Arnt E. Gabrielsen hadde sin egen heiagjeng under Mandals maraton. Alle foto: Ivar Gogstad.
Brukerskapt innhold
Lokalsporten.fvn.no er siden for brukerskapt innhold, der klubber og utøvere selv skriver fra stevner, trening og annet. Vi tar også inn pressemeldinger som omhandler sørlendingers prestasjoner. Formålet er å speile mangfoldet og bredden i lokalidretten, og flere av sakene publiseres også på forsiden til fvn.no. Minst en gang i uka samler vi utvalgte bidrag i papiravisen. Vil du som utøver eller din klubb være med som en av stadig flere bidragsytere, kan du sende en e-post til Rune Stensland.

80-åring heiet fram i Mandals maraton

Arnt E. Gabrielsen feiret sin 80-årsdag ved å løpe mila under søndagens Mandals maraton.

Gabrielsen løp med nummer 1 av de 127 løperne i søndagens tevling. Ved innkomsten sto en god forsamling og ga ham en ekstra hjelp på vei inn til mål. Gabrielsen løp inn til den gode tiden 1.01,37 timer.

Klikk deg gjennom bildegalleriet her: 

Jubilantene 416 og 419 legger ut på sitt 100. maratonløp.
Starten går på Mandals maraton.
Vinner av mila i kvinneklassen, Tonje Nødland.
Vinner av mila, Hadi Moradi.
Vinner av kvinnenes halvmaraton, Ingrid Ukkelberg.
Vinner av mennenes halvmaraton, Alexander Skruve.
Vinner av kvinnenes maraton Inger Saanum.
Vinner av mennenes maraton, Jørn Hjørungnes.
Maratonkaken.
Med aktiv familiehjelp til mål.
80-årsfeiringen kan begynne.
Far og sønn Reppe i duell.

En polakk, en franskmann og en ire sørget for internasjonalt tilsnitt i det 37. Mandals maraton.

Jørn Hjørungnes vant herreklassen på tiden 2.55.08 i deilig sol og rolige vindforhold. Beste dame ble som vanlig Inger Saanum fra GE Healthcare, med tiden 3.08.23. På mila ble Hadi Moradi fra MHI best med 35.39 og beste kvinne ble Tonje Nødland fra Stavanger Friidrettsklubb, 42.34. På halvmaraton var det Alexander Skruve fra Sandnes Garn med tiden 1.19.33 som var best av mennene, mens på kvinne siden var det Ingrid Ukkelberg fra MIL med tiden 1.30.21 som ble best.

Antallet er en liten tilbakegang fra i fjor, dette kan skyldes kollisjon med Oslo maraton og ellers litt for gode værmessige forhold. Ellers var det to løpere som gjennomførte hver sitt 100. løp, Kristen Bue fra Marnardal og Gunnar Nordbø fra Flekkfjord IF. I tillegg gjennomførte Sigurd Lima sitt 198. løp.

Gode dueller var det mellom far Willy Reppe og sønn Kristian Reppe. De hold godt følge med hverandre helt til mål der Kristian slo til med en spenstig sluttspurt. Noen var fornøyd med å gjennomføre, og Arvid Ljosland fra Tonstad gjennomførte maraton med nytt kne – imponerende. Ann-Lorin Walther-Noor fikk en varm velkomst av sine barn og deres venner som løp sammen med henne inn til mål.

Samtlige som deltok på helmaraton avsluttet løpet med å bli servert kaffe, brus og bløtkake – noe samtlige satte pris på.

Neste maraton er 17.september 2017 – vel møtt!

Mandalsmaraton 2016

10 km

Klasse: HERRER KONKURANSE

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  10 km

===================================================================================

1      39    Hadi Moradi                 MHI                      NOR   00:35:39

2      40    Nils Rune Bue               MIL                      NOR   00:37:39

3      18    Endre Walvick               Walvick Bygg             NOR   00:37:56

4      33    Asle Foss                   Kvås IL                  NOR   00:37:59

5      10    Kenneth Sløgedal            Marnardal IL             NOR   00:38:03

6      28    Bernt Mushom                Lyngdal                  NOR   00:38:27

7      19    Bjørn Aslaksen                                       NOR   00:39:56

8      12    Kristian Kleppan            MHI                      NOR   00:40:44

9      36    Sivert Oftedal              MHI                      NOR   00:41:32

10     32    Øyvind Foss                 Kvås IL                  NOR   00:42:42

11      9    Steinar Wergeland           MHI                      NOR   00:43:12

12     11    Martin Ukkelberg Sløgedal   MIL                      NOR   00:44:03

13     38    Guy le Gall                 Hannevika IL             FRA   00:49:05

14     17    Asle Schanke Grude          Sandnes Komm. BIL        NOR   00:57:53

15      1    Arnt Evald Gabrielsen                                NOR   01:01:37

16     27    Kristian Reppe              Froland                  NOR   01:06:41

17     26    Willy Reppe                 Froland                  NOR   01:06:50

18      4    Øystein Hofvind-Rom         Team HR                  NOR   01:12:06

 

Klasse: DAMER KONKURANSE

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  10 km

===================================================================================

1      16    Tonje Nødland               Stavanger FIK            NOR   00:42:33

2      34    Linda Bråtveit              Sørlandsbadet            NOR   00:45:23

3      13    Vera Nystad                 Søgne IL                 NOR   00:50:47

4       2    Karina Nordstrøm Tryland    Vassmyradamene           NOR   00:52:03

5      35    Ninne E. Nordbø                                      NOR   00:55:07

6       6    Helene Unander              NKOM BIL                 NOR   00:58:35

7       7    Gjertrud Wendt              Rambøll BIL              NOR   00:58:51

8      25    Birte Gauslaa Hansen        LIL                      NOR   01:12:22

9       5    Siri Hofvind-Rom            Team H-R                 NOR   01:35:27

 

Klasse: HERRER MOSJON

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  10 km

===================================================================================

1      22    Sten-Rune Askildsen         Mandal Kommune           NOR   00:39:27

2       3    Vidar Løseth                MHI                      NOR   00:41:08

3      42    Eirik Hageland              GE Healthcare            NOR   00:46:12

4      20    Tore Hansen                 Lillesand                NOR   00:47:14

5       8    Aslak Bjotveit              Stat BIL                 NOR   00:47:44

6      24    Per Olav Helms              MHI                      NOR   00:49:09

7      43    Jon Kåre Olsen              Komla Runners            NOR   00:57:04

8      21    Olav J. Neset               Mandal Komm. BIL         NOR   00:57:26

9      23    Kurt Birkeland                                       NOR   00:58:36

10     37    Kjetil Reithaug                                      NOR   01:00:59

11     44    Jan Knudsen                 Komla Runners            NOR   01:01:16

12     41    Stanley Olsen                                        NOR   01:02:19

 

Klasse: DAMER MOSJON

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  10 km

===================================================================================

1      14    Sissel Nielsen                                       NOR   01:21:01

2      15    Hege Nielsen                                         NOR   01:21:10

3      29    Connie Svendsen             Team Svendsen            NOR   01:26:47

4      30    Anne Lise Skoie Risden                               NOR   02:07:54

5      31    Catherine Svendsen          Team Svendsen            NOR   02:08:04

Halvmaraton

 

Klasse: HERRER MOSJON

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  21,097 km

===================================================================================

1     237    Tom Midtbø Dahl            Tine                      NOR   01:50:13

2     242    Kai Gimre                                            NOR   02:08:03

3     234    Svein Olsen                Spangereid IL             NOR   02:41:15

Klasse: DAMER MOSJON

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  21,097 km

1     232    Hilde Stenqvist                                      NOR   01:51:32

2     238    Hanne Kråkeland             Vassmyrdamene            NOR   01:55:44

3     239    Gudrun Fladen               Vassmyrdamene            NOR   01:57:43

4     244    Lene Hillesund              Vassmyrdamene            NOR   02:11:19

5     207    Ann-Lorin Walther-Noor                               NOR   02:17:43

6     235    Malene Olsen                Spangereid IL            NOR   02:41:15

Klasse: HERRER JUNIOR

Plass  StartNr  Navn                      Klubb                   Nation  21,097 km

1     218    Alexander Skruve            Sandnes Garn             NOR   01:19:32

2     208    Simen Fougner Skaansar      Copernica Running        NOR   01:21:14

3     211    Knut Arne Sel               Bryne                    NOR   01:49:26

4     212    Tor Harald Sel                                       NOR   01:50:41

Klasse: DAMER JUNIOR

Plass  StartNr  Navn                      Klubb                   Nation  21,097 km

1     215    Cecilie Reiersen                                     NOR   01:49:28

2     200    Nora Wiig                   MHI friidrett            NOR   01:53:30

3     213    Julie Sel Herikstad         Bryne FIK                NOR   02:07:25

Klasse: DAMER AKTIV 21-35

Plass  StartNr  Navn                      Klubb                   Nation  21,097 km

1     223    Ingrid Ukkelberg            MIL                      NOR   01:30:21

2     205    Maren Johansen              Arendal Triathlon        NOR   01:43:12

Klasse: HERRER VETERAN 35-39

Plass  StartNr  Navn                      Klubb                   Nation  21,097 km

1     206    Georg Smedaas               Arendal Tennisklubb      NOR   01:22:01

2     219    Stian Olsson                                         NOR   01:47:52

Klasse: DAMER VETERANER 35-39

Plass  StartNr  Navn                      Klubb                   Nation  21,097 km

1     243    Kathrine Schmidt                                     NOR   01:54:39

Klasse: HERRER VETERAN 40-44

Plass  StartNr  Navn                      Klubb                   Nation  21,097 km

1     225    Johan Heide                 Elkem                    NOR   01:30:45

2     233    Ove Pollestad               Kr.sand l:peklubb        NOR   01:32:15

3     222    Idvin Fladen                Søgne IL                 NOR   01:42:49

4     241    Bjørn Sandvik               Blomdalen skole          NOR   01:51:43

5     202    Rune Roness                 SOKO                     NOR   01:52:18

Klasse: DAMER VETERANER 40-44

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  21,097 km

1     217    Mira Bøge                   Nkom BIL                 NOR    1:51:07

2     231    Anne Caroline Bakken        Søgne kommune            NOR    2:00:08

Klasse: HERRER VETERAN 45-49

Plass  StartNr  Navn                      Klubb                   Nation  21,097 km

1     216    Steinar Gundersen           Arendal Triathlon        NOR    1:29:14

2     221    Svein Inge Jonassen         Flekkefjord Skilag       NOR    1:31:26

3     203    Geir Lindtner               Stavanger Skiklubb       NOR    1:31:42

4     224    Peter Woods                 Arendal Tri              IRE    1:41:32

5     229    Sven Arthur Ljosland        Fædrelandsvennen         NOR    2:10:01

Klasse: HERRER VETERAN 50-54

Plass  StartNr  Navn                      Klubb                   Nation  21,097 km

1     226    Reinhold Rønstad            Kr.sand Løpeklubb        NOR    1:29:51

2     245    Arne Askildsen              GE Healthcare            NOR    1:48:03

3     240    Arnt Georg Egeland          Bjerkreim IL             NOR    1:54:31

Klasse: HERRER VETERAN 55-59

Plass  StartNr  Navn                      Klubb                   Nation  21,097 km

1     228    Rune Fredriksen             MHI                      NOR   01:29:19

2     209    Rune Stokke                 MHI                      NOR   01:40:28

3     220    Per Christian Omdahl        Kr.sand Løpeklubb        NOR   01:52:20

Klasse: DAMER VETERANER 55-59

Plass  StartNr  Navn                      Klubb                   Nation  21,097 km

1     236    Anita Kvaase                MHI                      NOR   01:46:41

2     227    Anne Bjørsom                Mandal Kommune           NOR   01:56:32

3     210    Siren Rosseland             Vassmyradamene           NOR   02:02:37

Klasse: HERRER VETERANER 60-64

Plass  StartNr  Navn                      Klubb                   Nation  21,097 km

1     230    Arne Pedersen               Revmatikeren             NOR   01:53:54

Klasse: HERRER VETERANER 65-69

Plass  StartNr  Navn                      Klubb                   Nation  21,097 km

1     214    Odd G. Nordstrøm            Vigmostad                NOR   01:56:06

Klasse: HERRER OVER 70

Plass  StartNr  Navn                      Klubb                   Nation  21,097 km

1     246    Karl Thomas Klev            MHI                      NOR   01:51:47

4     201    Arvid Bjørsvik              Viking                   NOR   01:56:41

5     204    Steinar Skarås              Sokndal                  NOR   01:56:42

 

Maraton

Klasse: HERRER AKTIV 21-34

Plass  StartNr  Navn                      Klubb                   Nation  42,195 km

1     401    Krzysztof Depka Pradzinsk                            POL   03:29:56

2     418    Robert Bue                  Marnardal IL             NOR   03:58:07

Klasse: DAMER AKTIV 21-35

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  42,195 km

1     434    Liv Torunn Netland          Mandalitten Sportsklubb  NOR   03:33:50

Klasse: HERRER VETERAN 35-39

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  42,195 km

1     432    Per Myklebost                                        NOR   03:42:14

2     413    Kjell Gunnar Gjerdal        MHI                      NOR   04:27:52

Klasse: DAMER VETERANER 35-39

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  42,195 km

1     431    Randi Marie Dyrkolbotn      Vassmyrdamene            NOR   03:18:27

2     435    Grete Rugland               MHI                      NOR   03:40:52

3     412    Nora Johansen               Arendal Triathlon        NOR   03:44:47

4     420    Kristine Os                 GTI FIK                  NOR   03:47:00

Klasse: HERRER VETERAN 40-44

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  42,195 km

1     424    Jørn Hjørungnes                                      NOR   02:55:08

2     414    Jostein Ørum                                         NOR   03:18:58

3     428    Jan Kristian Stordrange                              NOR   03:51:45

Klasse: HERRER VETERAN 45-49

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  42,195 km

1     423    Esben Nielsen                                        NOR   03:53:33

2     404    Torgeir Hagestad            Marnardal                NOR   03:57:18

Klasse: DAMER VETERANER 45-49

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  42,195 km

1     417    Liv B. Jegteberg Lystad     Sportsklubben Vidar      NOR   04:43:37

Klasse: HERRER VETERAN 50-54

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  42,195 km

1     421    Steinar Ulsnes              Bristow Norway           NOR   03:08:54

2     430    Odd Gunnar Tveit            Birkenes                 NOR   03:22:52

3     411    Kjell Haver                 Brusand IL               NOR   03:55:40

4     422    Oddbjørn Austad                                      NOR   04:03:16

5     429    Peter Allan Svendsen        Mandal Maraton Team      NOR   04:44:37

6     416    Gunnar Nordbø               Flekkefjord IF           NOR   04:51:31

Klasse: DAMER VETERANER 50-54

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  42,195 km

1     405    Inger Dagny Saanum          GE Healthcare            NOR   03:08:23

Klasse: HERRER VETERAN 55-59

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  42,195 km

1     426    Ruben Ravnå                 Flekkefjord Joggegjeng   NOR   04:33:43

2     408    Jan Albert Øglænd           Bryne FIK                NOR   05:07:12

Klasse: DAMER VETERANER 55-59

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  42,195 km

1     403    Lise Lithun                 Gjesdal IL               NOR   04:26:19

Klasse: HERRER VETERAN 60-64

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  42,195 km

1     419    Kristen Bue                 Marnardal                NOR   03:58:07

2     406    Åge Hansen                                           NOR   04:54:47

3     402    Sigurd Lima                                          NOR   05:41:15

Klasse: DAMER VETERANER 60-64

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  42,195 km

2     410    Marit Fjordheim             Iveland Il               NOR   04:45:07

Klasse: HERRER VETERAN 65-69

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  42,195 km

1     400    Kjell Enok Grude            Klepp II                 NOR   04:22:41

2     409    Torstein Østevik            Klepp IL                 NOR   05:39:29

3     407    Arvid Ljosland              Tonstad                  NOR   07:05:46

Klasse: HERRER OVER 70

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  42,195 km

1     415    Harald Sel                  Bryne FIK                NOR   04:53:27

 

Klasse: HERRER RULLESKI

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  42,195 km

1     433    Bjørn Aanensen              MHI                      NOR   02:02:32

2     425    Rune Lia                    Ryvingen Skiklubb        NOR   02:02:59

 

Klasse: HERRER RULLESKØYTER

Plass  StartNr  Navn                     Klubb                    Nation  42,195 km

1     427    Ulf Hansen                  MHI                      NOR   01:35:13