På vei mot mål. Foto: Atle Homme.
Brukerskapt innhold
Lokalsporten.fvn.no er siden for brukerskapt innhold, der klubber og utøvere selv skriver fra stevner, trening og annet. Vi tar også inn pressemeldinger som omhandler sørlendingers prestasjoner. Formålet er å speile mangfoldet og bredden i lokalidretten, og flere av sakene publiseres også på forsiden til fvn.no. Minst en gang i uka samler vi utvalgte bidrag i papiravisen. Vil du som utøver eller din klubb være med som en av stadig flere bidragsytere, kan du sende en e-post til Rune Stensland.

Mosjonskarusellen i Mandal holder koken i sin 20. sesong

Mosjonskarusellen i Mandal er i gang og tirsdag var det andre arrangement i år. 75 mosjonister løp den faste runden på 4,7 km i Furulunden med start og mål ved Lysthuset. 

like før start og påmelding foregår i pavilijongen
Like før start og påmelding foregår i paviljongen. Foto: Atle Homme.

Annen hver tirsdag møtes ivrige mosjonister med Lysthuset for å løpe runden i Furulunden og ut langs de flotte strendene. Tirsdag møtte det altså opp 75 mosjonister for å måle tiden. Noen har kamp mot seg selv for å presse løpetiden, andre konkurrerer mot venner og kolleger mens andre igjen bare løper uten å tenke på klokka. Mosjonskarusellen i Mandal er uansett et sosialt arrangement. Praten går både før og etter med løpet. Formen, støle bein og ikke minst hvordan løpet gikk.

Tida er viktig for mange og klokka må sjekkes og stoppes til rett tid.
Tida er viktig for mange og klokka må sjekkes og stoppes til rett tid. Foto: Atle Homme.

Det er fire løp før sommeren og fire løp etter sommeren, alle med 14 dagers mellomrom. Forutsigbarheten er til stede, alltid klokka 1800 på en tirsdag ved Lysthuset.

Mosjonskarusellen har vært arrangert siden 1996 med publiserte resultater fra alle løp på nett. Karusellen er basert på dugnad og det som alltid er garantert er at det alltid annonseres om rekordforhold fra Aanensen og stiller ikke Aanensen så er vikaren forpliktet til å annonsere om rekordforhold. Da er det opp til startvikaren å finne de gode rekordargumentene. Det sosiale og humoren er alltid med.

Løpere er kommet i mål og må trekke pusten.
Løpere er kommet i mål og må trekke pusten. Foto: Atle Homme.

Uhøytidelig og mosjonspreg, kampen mot klokka er alltid tilstede og tirsdag var det Lars Aanensen som ble bestemann med tiden 15;11 på den 4,7 km lange runden. Randi Dyrkolbotn ble beste dame på 18;59.

Men karusellen har plass til flere løpere og mosjonister, og flere burde finne veien til Lysthuset og Furulunden annen hver tirsdag til det flotte mosjonstilbudet.

Her er alle resultatene fra de to første løpene, som du enten kan lese i sin helhet eller søke på personer i:

NavnKlubb/ Bedrift1. Løp2. Løp
Aanensen, Arnstein22.51
Aanensen, Bjørn18.1518.19
Aanensen, KristofferUmoe17.09
Aanensen, KåreUmoe17.47
Aanensen, LarsMilslukeren15.11
Aanensen, Vegard20.57
Aavik, Jan ØyvindGE18.26
Askildsen, ArneGE21.3823.14
Askildsen, HåkonGE23.13
Askildsen, Sten Rune18.02
Aukland, Kjetil17.53
Aukland, Tina22.15
Bjørsom, AnneMHI21.4022.07
Bue, Nils RuneUmoe19.3018.17
Christensen, Nils ReidarMHI20.5321.08
Christensen, TrulsMHI20.4320.44
Corneliussen, MariaMHI J1330.2725.59
Daasvatn, Anne Kristine22.01
Daasvatn, Kjetil19.02
Daasvatn, Maia28.59
Danielsen, PetterFiskelaget20.31
Dyrkolbotn, RandiVassmyra18.5118.59
Eikså, VeronicaMHI Håndball39.20
Ellingsen, Carl23.0722.56
Ellingsen, Cecilie Holte30.31
Ellingsen, Eivind Holte23.05
Ellingsen, Kari Holte21.2530.31
Eskeland, Berte EriksenMHI Håndball34.49
Finne, YngveMandalitten17.53
Fladen, GudrunVassmyra23.1723.55
Fladen, OdinMK21.32
Frandsen, Markus16.22
Fredriksen, Rune18.38
Fylkesnes, Martine H.MHI J1330.37
Grundeland, Kajsa26.4423.31
Grundeland, Linda26.4523.55
Gundersen, Svein Ove17.0317.22
Haugstad, GunnarBåtservice21.5021.32
Havnerås, Alf OveUmoe21.5521.45
Helmersen, Sara MartheaMHI J1326.1923.17
Hennestad, Lena27.11
Henriksen, StenMandal Golfklubb23.10
Hermansen, Kaja Nilsen30.51
Hillesund, Lene25.30
Hjemdal, HelenaMHI Håndball30.04
Hodne, Camilla28.5836.20
Hodne, Frode30.52
Holand, Ellen HavenMHI Håndball26.32
Holby, Erlend19.1119.20
Holm, ViktoriaMHI Håndball29.33
Homme, Atle18.3718.42
Hoven, MaritMHI Håndball26.52
Hægeland, ArneUmoe21.39
Høgsås, EsterMHI J1328.52
Håkonsen, BenjaminMK20.05
Håkonsen, OveMHI Håndball21.04
Håland, TorfinnGE19.03
Jenssen, MaliaMHI Håndball30.03
Kleppan, Kristian17.55
Kongsvik, Knut Erik19.54
Kovaci, SaraMHI Håndball40.29 (?)
Kråkland, HanneVassmyra23.1623.16
Kvaase, Anita21.49
Laudal, UneMHI J1326.3926.32
Lavoll, EmilieMHI J1328.5029.23
Leirgulen, Benedicte35.0434.50
Lia, RuneRyvingen Skiklubb21.1621.02
Lundevik, Rikke PyttenMHI Håndball?
Lundevik, SannaMHI Håndball26.51
Løseth, Vidar22.3120.42
Mason, Christina27.02
Nilsen, Agathe TveitMHI Håndball30.02
Nilsen, Kjerst TveitMHI Håndball30.05
Nørve, Oddne20.01
Nørve, PetterMandal Cykleklubb16.43
Oftedal, Bjørn Sigurd25.00
Oftedal, Sivert16.48
Pedersen, Espen24.54
Pedersen, Lise30.28
Pedersen, Vidar18.02
Rannested, SisselMarnardal 25.54
Rannested, Sissel25.36
Romedal, Jan Sverre18.33
Rosseland, Siren24.57
Rugland, GreteVassmyra19.5520.44
Ruud, BjørgeMHI18.36
Rygnestad, BeateMHI Håndball40.30
Saanum, IngerGE22.45
Sandvik, Bjørn18.5418.54
Sirnes, EmmaMHI J1330.0829.31
Skjørten, Sverre19.1019.52
Skrede, Kristin DahlMHI Håndball26.36
Skrede, Ranveig DahlMHI Håndball40.34
Stensland, Arne21.58
Storaker, AnneMHI J1326.2123.28
Storaker, Roald22.4623.38
Syvertsen, Anne Christine23.22
Syvertsen, EdvinUmoe16.5017.52
Sørensen, NatalieMHI Håndball22.43
Tesfamikael, Selina SemereMHI Håndball40.27
Torjesen, ArildFurulunden skole20.4521.09
Torsø, ØyvindMandal Golfklubb20.4720.35
Tryland, CamillaMHI J1328.4729.24
Tryland, Karina23.0423.06
Tryland, SaraMHI Håndball23.05
Tønnesland, Helene BruskelandMHI Håndball23.09
Ubostad, Tor GustavFiskelaget21.27
Vigebo, TuridMHI Håndball31.18
Walvick, Endre17.07
Wendt, GjertrudRambøll28.39
Wergeland, Steinar19.0019.16