Laudal VA Vegvesen Fullført

– Harald Mandt Egen bedrift Fullført

– Helge Simonsen Egen bedrift Fullført

– Helge Strøm Agder Energi Fullført

– Ivar Kaafjord Team Mosjon Fullført

– Jan Åge Esperås RadissonBlu Caledonien Fullført

– Jan Skogen Egen bedrift Fullført

– Johannes Jacobus Feenstra Egen bedrift Fullført

– John Gerhard Løvdal Egen bedrift Fullført

– Jon Heggland Posten Fullført

– Kai Gyberg Varodd Fullført

– Kåre Eidsaa Kr.sand kommune Fullført

– Kjell I. Svendsen RadissonBlu Caledonien Fullført

– Kjell Tengesdal Egen bedrift Fullført

– Kjell Tønnessen Telesport Fullført

– Leif Kofoed T.O. Slettebøe Fullført

– Marco Federici Agder Energi Fullført

– Nils Andreas Persen Elkem Fiskaa Fullført

– Odd Kåre Rist Egen bedrift Fullført

– Oddleif Lian Arkiv Fullført

– Oddvar Glidje Lærerne Fullført

– Øivind Fredriksen Optimera Fullført

– Ove Eeg Christiansen Egen bedrift Fullført

– Øystein Stamland Rivco Fullført

– Robert Wilson Egen bedrift Fullført

– Svein Roland Nordea Fullført

– Svein Upsahl NOV Fullført

– Sven Erik Fagermann LSK Fullført

– Tor Erik Wasland Kr.sand kommune Fullført

– Tor Ingebrethsen Einar Torjesen Fullført

– Torbjørn Rivenes Jernbanen Fullført

– Tore Tangen Kr.sand kommune Fullført

– Walter Flønes Agder Energi Fullført

– Yngvar Skaar LSK Fullført

M75-79

1 Harald Flå DNT Sør 26.10

2 Oddvar Abrahamsen Optimera 33.15

– Arnfinn Borø Søgne & Gr. Sp.bank Fullført

– Bjarne Fidje Egen bedrift Fullført

– Bjørn Syvertsen Vennesla kommune Fullført

– Egil Hortman Telesport Fullført

– Jan A. Stølen UiA Fullført

– John Arvid Lie Lærerne Fullført

– Kåre Dunseth Egen bedrift Fullført

– Kjell Baasland Egen bedrift Fullført

– Oddbjørn Olsen Egen bedrift Fullført

– Tormod Åsan Egen bedrift Fullført

M80-84

– Arne Rafaelsen Nikkelverket Fullført

– Einar Jørundland Lærerne Fullført

– Harald R. Hille Egen bedrift Fullført

– Jan Owe Ødegaard Posten Fullført

– John Seland VA Fylkeskommune Fullført

– Kai Birger Flå Egen bedrift Fullført

– Kjell Haugen Tilsynsgampene Fullført

– Kjell Sangvik Egen bedrift Fullført

– Olaf Drangsholt Posten Fullført

– Per Oddgeir Saur Egen bedrift Fullført

– Per Steen Sandell Nikkelverket Fullført

– Sverre Pettersen Kr.sand kommune Fullført

M85-89

– John Emil Refsnes Egen bedrift Fullført

– Reidar Ringereide UiA Fullført

M90-

– Ommund Skomedal Egen bedrift Fullført

Resultater – Milslukeren (7,5 km)

K15-19

1 Siren Amelia Seiler Egen bedrift 35.24

2 Julianne Zahl-Olsen Egen bedrift 41.25

– Mia Bueklev Repstad Fullført

– Sofie Vabo Roger Aamodt Bygg Fullført

K20-24

1 Hege Skaanes Isaksen Egen bedrift 47.43

K25-29

1 Christine Elisabeth Jacobsen Egen bedrift 40.59

2 Marit Elise Stenstad Egen bedrift 64.00

2 Maud Svevad Egen bedrift 64.00

– Helene Hørte Egen bedrift Fullført

K30-34

1 Camilla Viervang Sparebanken Sør 43.17

2 Maria Paula Arenas Egen bedrift 49.58

3 Eva Helén Tandberg KSI 50.52

4 Anette Tjelland Egen bedrift 51.00

5 Diana P. Lyhne Fredriksen Vennesla kommune 54.10

K35-39

1 Katja Mamaeva Christoffersen NOV 48.24

– Nina Neleta Hopen Kirkens Bymisjon Fullført

K40-44

1 Anne Kristin Holte VA Fylkeskommune 43.29

2 Kathrine Gregersen Egen bedrift 50.26

3 Elizabeth Martinez CB 55.51

4 Hilde Danielsen Egen bedrift 59.26

– Karen Mortensen UiA Fullført

– Veslemøy Hanssen Sørlandet Sykehus Fullført

K45-49

1 Torunn Vasveen Henriksen Kr.sand kommune 41.17

2 Sigrun Drangsholt Lærerne 43.11

3 Hanne Therese Ekra Lærerne 44.50

4 Nina Sandø Klungland Per Klungland 52.00

5 Tove Mangseth Kr.sand kommune 53.00

– Jenny Aamodt OneCo Fullført

– Marianne Fidje Mjåland Sørlandet Sykehus Fullført

K50-54

1 Lillian Lauvsland Jahnsson Sparebanken Sør 39.58

2 Inger Britt Bakstad Team Mosjon 40.29

3 Siri Marit Aasland Egen bedrift 44.52

4 May Tove Folland Kirkens Bymisjon 46.13

5 Anne-Cathrine Hodnemyr Vennesla kommune 49.28

– Anita Døble Sørlandet Sykehus Fullført

– Eli Johannessen T.O. Slettebøe Fullført

– Inger Reinhartsen OneCo Fullført

– Marit Nomeland Kr.sand kommune Fullført

K55-59

1 Anne Sigfrid Uppstad Kr.sand kommune 54.09

– Elisabeth Eid Kr.sand kommune Fullført

– Gro Lindvik Robstad Strømmestiftelsen Fullført

– Inger Lygre Team Mosjon Fullført

– Ingjerd Lind Sørlandet Sykehus Fullført

– Kari Bergstad Tredal Egen bedrift Fullført

– May-Britt Hagerup Team Mosjon Fullført

– Susanne Johannessen Kr.sand kommune Fullført

K60-64

1 Elin Stray VA Vegvesen 53.00

– Sigrun Korneliussen Kr.sand kommune Fullført

– Torunn Heggland DNB Fullført

– Vigdis Håbesland VA Fylkeskommune Fullført

K65-69

– Anny Bjørnhom Egen bedrift Fullført

– Elin Pedersen Sundtjønn Kr.sand kommune Fullført

– Solveig Rasmussen Sørlandet Sykehus Fullført

– Solveig Voldmo Idrettens Fullført

– Torgunn Trydal Egen bedrift Fullført

K70-74

– Kari Breen Kr.sand kommune Fullført

M20-24

1 William Skalleberg Trimtex 45.33

2 Morten Coward Student 46.02

M25-29

1 Magnus Frestad Nygaard ViaNova 34.25

2 Espen Grundetjern UiA 36.06

3 Stian Vollen Student/Hellvik Hus 37.05

– Jørgen Solli Strøm-Olsen Trucknor Kr.sand Fullført

M30-34

1 Tor Arne Senumstad KPMG 35.13

2 Kristian Emanuelsen NOV 35.50

3 Eirik Emanuelsen NOV 37.19

4 Roy Christian Flaa Nikkelverket 38.39

5 Magnus Grøsle Kirkens Bymisjon 43.00

6 Kjetil Grundetjern Kr.sand kommune 45.47

– Eivind Klungland Student Fullført

– Jan-Helge Holst Egen bedrift Fullført

M35-39

1 Morten Øya Oasen Skole 35.22

2 Erik Sørensen Student/KSI 37.36

3 Dan Joakim Voilås VA Vegvesen 41.31

4 Samir Kolukcija VA Vegvesen 44.19

5 Preben Damman Egen bedrift 44.50

6 Fredrik Svennevig Egen bedrift 47.00

– Kurt Pedersen Evry Fullført

– Tor-Aage Lukashaugen Sørlandet Sykehus Fullført

M40-44

1 Jan Rikard Olafsen SiA 32.55

2 Magnus Hellstrøm UiA 33.19

3 Magnar Stav Johanssen UNIT4 Current Software 37.38

4 Lars Jarle Yttri NOV 39.26

5 Torgeir Røynlid Egen bedrift 40.07

– Odd Anders Arntzen Otera Fullført

M45-49

1 Leif Tore Eriksen Egen bedrift 40.40

1 Rolf Hermann Sickel KSI 40.40

3 Rune Zahl-Olsen Sørlandet Sykehus 41.25

– Dag Svingen T.O. Slettebøe Fullført

– Rune Reinertsen Egen bedrift Fullført

M50-54

1 Jan Kåre Eriksen Kr.sand Politi 37.05

2 Torbjørn Skaar MH Wirth 38.41

3 Yngvar Kiledal Handelsbanken 43.58

4 Arne Hodnemyr Egen bedrift 44.27

5 Nils Erik Rypestøl NOV 44.47

6 Geir Brekke Olsen T.O. Slettebøe 44.52

6 Oddvar Borgersen Cameron Sense 44.52

8 Svein Eikaas Seafront 47.43

9 Arne D. Andersen Egen bedrift 53.00

10 Magne Hauan NOV 55.41

– Ivar Fossdal Huntonit Fullført

– Kurt Bøhn NOV Fullført

– Sigurd Lund Team Mosjon Fullført

M55-59

1 Jon Steinar Viervang Sparebanken Sør 38.10

2 Bjørn Rune Henriksen Elkem Fiskaa 40.35

3 Hans-Jørgen Fiskaadal Vestre Torv 41.35

4 Erik Fjeldstad Elkem Fiskaa 43.09

5 Ole Gunnar Sørli Nordea 45.30

6 Tore B. Dalevoll KBR 49.46

7 Per Nygård Repstad 51.30

8 Robert Coward Kr.sand kommune 52.45

9 Hans Petter Bentsen Sørlandet Sykehus 56.08

10 Hugo Thoresen Egen bedrift 81.40

– Finn Egil Olsen MH Wirth Fullført

– Jan Øyvind Pedersen VA Vegvesen Fullført

M60-64

1 Svein Grundetjern Kr.sand Dyrepark 46.50

2 Ole Ingvar Gauslaa Jernbanen 50.09

3 Odd Gaute Drivdal Egen bedrift 50.49

– Kjell Ivar Sangesland Team Mosjon Fullført

– Steinar Stenersen Egen bedrift Fullført

M65-69

1 Paul Joreid Egen bedrift 42.39

2 Tore Svennevig Posten 47.00

3 Per Slettedal MH Wirth 48.31

4 Alf Gurandsrud Kr.sand kommune 52.05

5 Arne Tolli Pedersen Kr.sand kommune 57.00

6 Oddvar Omdal Kruse Smith 57.25

7 Arild Høibo Egen bedrift 73.00

8 Arne Paulsen Egen bedrift 77.00

– Arne Moen Team Mosjon Fullført

– Bjørn Egil Hansen Egen bedrift Fullført

– Hans Petter Ruud Agder Energi Fullført

– Jan Olle Rasmussen Sørlandet Sykehus Fullført

– Kåre Vestøl Elkem Fiskaa Fullført

– Kjell Egil Gjerde Idrettens Fullført

– Svein Grummedal NOV Fullført

– Tor-Kåre Høsteland Kr.sand kommune Fullført

M70-74

1 Karl Ivar Moen Caverion Norge 57.05

– Bård Rasmussen Egen bedrift Fullført

– Erik Bugge Nilsen Egen bedrift Fullført

– Gunnar Magne Kåsa Agder Energi Fullført

– Hans H. Schelderup Team Mosjon Fullført

– Helge Breen Nordea Fullført

– Willy Pettersen Oceaneering Rotator Fullført

M75-79

1 Borgar Haugland Team Mosjon 53.48

– Alf Haugland Egen bedrift Fullført

– Steinar Johannessen Team Mosjon Fullført