Jan Kåre Moland var best av samtlige skyttere på Mjåvann skytebane. Foto: DFS.
Brukerskapt innhold
Lokalsporten.fvn.no er siden for brukerskapt innhold, der klubber og utøvere selv skriver fra stevner, trening og annet. Vi tar også inn pressemeldinger som omhandler sørlendingers prestasjoner. Formålet er å speile mangfoldet og bredden i lokalidretten, og flere av sakene publiseres også på forsiden til fvn.no. Minst en gang i uka samler vi utvalgte bidrag i papiravisen. Vil du som utøver eller din klubb være med som en av stadig flere bidragsytere, kan du sende en e-post til Rune Stensland.

Moland vant 1. mai-stevnet

Med 346 poeng vant Jan Kåre Moland mandagens stevne på Mjåvann skytebane.

Stevnet, som ble arrangert av Mandal og Holum Skytterlag, samlet 193 deltagere fra Rogaland i vest til Numedal i øst. 193 skyttere er opp mot deltakerrekord på 1. mai stevnet og kun i 2015 var det flere som deltok med 195. Vi registrerer at det kommer flere og flere skyttere lengre østfra, noe som selvsagt er gledelig.

En vårlig vind som innimellom var frisk gjorde det litt ekstra utfordrende for skytterne på stevnet, som ble vunnet av Jan Kåre Moland fra Drangedal Skytterlag med 346 poeng. Moland åpnet sitt 35 skudds program med 150 poeng på de 15 første skuddene. Skytterprinsen fra 1996, Anders Edvin Gusdal fra Imenes Skytterlag, ble nummer to med samme poengsum, kun rangert bak med færre innerblinker.

Tredjeplassen gikk til Skytterkongen fra Oppdal i 2013 Kim André Aannestad Lund fra Jondalen med 345 poeng. Beste ungdomsskytter under 21 år i klasse 3-5 ble Helene Storenes fra Imenes skytterlag i Grimstad.

Her er Jane Alise Eilertsen (f.v.) og Marte Natalie Jacobsen i gang med kneskyting.

I klasse V55 ble det seier til Jon Melvin Tveiten fra Rollag og Veggli skytterlag i Numedal med 345 poeng etter at også han åpnet med 150 poeng på de 15 første skuddene i sitt program. I klasse 2 var det lyngdølen Bjørnar Foss som vant og i klasse 1 vant Ida Linn Gautestad fra Evje og Hornnes. Jegerklassen ble vunnet av Mandals Svein Tore Haaland med 243 poeng.

Frode Rødland i klasse HK416 etter 243-poeng.

Militærklassene AG3 og HK416 ble vunnet av hhv. Leif Rinde fra HV-08 og Frode Rødland også HV-08. Frode Rødland skjøt sterke 243 poeng med HK416-våpenet under det som ble beskrevet som krevende vindforhold på Mjåvann.

Blant de eldste veteranene på 100m var det Paul Vaule fra Hå Skytterlag i Rogaland som vant klasse V65 med 346 poeng og lyngdølen Harald Jensen som vant klasse V73 rett foran Torjus Ågedal fra Grindølen og Ivar Omdal fra Vennesla – alle med 349 poeng.

Blant ungdommene på 100m var det Karen Sodeland Øksendal som endte øverst i klasse eldre junior (18år). Juniorklassen (16-17år) ble vunnet av Martin Nesvik Voss fra Stavanger. I klasse eldre rekrutt vant Hannah Johansen fra Time med den ultimate poengsummen 350 poeng. Hun var den eneste som oppnådde 350 poeng på 1.mai-stevnet i år. I rekruttklassen ble det lokal seier til Mina Wårøy Møll fra Holum med 345 poeng. I klassen for Nybegynnere Ungdom deltok åtte  skyttere.

Dette bildet av Mina W. Møll er tatt på torsdag i Froland – da hun for øvrig skjøt perfekte 350 poeng og med det får medlemskap i 350-Klubben for ungdomsskyttere i DFS.

Som et ekstra tilbud fikk skytterne mulighet til å teste felthurtigformen allerede tidlig i mai. Av de 5 som prøvde seg var Tore Rødland fra Klepp Skytterlag som var raskest med tiden 7,6 sekunder.

1. mai-stevne, Mandal og Holum SKL, 30.04-01.05.2017:

Mesterskap:

Klasse 3-5: 1. Jan Kåre Moland, Drangedal (5) 346, 2. Anders Edvin Gusdal, Imenes (5) 346, 3. Kim André Lund, Jondalen (5) 345, 4. Tor Harald Lund, Søgne (5) 344, 5. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne (5) 343, 5. Tor Arnfinn Homme, Kristiansand og Omegn (5) 343, 7. Kjell Egil Norum, Lindesnes (5) 343, 8. Even Englund, Søgne (5) 342, 9. Jarl Stølen, Farsund (5) 342, 10. Jarl Andre Stølen, Farsund (3) 341, 11. Marius Myklebust, Egersund (5) 341, 12. Anette Thingbø, Time (5) 340, 13. Stein Taanevig, Farsund (5) 339, 14. Fredrik Ås Orerød, Froland (5) 338, 15. Kim Johan Vemmelvik, Kristiansand og Omegn (5) 338, 16. Wenke Blien, Flikka (5) 338, 17. Andreas Vigemyr, Heddeland og Breland (5) 337, 18. Jostein Lassen, Stavanger (5) 337, 19. May Elin Frøyland, Lyngdal (5) 337, 20. Børge Vatnedal, Holum (5) 337, 21. Arild Valand, Mandal (4) 337, 22. Steinar Skorpa, Stavanger (4) 336, 23. Steinar Skoland, Lyngdal (5) 336, 24. Espen Stubstad, Mandal (4) 336, 25. Helene Storenes, Imenes (5) 336, 26. Einar Tunheim, Hå skytterlag (5) 336, 27. Trond Inge Rødland, Klepp (5) 335, 28. Sindre Skoie, Holum (4) 335, 29. Rasmus Løberg, Klepp (5) 335, 30. Lars Kristian Solheim, Vegårshei (5) 334, 31. Tore Rødland, Klepp (5) 334, 32. Christopher Haddal, Flikka (4) 334, 33. Tom Nyhaven, Søgne (4) 333, 34. Jarle Tvinnerheim, Kristiansand og Omegn (5) 333, 35. Stein Skumsvoll, Farsund (3) 332, 36. Ingve Flikka, Flikka (3) 332, 37. Roar Torkildsen, Farsund (5) 332, 38. Marius Rinde, Farsund (4) 332, 39. Bjørn Petter Leite, Stavanger (4) 331, 40. Kenneth Rakkestad, Vennesla (5) 330, 41. Geir Lie, Holum (4) 330, 42. Jenny Elise Akeren Lundkvist, Greipstad (4) 330, 43. Thor-Olav Lauvrak, Froland (3) 329, 44. John Winterstø, Stavanger (5) 328, 45. Tor Henning Post, Ugland (4) 328, 46. Alvilde Røiseland, Holum (4) 326, 47. Dagfinn Birkeland, Flikka (3) 326, 48. Pål Augedal, Hå skytterlag (4) 326, 49. Stig Andrè Rødland, Klepp (4) 325, 50. Wenche Belsvik, Egersund (4) 324, 51. Kåre Vidringstad, Lyngdal (4) 324, 52. Vidar Lauvsland, Øvrebø (4) 323, 53. Reinert Bokn, Finnøy (4) 323, 54. Kenneth Stubstad, Mandal (5) 323, 55. Helena Metveit, Imenes (3) 322, 56. Steinar Norum, Lindesnes (4) 322, 57. Even Østrem, Stavanger (3) 320, 58. Ståle Kloster, Klepp (5) 320, 59. Vidar Løge, Mandal (4) 320, 60. Bjørn Bjellerås, Imenes (3) 318, 61. Leif Atle Beisland, Imenes (3) 317, 62. Tor Ståle Knaben, Holum (4) 317, 63. Siv Tone Rossevatn, Øvre Eiken (3) 316, 64. Bjarte Kvame Øvrevik, Gann (3) 314, 65. Hans Augedal, Hå skytterlag (4) 307, 66. Sissel Bokn, Finnøy (4) 307, 67. Christian Lie, Holum (3) 304, 68. Ragnar Flaatnes, Sem (5) 241, 69. Arnfinn Bakkevoll, Søgne (5) 237, 70. Peter Sørli, Søgne (5) 237, 71. Torbjørn Tjørhom, Øvre Sirdal (4) 235, 72. Sindre Tunheim, Hå skytterlag (5) 231, 73. Baste Sudmann, Time (5) 230, 74. Kenneth Brandsvoll, Lindesnes (4) 228, 75. Kåre Storenes, Imenes (4) 216, 76. Egil Vegsund, Evje og Hornnes (3) 213, 77. Einar Johansen, Time (5) 142

 

Klasse 3-5, U21: 1. Helene Storenes, Imenes (5) 336, 2. Sindre Skoie, Holum (4) 335, 3. Lars Kristian Solheim, Vegårshei (5) 334, 4. Tore Rødland, Klepp (5) 334, 5. Marius Rinde, Farsund (4) 332, 6. Alvilde Røiseland, Holum (4) 326, 7. Helena Metveit, Imenes (3) 322, 8. Christian Lie, Holum (3) 304

 

V55: 1. John Melvin Tveiten, Rollag og Veggli 345, 2. Bodvar Øvrevik, Finnøy 343, 3. Lars Esse, Bamble 343, 3. Anders Metveit, Imenes 343, 5. Dag Voigt, Egersund 340, 6. Oddvar Kvåle, Holum 339, 7. Øyvind Lilledrange, Flikka 338, 8. Georg Gulbrandsen, Dølemo 338, 9. Jon Olav Jåtun, Søgne 338, 10. Stein Feyling Østbøll, Birkenes 337, 11. Arild Håkedal, Dølemo 337, 12. Ivar Ueland, Klepp 337, 13. Tor Fasseland, Mandal 337, 14. Arne Palerud, Drangedal 336, 15. Oddvar Skov-Skov, Vennesla 334, 16. Asbjørn Dale, Heddeland og Breland 334, 17. Folke Helle, Finnøy 334, 18. Geir Lunde, Klepp 333, 19. Ingvar Århus, Greipstad 332, 20. Arild Gunnar Rasmussen, Holum 327, 21. Magne Lorentzen, Søgne 323, 22. Svein Kå. Søyland, Gjesdal 238, 23. Dagfinn Vemmelvik, Greipstad 235, 24. Tor-Werner Carlsson, Stavanger 227

 

Klasse 1: 1. Ida Linn Gautestad, Evje og Hornnes 234, 2. Kari Jørgensen, Imenes 233, 3. Maarten Aleksander Roland, Heddeland og Breland 229, 4. Leiv Erik Skadberg, Egersund 229, 5. Jan Otto Jakobsen, Greipstad 228, 6. Arne Skuland, Laudal 226

 

Klasse 2: 1. Bjørnar Foss, Lyngdal 336, 2. Jan Yngve Eilertsen, Holum 334, 3. Gro Suvatne, Greipstad 327, 4. Fredrik Herlofsen, Søgne 326, 5. Rune Iveland, Øvrebø 326, 6. Kjersti Røinesdal, Lyngdal 324, 7. Kjell Bang, Holum 323, 8. Geir Bernhard Øksendal, Holum 308, 9. Geir Heskestad, Greipstad 233, 10. Eilef Stalleland, Imenes 230, 11. Asbjørn Spilling, Lindesnes 216, 12. Inge Storenes, Imenes

 

Jeger: 1. Svein Tore Haaland, Mandal 243

 

Rekrutt: 1. Mina Wårøy Møll, Holum 345, 2. Caroline Finnestad Lund, Søgne 343, 3. Martin Ødegård, Greipstad 339, 4. Ingvill Flikka, Flikka 321, 5. Herman Westbye Skuland, Holum 319, 6. Viktoria Haga Øvrevik, Gann 292

 

Eldre rekrutt: 1. Hannah Johansen, Time 350, 2. Malin Wårøy Møll, Holum 349, 3. Line Rødland, Klepp 347, 4. Nora Midtgard, Jondalen 347, 5. Leif Sindre Modalsli Kongevold, Flikka 346, 6. Benjamin Langenes Nyhaven, Søgne 345, 7. Marianne Rossevatn, Øvre Eiken 345, 8. Tommy Lie Hortman, Holum 344, 9. Kristian Storenes, Imenes 339, 10. Martias Flikka, Flikka 335, 11. Dani Mathias Eide Allestad, Flikka 329, 12. Christian Rinde, Farsund 322, 13. Johan Valand, Grindølen 319, 14. Lars Rakkestad, Vennesla 246

 

Junior: 1. Martin Nesvik Voss, Stavanger 343, 2. Sven Ødegård, Time 343, 3. Sigve Vidringstad, Lyngdal 342, 4. Jonas Sodeland Øksendal, Holum 340, 5. Albert Sudmann, Time 339, 6. Fredrik Stubstad, Mandal 338, 7. Espen Elias Vigemyr, Heddeland og Breland 336, 8. Elias Breiland Hetland, Farsund 335, 9. Sondre Svinstad, Holum 332, 10. Kjetil Anda, Klepp 329, 11. Jane Alise Eilertsen, Holum 328, 12. Marte Natalie Røyland Jacobsen, Holum 316

 

Eldre Junior: 1. Karen Sodeland Øksendal, Holum 327

V65: 1. Paul Vaule, Hå skytterlag 346, 2. Nils Seldal, Klepp 345, 3. Karsten Valand, Grindølen 344, 4. Per Gjesdal, Gjesdal 342, 5. Einar Aniksdal, Hå skytterlag 338, 6. Per A. Pedersen, Kristiansand og Omegn 337, 7. Melvin Berggård, Egersund 334, 8. Halvar Austvoll, Klepp 246, 9. Osmund Norum, Lindesnes 241, 10. Arvid T. Ramsland, Heddeland og Breland 236, 11. Ottar Grimestad, Lindesnes 233, 12. Bjarne Birketvedt, Lindesnes

 

V73: 1. Harald Jensen, Lyngdal 349, 2. Torjus Ågedal, Grindølen 349, 3. Ivar Omdal, Vennesla 349, 4. Åge Tvermyr, Froland 346, 5. Harald Englund, Søgne 344, 6. Oddbjørn Larsen, Torridal 343, 7. Johannes Østrem, Stavanger 337, 8. Sverre Vidringstad, Kristiansand og Omegn 247, 9. John Løland, Birkenes 242, 10. Åsmund Idland, Gjesdal 242, 11. Odd Pettersen, Gjesdal 235

 

Felthurtig: 1. Tore Rødland, Klepp (5) 7.60, 2. Karen Sodeland Øksendal, Holum (EJ) 9.60, 3. Jonas Sodeland Øksendal, Holum (J) 11.77, 4. Line Rødland, Klepp (ER) 12.30, 5. Trond Inge Rødland, Klepp (5) 14.50, 6. Arne Skuland, Laudal (1) 31.40

 

 

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Ida Linn Gautestad, Evje og Hornnes 234, 2. Kari Jørgensen, Imenes 233, 3. Maarten Aleksander Roland, Heddeland og Breland 229, 4. Leiv Erik Skadberg, Egersund 229, 5. Jan Otto Jakobsen, Greipstad 228, 6. Arne Skuland, Laudal 226

Klasse 2: 1. Bjørnar Foss, Lyngdal 239, 2. Jan Yngve Eilertsen, Holum 239, 3. Fredrik Herlofsen, Søgne 236, 4. Geir Heskestad, Greipstad 233, 5. Kjell Bang, Holum 233, 6. Gro Suvatne, Greipstad 232, 7. Rune Iveland, Øvrebø 232, 8. Eilef Stalleland, Imenes 230, 9. Kjersti Røinesdal, Lyngdal 230, 10. Geir Bernhard Øksendal, Holum 217, 11. Asbjørn Spilling, Lindesnes 216, 12. Inge Storenes, Imenes

Klasse 3: 1. Jarl Andre Stølen, Farsund 243, 2. Stein Skumsvoll, Farsund 236, 3. Thor-Olav Lauvrak, Froland 235, 4. Ingve Flikka, Flikka 234, 5. Dagfinn Birkeland, Flikka 229, 6. Helena Metveit, Imenes 226, 7. Siv Tone Rossevatn, Øvre Eiken 226, 8. Even Østrem, Stavanger 225, 9. Bjørn Bjellerås, Imenes 221, 10. Bjarte Kvame Øvrevik, Gann 220, 11. Leif Atle Beisland, Imenes 220, 12. Egil Vegsund, Evje og Hornnes 213, 13. Christian Lie, Holum 212

Klasse 4: 1. Arild Valand, Mandal 241, 2. Espen Stubstad, Mandal 240, 3. Steinar Skorpa, Stavanger 238, 4. Sindre Skoie, Holum 238, 5. Christopher Haddal, Flikka 238, 6. Bjørn Petter Leite, Stavanger 236, 7. Tor Henning Post, Ugland 236, 8. Torbjørn Tjørhom, Øvre Sirdal 235, 9. Tom Nyhaven, Søgne 235, 10. Jenny Elise Akeren Lundkvist, Greipstad 234, 11. Geir Lie, Holum 233, 12. Kåre Vidringstad, Lyngdal 233, 13. Marius Rinde, Farsund 232, 14. Steinar Norum, Lindesnes 231, 15. Pål Augedal, Hå skytterlag 231, 16. Hans Augedal, Hå skytterlag 230, 17. Alvilde Røiseland, Holum 229, 18. Wenche Belsvik, Egersund 228, 19. Stig Andrè Rødland, Klepp 228, 20. Reinert Bokn, Finnøy 228, 21. Kenneth Brandsvoll, Lindesnes 228, 22. Vidar Lauvsland, Øvrebø 226, 23. Vidar Løge, Mandal 225, 24. Tor Ståle Knaben, Holum 218, 25. Kåre Storenes, Imenes 216, 26. Sissel Bokn, Finnøy 215

Klasse 5: 1. Jan Kåre Moland, Drangedal 246, 2. Tor Harald Lund, Søgne 246, 3. Anders Edvin Gusdal, Imenes 246, 4. Kim André Lund, Jondalen 245, 5. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne 244, 6. Tor Arnfinn Homme, Kristiansand og Omegn 244, 7. Marius Myklebust, Egersund 243, 8. Jarl Stølen, Farsund 243, 9. Kjell Egil Norum, Lindesnes 243, 10. Even Englund, Søgne 242, 11. Stein Taanevig, Farsund 242, 12. Kim Johan Vemmelvik, Kristiansand og Omegn 241, 13. Wenke Blien, Flikka 241, 14. Ragnar Flaatnes, Sem 241, 15. Tore Rødland, Klepp 240, 16. Børge Vatnedal, Holum 240, 17. Rasmus Løberg, Klepp 240, 18. Anette Thingbø, Time 240, 19. Fredrik Ås Orerød, Froland 239, 20. Jostein Lassen, Stavanger 238, 21. May Elin Frøyland, Lyngdal 238, 22. Helene Storenes, Imenes 238, 23. Einar Tunheim, Hå skytterlag 238, 24. Andreas Vigemyr, Heddeland og Breland 237, 25. Steinar Skoland, Lyngdal 237, 26. Trond Inge Rødland, Klepp 237, 27. Lars Kristian Solheim, Vegårshei 237, 28. Arnfinn Bakkevoll, Søgne 237, 29. Peter Sørli, Søgne 237, 30. Jarle Tvinnerheim, Kristiansand og Omegn 235, 31. John Winterstø, Stavanger 234, 32. Kenneth Stubstad, Mandal 234, 33. Roar Torkildsen, Farsund 234, 34. Kenneth Rakkestad, Vennesla 232, 35. Sindre Tunheim, Hå skytterlag 231, 36. Baste Sudmann, Time 230, 37. Ståle Kloster, Klepp 227, 38. Einar Johansen, Time 142

Klasse V55: 1. John Melvin Tveiten, Rollag og Veggli 247, 2. Anders Metveit, Imenes 247, 3. Bodvar Øvrevik, Finnøy 244, 4. Lars Esse, Bamble 244, 5. Oddvar Kvåle, Holum 244, 6. Ivar Ueland, Klepp 244, 7. Arild Gunnar Rasmussen, Holum 243, 8. Arne Palerud, Drangedal 243, 9. Øyvind Lilledrange, Flikka 241, 10. Dag Voigt, Egersund 241, 11. Jon Olav Jåtun, Søgne 241, 12. Stein Feyling Østbøll, Birkenes 240, 13. Folke Helle, Finnøy 240, 14. Georg Gulbrandsen, Dølemo 239, 15. Arild Håkedal, Dølemo 239, 16. Tor Fasseland, Mandal 239, 17. Svein Kå. Søyland, Gjesdal 238, 18. Asbjørn Dale, Heddeland og Breland 237, 19. Ingvar Århus, Greipstad 237, 20. Geir Lunde, Klepp 236, 21. Oddvar Skov-Skov, Vennesla 235, 22. Dagfinn Vemmelvik, Greipstad 235, 23. Magne Lorentzen, Søgne 231, 24. Tor-Werner Carlsson, Stavanger 227

Klasse AG3: 1. Leif Rinde, Farsund 228, 2. Nils Bernt Rinde, Hv-08 Agder og Rogaland 227, 3. Alf Stensli, NROF Kristiansand 226, 4. Dagfinn Birkeland, NROF Lister 210

Klasse HK416: 1. Frode Rødland, Hv-08 Agder og Rogaland 243, 2. Geir Lunde, Hv-08 Agder og Rogaland 239, 3. Daniel Hagen, Hv-08 Agder og Rogaland 238, 4. Grunde Dalen, Hv-08 Agder og Rogaland 231

Klasse NU: 1. Jonas Heddeland-Roland, Heddeland og Breland 239, 2. Markus E. Lie, Holum 223, 3. Emil L Nyhaven, Søgne 234, 4. Jonas Rinde, Holum 207, 4. Nikolai Rinde, Farsund 228, 6. Kristoffer Skeivoll, Greipstad 205, 7. Marcus Schmidt Sletten, Holum 223, 8. Sigve Vigemyr, Heddeland og Breland 231

Klasse R: 1. Caroline Finnestad Lund, Søgne 246, 2. Mina Wårøy Møll, Holum 245, 3. Martin Ødegård, Greipstad 242, 4. Ingvill Flikka, Flikka 233, 5. Herman Westbye Skuland, Holum 225, 6. Viktoria Haga Øvrevik, Gann 217

Klasse ER: 1. Hannah Johansen, Time 250, 2. Malin Wårøy Møll, Holum 249, 2. Line Rødland, Klepp 249, 4. Leif Sindre Modalsli Kongevold, Flikka 249, 5. Nora Midtgard, Jondalen 248, 6. Benjamin Langenes Nyhaven, Søgne 248, 7. Tommy Lie Hortman, Holum 247, 8. Martias Flikka, Flikka 246, 9. Lars Rakkestad, Vennesla 246, 10. Marianne Rossevatn, Øvre Eiken 246, 11. Kristian Storenes, Imenes 242, 12. Dani Mathias Eide Allestad, Flikka 234, 13. Johan Valand, Grindølen 230, 14. Christian Rinde, Farsund 230

Klasse J: 1. Martin Nesvik Voss, Stavanger 245, 2. Sven Ødegård, Time 245, 3. Sigve Vidringstad, Lyngdal 244, 4. Jonas Sodeland Øksendal, Holum 243, 5. Fredrik Stubstad, Mandal 241, 6. Albert Sudmann, Time 240, 7. Elias Breiland Hetland, Farsund 238, 8. Espen Elias Vigemyr, Heddeland og Breland 237, 9. Kjetil Anda, Klepp 237, 10. Jane Alise Eilertsen, Holum 236, 11. Sondre Svinstad, Holum 236, 12. Marte Natalie Røyland Jacobsen, Holum 225

Klasse EJ: 1. Karen Sodeland Øksendal, Holum 230

Klasse NV: 1. Jorunn Westbye, Holum 236

Klasse V65: 1. Paul Vaule, Hå skytterlag 248, 2. Karsten Valand, Grindølen 248, 3. Nils Seldal, Klepp 246, 4. Halvar Austvoll, Klepp 246, 5. Per Gjesdal, Gjesdal 245, 6. Per A. Pedersen, Kristiansand og Omegn 244, 7. Osmund Norum, Lindesnes 241, 8. Einar Aniksdal, Hå skytterlag 241, 9. Melvin Berggård, Egersund 236, 10. Arvid T. Ramsland, Heddeland og Breland 236, 11. Ottar Grimestad, Lindesnes 233, 12. Bjarne Birketvedt, Lindesnes

Klasse V73: 1. Harald Jensen, Lyngdal 250, 2. Torjus Ågedal, Grindølen 250, 3. Ivar Omdal, Vennesla 249, 4. Harald Englund, Søgne 247, 5. Sverre Vidringstad, Kristiansand og Omegn 247, 6. Åge Tvermyr, Froland 246, 7. Oddbjørn Larsen, Torridal 245, 8. John Løland, Birkenes 242, 9. Åsmund Idland, Gjesdal 242, 10. Johannes Østrem, Stavanger 240, 11. Odd Pettersen, Gjesdal 235