Kristin Andrea Salvesen og Einar Ekeland brukte henholdsvis 18,33 og 17,01 minutter på torsdagens 4,6 kilometer lange normalløype. Alle foto på siden: Sverre Larsen.
Brukerskapt innhold
Lokalsporten.fvn.no er siden for brukerskapt innhold, der klubber og utøvere selv skriver fra stevner, trening og annet. Vi tar også inn pressemeldinger som omhandler sørlendingers prestasjoner. Formålet er å speile mangfoldet og bredden i lokalidretten, og flere av sakene publiseres også på forsiden til fvn.no. Minst en gang i uka samler vi utvalgte bidrag i papiravisen. Vil du som utøver eller din klubb være med som en av stadig flere bidragsytere, kan du sende en e-post til Rune Stensland.

Tenåringer raskest i Terrengkarusellen

Kristin Andrea Salvesen og Einar Ekeland var kjappest i kvinne- og herreklassen i Holmenkoll-løpets normalløype.

994 løpere utfoldet seg torsdag i det 19. karuselløpet med start fra Grønn slette i Jegersberg.

Fra starten i ordinær løype.

Hos kvinnene ble det en sterk seier til Kristin Andrea Salvesen (18.33), foran Anne Kari Borgersen (19.37), Anine Kallhovd (20.56), Monica Mjåland Thortveit og Grethe Fredvik (begge 21.29).

Hos herrene ble det tettere, med flott seier til en ungdom, Einar Ekeland (17.01), foran Benjamin Malz (17.14), Kristian Pytten (17.16), Tormod Klungland (17.27) og Kristoffer Pettersen (17.30).

Fra starten i Milslukeren.

126 løp Milslukerdistansen, og hos kvinnene vant Christine Elisabeth Jacobsen (46.09), foran Inger Britt Bakstad (48.24) og Anne Kristin Holte (50.52).

Hos herrene ble Marius Engeland (38.39) en klar vinner, foran Jan Rikard Olafsen (41.32) og Morten Øya (42.14).

Einar Ekeland (18)

Hva slags opplevelser fikk du i løypa?

-Det var flott natur. Jeg åpnet først rolig. Deretter løp jeg fortere etter hvert. Og så rykket jeg til i siste bakke.

Var løypa ryddig og fin?

-Ja, den var bra. Og den var flatere enn jeg hadde trodd.

Kristin Andrea Salvesen (17)

Hva er ditt perfekte karusell-løp?

-Jeg liker godt grus. Og så setter jeg pris på variert og kupert terreng.

Hvordan brukte du kreftene?

-Jeg åpnet fornuftig og kontrollert. Og så satte jeg opp farta mot slutten.

Hadde du den gode følelsen i kroppen?

-Ja, det var gøy å delta. Og arrangementet var som vanlig helt topp!

Arnfinn Ekberg (66) 

Hva setter du pris på ved karusellen?

-Det gjør godt å komme seg ut i naturen og få trim. Og det er flotte løyper.

Hva gir deg mest med disse løpene?

-Det er det sosiale miljøet. Man treffer mange kjente. Dette er mitt 23. år i karusellen. Jeg har løpt en del, og også maraton i Berlin. Trim og bevegelse er gøy!

Marianne Bøe (40) 

Oppfordrer du folk til å stille opp i karusellen?

-Ja, så definitivt. Dette er første året mitt i karusellen, og jeg er imponert over hele opplegget.

Hva gir deg mest med karusellen?

-Det er å gjennomføre løpene, og komme seg gjennom dem. Og så er det spennende å pushe seg selv. Det er dessuten viktig å nå personlige mål om god form og god følelse i kroppen, spesielt når man har blitt 40.

Er det viktig å være god til å løpe i karusellen?

-Nei, det betyr ikke så mye. Det er egen helsegevinst av løpene som er viktigst.

Inger Standal (57), arrangør fra MH Wirth BIL

Hva liker du med Jegersberg?

-Det er kjempefint terreng her. Det er mange oppmerkede stier. Det er lysløype her. Og mange trimmer her, man er aldri alene!

Er det viktig med tur og hygge for de eldre i karusellen?

-Ja. Vi må sørge for gode tilbud til de eldre, også! Turer er viktig. Og så må man ta med det gode humøret.

 

Resultater – Vanlig løype (4,6 km)

NB! Vi skiller ikke mellom fullført 4,6 km og 3 km

K10-14

–   Elise Kulien Notodden         Egen bedrift                   24.39

–   Sara Emilie Berg                   Egen bedrift                Fullført

–   Thea Vågen Edvardsen        Egen bedrift                   24.46

 

K15-19

1   Kristin Andrea Salvesen       Egen bedrift                   18.33

2   Sara Linn Hofgaard Prince   Egen bedrift                   22.04

3   Lina Sæbø                            Egen bedrift                   27.27

–   Amalie Eriksen                     Egen bedrift                Fullført

–   Marthe Dokmo                    Egen bedrift                Fullført

–   Pernille Heggem                   Egen bedrift                Fullført

–   Rebecca Johnsrud Lykkedrang  Telesport               Fullført

–   Sofie Vabo                            Roger Aamodt Bygg    Fullført

–   Suzanne Lindekleiv Nygård  Egen bedrift                Fullført

 

K20-24

1   Anine Kallhovd                    Egen bedrift                   20.56

–   Amalie Lekva                        Løplabbet                    Fullført

–   Emma Sofie Wang Midbrød Student                       Fullført

–   Heidi Bjelland Tengesdal     Student                       Fullført

–   Terese Birkeland                  Egen bedrift                Fullført

 

K25-29

1   Mone Hafnor                       Meny Albert                   25.45

2   Hanne Kristine Halset          Sørlandet Sykehus         26.24

3   Tonje Bjoraa                        Phonero                         26.57

4   Maria Lohne Bakke              Kr.sand kommune          27.14

5   Siri Skjebstad                       Vennesla kommune       27.37

6   Linn Flaten                           UiA                                 30.59

–   Caroline W. Rosenkilde       Kr.sand kommune      Fullført

–   Emeline Benedicte Fredriksen  Color Line/Student Fullført

–   Helene Hagane                    Egen bedrift                Fullført

–   Hilde Rakel Farestad            Norgesplaster             Fullført

–   Ingrid Landsverk                  Egen bedrift                Fullført

–   Karoline Pettersen               Student                       Fullført

–   Kristina Humborstad           Team Mosjon              Fullført

–   Magnhild Aasen                   Vest-Agder-Muséet    Fullført

–   Maria Vanschoor                 Egen bedrift                Fullført

–   Marita Sannarnes                Egen bedrift                Fullført

–   Marte Hodnemyr Mangseth  Student                    Fullført

–   Sofie Lohne                          Phonero                      Fullført

 

K30-34

1   Synnøve Thomassen            Tangen vgs                     22.10

2   Camilla Viervang                  Sparebanken Sør            22.40

3   Anette Birkeland                 Kr.sand kommune          26.37

4   Line Maria Slettebøe           Hotel Norge                   27.24

5   Ingrid T. Solberg                   Kr.sand kommune          27.25

6   Erika Gjein Andersen           Sørlandet Sykehus         28.52

7   Diana P. Lyhne Fredriksen   Vennesla kommune       31.12

–   Bente Urdal                         Kr.sand Politi               Fullført

–   Hilde Kristin Røsstad      Kvadraturen Skolesenter Fullført

–   Johanne Røssland Nupen    Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Karina Laudal                       Egen bedrift                Fullført

–   Kristin Mollestad                 Team Mosjon              Fullført

–   Kristine Marie Ringsby         Harestua Barnehage   Fullført

–   Margot Therese Lande        MH Wirth                    Fullført

–   Miriann Mitander                Gumpen Gruppen       Fullført

–   Ragnhild Skomedal              UiA                              Fullført

–   Tove Thoner Hauge             Phonero                      Fullført

–   Trine Eskeland                     Asplan Viak Kr.sand    Fullført

–   Vibeke Golf                          FIKO                            Fullført

 

K35-39

1   Monica Mjåland Thortveit  Egen bedrift                   21.29

2   Elisabeth Gill                        Kr.sand kommune          21.31

3   Eva Anett Mosland              Egen bedrift                   24.00

4   Elisabeth Haarr Dønnestad Repstad                          25.47

5   Anne Barbro Leipsland        Kr.sand kommune          29.12

6   Helene Skøien                      Egen bedrift                   29.23

7   Hege Pedersen Udjus          Egen bedrift                   30.04

8   Kristine Arnesen Noble        Sørlandet Sykehus         31.41

9   Kathrine Knudsen                Elkem Fiskaa                  34.09

–   Anne-Karin Jensen               Phonero                      Fullført

–   Beate Lygre                          Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Charlotte Beckmann Østeby  Egen bedrift             Fullført

–   Christine Ruud Fjellheim     NOV                             Fullført

–   Eline Alvestad                      Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Gry Øvreeide                        Egen bedrift                Fullført

–   Hanne Geelmuyden            Chr.holm Eiendom      Fullført

–   Hege Finnestad                    Egen bedrift                Fullført

–   Hege Hennig Lunde             Egen bedrift                Fullført

–   Helene Holte Sandvik          Egen bedrift                Fullført

–   Helene Robstad                   Nikkelverket                Fullført

–   Hilde Tønnesen Sele            Phonero                      Fullført

–   Kari Reinertsen Jerstad        Kr.sand kommune      Fullført

–   Lena Bjorå Andersen           Vennesla kommune    Fullført

–   Marianne Moen Nesheim   Kr.sand kommune      Fullført

–   Monica Haugland                Egen bedrift                Fullført

–   Monica Taule                       Egen bedrift                Fullført

–   Randi Jakobsen                    Egen bedrift                Fullført

–   Sandra Oudalstøl Trondsen Kr. komm. / Student   Fullført

–   Sille Lukowski                       Egen bedrift                Fullført

–   Siv Hege Møll                       Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Sunniva Finne                      Phonero                      Fullført

–   Trine Ugelstad                     TTS Marine                  Fullført

 

K40-44

1   Pia Berling                            Kr.sand kommune          23.40

2   Solfrid Berg Hovden            Kr.sand kommune          23.57

3   Lisbeth Frustøl                     Oasen skole                    32.00

4   Hanne Berling                      Egen bedrift                   34.06

5   Marianne Bøe                      Posten                            35.53

5   Siv-Hege Sundtjønn Taraldsen  Egen bedrift             35.53

–   Åshild Skofteland                Lærerne                      Fullført

–   Bente Skretting                    Agder Energi               Fullført

–   Ellen Rugsland                     Egen bedrift                Fullført

–   Heidi Bjørkehaugen-Nilsen Returkraft                   Fullført

–   Hilde Engedal                       Egen bedrift                Fullført

–   Hilde Furuborg                     Kr.sand kommune      Fullført

–   Inger Skjævesland                Egen bedrift                Fullført

–   Linda Bomann                      Egen bedrift                Fullført

–   Liv Tone Tveiten                  Vennesla kommune    Fullført

–   Målfrid Byrkjedal                 Gumpen Gruppen       Fullført

–   Marianne Humborstad        Statbil                          Fullført

–   Natalia Oliveira                    Hydro Vigelands Brug Fullført

–   Siv Ruenes Jacobsen            Nikkelverket                Fullført

–   Tone Berg                             Egen bedrift                Fullført

–   Tone Linnebo Trelsgård       Kr.sand kommune      Fullført

–   Veronika Angell-Møvik        Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Veslemøy Hanssen              Sørlandet Sykehus      Fullført

 

K45-49

1   Anne Kari Borgersen            NOV                                19.37

2   Grethe Fredvik                     Lærerne                          21.29

3   Tove Andersen Frikstad       Varodd                           22.15

4   Christina White                   Nikkelverket                   23.10

5   Hanne Therese Ekra             Lærerne                          24.02

6   Jenny Aamodt                      OneCo                            24.51

7   My Choi Hsiung                   Sørlandet Sykehus         25.06

8   Tanja Sæbø                          Kr.sand kommune          25.15

9   Irene Vestøl Stødle              Egen bedrift                   26.15

10   Kirsten Egeland                    Sørlandet Sykehus         27.32

11   Åse Tellefsen                       RPC Packaging                28.11

12   Marianne Svendsen             Egen bedrift                   31.36

13   Hanne Christin Hermansen Egen bedrift                   36.47

–   Anita Enger                          Egen bedrift                Fullført

–   Anne Grethe Ellingsen         RPC Packaging             Fullført

–   Aud Sørbø Ausland              Lærerne                      Fullført

–   Birte Eiersland                     Egen bedrift                Fullført

–   Brita Hansen                        Kr.sand Politi               Fullført

–   Elisabeth Slettebøe Hansen T.O. Slettebøe             Fullført

–   Gerd Inger Kravlen               Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Gry Gulbrandsen                 OneCo                         Fullført

–   Hege Saatvedt                     Tollvesenet                 Fullført

–   Heidi Andersen                    Vennesla kommune    Fullført

–   Heidi Skea                            Nikkelverket                Fullført

–   Hilde Follerås                       Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Hilde Irene Tveit                  Kr.sand kommune      Fullført

–   Janne Kathrine Wongraven-Deans Phonero           Fullført

–   Jorunn Fjeldkjøn                  Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Kristin Log Indbjo                 Tilsynsgampene          Fullført

–   Lillian Eikeland                     Elkem Fiskaa               Fullført

–   Maria Ugland                       Otera                           Fullført

–   Marianne Fidje Mjåland      Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Marit Amundsen                 Cameron Sense           Fullført

–   Mette Igland                        Kr.sand kommune      Fullført

–   Mona Kristensen                 Syrtveit Dental            Fullført

–   Mone Stusvig                       Egen bedrift                Fullført

–   Nina Fosse                            Dagfin Skaar                Fullført

–   Ragna Hageland                   Kvadr. Skolesenter      Fullført

–   Randi Marie Rypestøl          Hellvik Hus                  Fullført

–   Rita Abrahamsen                 Egen bedrift                Fullført

–   Ritha Johannessen              Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Signe Lill Andersen              Kr.sand kommune      Fullført

–   Siri Berhus Johansen           OneCo                         Fullført

–   Solfrid Rue                           VA Fylkeskommune    Fullført

–   Thuy Dinh                             Hennig-Olsen Is           Fullført

–   Torun Tryfoss Salvesen        Egen bedrift                Fullført

–   Turid Gøytil                          Posten                         Fullført

–   Wenche Solheim                 Statbil                          Fullført

–   Wenke Augland                   Kr.sand kommune      Fullført

 

K50-54

1   Turid Kallhovd                     Egen bedrift                   22.21

2   Bente Gullsmedmoen Hauge Lærerne                       23.54

3   Anne Kirsti Brekke               Elkem Fiskaa                  25.32

4   Hanne Alnæs                       Rambøll Norge               26.20

5   Ulla Benjaminsen                Egen bedrift                   27.33

6   Rita Holst                             Mizuno                           27.45

7   Hanne Aanensen                 Egen bedrift                   27.54

8   Anne Grete Skaanes Isaksen  Egen bedrift                28.03

9   Marit Norby                         Kr.sand kommune          28.15

10   Tone Ellingsen                     Kr.sand Politi                  28.20

11   Jorunn S. Buer                      Sørlandet Sykehus         28.30

12   Stine B. Hanssen                  Sørlandet Sykehus         31.00

13   Karen Adine Nevland           Cameron Sense              32.14

14   Laila Duesund Helland         Sørlandet Sykehus         35.00

–   Amelia Garzon Osorio         Egen bedrift                Fullført

–   Anita Svendsen                    Nikkelverket                Fullført

–   Ann-Lisbeth Reisænen        Kristiansand Havn       Fullført

–   Anne Marie Lande               Rambøll Norge            Fullført

–   Anne Sofie Kaaland             Tollvesenet                 Fullført

–   Anne Strand Andersen        Agder Energi               Fullført

–   Anne-Grethe Rolstad Esdar Evry                             Fullført

–   Anne-May H. Gyberg           Team Mosjon              Fullført

–   Annett Theiss Søgaard         Egen bedrift                Fullført

–   Anny Hermansen                 Kr.sand kommune      Fullført

–   Berit Coldal                          Kruse Smith                 Fullført

–   Bjørg Kari Haugland             Nikkelverket                Fullført

–   Britt Langenes Efjestad        Søgne kommune         Fullført

–   Camilla Midbrød                  Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Eli Grindland                        Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Ellen Holtskog Wathne        Egen bedrift                Fullført

–   Eva Haakonseth Lie             The Light Group          Fullført

–   Frøydis Nordgård Vik           UiA                              Fullført

–   Grete Sætre Bruheim          Egen bedrift                Fullført

–   Grethe Ringøen Vikeså        Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Gunhild Hageland                Egen bedrift                Fullført

–   Gunn Strand                        MH Wirth                    Fullført

–   Guri Sæterlid                        Team Mosjon              Fullført

–   Heidi Aabel                          Huntonit                     Fullført

–   Hilde Eftevåg                        Stormberg                   Fullført

–   Ingebjørg Toft Næss             VA Vegvesen               Fullført

–   Ingrid Viervang                     Team Mosjon              Fullført

–   Jorunn Aas Frigstad             Nikkelverket                Fullført

–   Judy Erland                          Egen bedrift                Fullført

–   Kari Haugland                      Vestre Torv                 Fullført

–   Kjersti Aulin Heggem           Agder Energi               Fullført

–   Kjersti Fuglerud Sødal          Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Lillian Lauvsland Jahnsson   Sparebanken Sør        Fullført

–   Lillian Lie                              Egen bedrift                Fullført

–   Liv Astri H. Skarberg             Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Maj-Kristin Nygård               Lillesand kommune    Fullført

–   Margareth Wathne              Posten                         Fullført

–   Marit Stedjan                       Egen bedrift                Fullført

–   Mette Haugland Espeland   MH Wirth                    Fullført

–   Mona Johannessen             Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Mona Mortensen                Repstad                       Fullført

–   Monica Lunde Olsen            Egen bedrift                Fullført

–   Nelly Merete Grapendaal    Kr.sand kommune      Fullført

–   Nina Gumpen Hansen         Gumpen Gruppen       Fullført

–   Randi Anita Aanensen         Egen bedrift                Fullført

–   Randi Hidreskog                  The Light Group          Fullført

–   Reidun Wigemyr                  Egen bedrift                Fullført

–   Sidsel Mjaaland Emanuelsen Sparebanken Sør     Fullført

–   Siren R. Hodne                     Team Mosjon              Fullført

–   Siri Stavsholt Bujordet         Mattilsynet                 Fullført

–   Siv Anne Tollevik                  Kvadr. Skolesenter      Fullført

–   Siv Reiersen Samuelsen       Kr.sand kommune      Fullført

–   Solveig Løhaugen                 Wigemyr                     Fullført

–   Torill Brottveit                     Returkraft                   Fullført

 

K55-59

1   Anne Lill Gullsmedmoen     Søgne kommune            27.36

2   Grete Kristine Mølland        Egen bedrift                   27.54

3   Reidun Klungland                Cameron Sense              32.22

4   Berit Eikaas Ingebretsen      Team Mosjon                 32.26

5   Frøydis Aslagsen Tønnessen TTS Marine                     32.40

6   Toril Benjaminsen               Egen bedrift                   34.50

–   Anita Fuglestad                    Kruse Smith                 Fullført

–   Anne Berit Eriksen               Tollvesenet                 Fullført

–   Astrid Nilsen                        Posten                         Fullført

–   Benthe Kallhovd                  Returkraft                   Fullført

–   Benthe Moen                       Kr.sand kommune      Fullført

–   Berit H. Mikalsen                 Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Brita Nordby Johnsen          Team Mosjon              Fullført

–   Britt Hilde Hattrem        RadissonBlu Caledonien   Fullført

–   Dorte Kvist                           Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Eli Jensen                             Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Elin Vatne                             Boss Industri               Fullført

–   Ellen Godtfredsen               Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Grete Jakobsen                    Trimtex                       Fullført

–   Grete Klev                            Statbil                          Fullført

–   Grete Tvedten                     T.O. Slettebøe             Fullført

–   Gro Lindvik Robstad            Strømmestiftelsen      Fullført

–   Inger E. Standal                   MH Wirth                    Fullført

–   Inger Helen Horsgård          Kr.sand kommune      Fullført

–   Janne Johansen Lie              Kr.sand kommune      Fullført

–   Johanne Helle Liane             Egen bedrift                Fullført

–   June Østerhus                      ITE Østerhus               Fullført

–   Kirsten B. Fauske                 Kr.sand kommune      Fullført

–   Kirsti Hansen                       Future Production      Fullført

–   Laila Fjellheim                      Telesport                     Fullført

–   Laila Røinås                          Egen bedrift                Fullført

–   Linda Manshaus Sæten       Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Lisbeth Frivold                     Agder Taxi                   Fullført

–   Lisbeth Teigseth                   Kvadr. Skolesenter      Fullført

–   Liv Astri Jørgensen               Lærerne                      Fullført

–   Liv Bente H. Friestad            UiA                              Fullført

–   Liv Heidi Torsvik                   Posten                         Fullført

–   Liv Kari I. Karlsen                  Egen bedrift                Fullført

–   May-Britt Farestad              Norgesplaster             Fullført

–   May-Britt Stifoss                  Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Miranda Hovland                Vennesla kommune    Fullført

–   Mona Bruun Johansen        Kredinor GO                Fullført

–   Norunn Gumpen                 Egen bedrift                Fullført

–   Siri Marianne Coward          Statbil                          Fullført

–   Solfrid Bjørnstøl                   Advokatfirma Tofte    Fullført

–   Solveig M. Solberg         RadissonBlu Caledonien   Fullført

–   Tone Mosberg                      Norgesplaster             Fullført

–   Torhild Henriksen                Egen bedrift                Fullført

–   Torunn Helleren                  Telesport                     Fullført

–   Unn Ljøstad                          Sørlandet Sykehus      Fullført

 

K60-64

1   Margaret Anne Heald          Kr.sand kommune          24.34

2   Nina Gjærum Reinhardt      Kr.sand kommune          35.51

3   Wigdis Haga                         KPMG                             43.00

–   Anne Grete Lindeland         UiA                              Fullført

–   Anne Lise Grindland            Kr.sand kommune      Fullført

–   Anne Marit Fjeldsgård         Boen Bruk                   Fullført

–   Anni Lunden                        Egen bedrift                Fullført

–   Åse Reidun Axelsen             Posten                         Fullført

–   Astri Ruud                            Schenker                     Fullført

–   Aud Reidun Høigaard          Egen bedrift                Fullført

–   Aud Undheim Andersen      Nordea                        Fullført

–   Bjørg Frøysaa                       Lærerne                      Fullført

–   Britt Larsen                          Strai Kjøkken               Fullført

–   Eli Hommekland                  Egen bedrift                Fullført

–   Elin R. Langøy Ilebekk          Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Ellinor Vedal                        Tollvesenet                 Fullført

–   Ingebjørg Sundtjønn            Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Ingunn Borøy                       OSM Offshore             Fullført

–   Ingunn Hammersmark         Kr.sand kommune      Fullført

–   Jorunn Voje                          Elkem Fiskaa               Fullført

–   Kari Frøyland                       MH Wirth                    Fullført

–   Kirsten Mjaaland                 VA Fylkeskommune    Fullført

–   Kjellaug Goris                       DNB                             Fullført

–   Kristine Oftedal                    Nordea                        Fullført

–   Lisbeth Nilsen                      Kr.sand kommune      Fullført

–   Liv Halvorsen                       Kr.sand kommune      Fullført

–   Maria Stokkeland Søbye      Sørlandet Sykehus      Fullført

–   May Britt Aasgaard              Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Møyfrid Sandvik                   Egen bedrift                Fullført

–   Ragnhild Auestad                Team Mosjon              Fullført

–   Rita Pedersen                       Kr.sand kommune      Fullført

–   Rita Torbjørnsen                  Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Signy Anne B. Stenersen      Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Sigrun Fossheim                  Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Siri Løvbukten                      Statbil                          Fullført

–   Solfrid Andersen                  Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Solfrid Stavseth                    SiA                               Fullført

–   Torhild Rypestøl                  Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Unni Osnes                           Egen bedrift                Fullført

–   Venke Tveit                          Egen bedrift                Fullført

–   Vigdis Rysstad                      Schenker                     Fullført

–   Wenche Haaland                 Vennesla kommune    Fullført

 

K65-69

1   Maria Syvertsen                   Egen bedrift                   31.16

2   Gretha Hallaren                   Kr.sand kommune          32.00

–   Aase Kiledal                         Statbil                          Fullført

–   Anne Grethe Fagermann     Egen bedrift                Fullført

–   Anne Karin Beurling             Egen bedrift                Fullført

–   Anne Marie Løvsland           Kr.sand Politi               Fullført

–   Anne Marit Aas                    Kr.sand kommune      Fullført

–   Åse Jakobsen                       Kr.sand kommune      Fullført

–   Bente Økland                       Eltelnetworks VA        Fullført

–   Bjørg Ellingsen Nordlie        Idrettens                     Fullført

–   Bjørg Endresen                    Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Elin Gundersen                    Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Elin Lande                            Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Elna Skjebstad                     DNB                             Fullført

–   Grethe Marie Lien                Statbil                          Fullført

–   Gro Skogen                          Kr.sand kommune      Fullført

–   Hildur Håverstad                 Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Hildur Toft Sundtjønn         Nikkelverket                Fullført

–   Ingeborg Elise Rojahn          Statbil                          Fullført

–   Inger Brit Mosvald               Egen bedrift                Fullført

–   Inger Lise Kaaterud              Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Inger Lise Osmundsen         Nordialog                    Fullført

–   Ingunn Orø Haugland          Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Karen Torine Mørkestøl      Cameron Sense           Fullført

–   Karin Elisabeth Klungreseth Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Karin Federici                       Agder Energi               Fullført

–   Karin Helene Romseland     Lærerne                      Fullført

–   Kirsten Salthaug                   Rambøll Norge            Fullført

–   Kjersti Ording                       Egen bedrift                Fullført

–   Liv Irene Flaaten                  Egen bedrift                Fullført

–   Liv Jakobsen                         Kr.sand Politi               Fullført

–   Liv Marion Øina                   Egen bedrift                Fullført

–   Liv Tenningen                      Team Mosjon              Fullført

–   Magnhild Iglebæk                Statbil                          Fullført

–   Marit Eriksen                       Lærerne                      Fullført

–   Olaug Drange                       Optimera                    Fullført

–   Reidun R. Tønnesen            Egen bedrift                Fullført

–   Solveig Magnussen              Arkiv                            Fullført

–   Sølvi Evensen                       Egen bedrift                Fullført

–   Unni Skøien Tesaker            Egen bedrift                Fullført

–   Vibeke Holme Tjøm             Sørlandet Sykehus      Fullført

 

K70-74

1   Anne Marie Pedersen          Kr.sand kommune          33.25

2   Marit Lauvrak Ellefsen         DNB                                38.10

–   Adriana Gandola                 VA Fylkeskommune    Fullført

–   Ann-Britt Skår Dahl              Lærerne                      Fullført

–   Anne Grethe Andersen        Kr.sand kommune      Fullført

–   Anne Lise Lauvnes               Kr.sand kommune      Fullført

–   Anne Sofie Grindland          Pensjonist                   Fullført

–   Anne Turid Andersen          Egen bedrift                Fullført

–   Åse Reinertsen                    Egen bedrift                Fullført

–   Aslaug Mosby                      Kr.sand kommune      Fullført

–   Aslaug Wandsvik                 Optimera                    Fullført

–   Birgit Drangsholt                 Egen bedrift                Fullført

–   Bjørg Elisabeth Olsen          UiA                              Fullført

–   Bjørg Reidun Roland            UiA                              Fullført

–   Bodil Kofoed                        T.O. Slettebøe             Fullført

–   Britt Gabrielsen                   Nordea                        Fullført

–   Eldbjørg Larsen                    Oceaneering Rotator  Fullført

–   Ellinor Mikalsen                   Huntonit                     Fullført

–   Ester Haugland                    Egen bedrift                Fullført

–   Eva Haugedal                       Egen bedrift                Fullført

–   Gerd Aina Mortensen          Kr.sand kommune      Fullført

–   Helle Elise Moe                    Egen bedrift                Fullført

–   Inger Øgård Christensen     Egen bedrift                Fullført

–   Ingrid Jacobsen                    Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Jorun Roald                          Egen bedrift                Fullført

–   Karen Marie Lied                 Kr.sand kommune      Fullført

–   Kirsten Spikkeland               Kr.sand kommune      Fullført

–   Laila O. Karlsen                    Egen bedrift                Fullført

–   Lili Margrethe Johansen      Egen bedrift                Fullført

–   Marie-Francoise Peersen     Statbil                          Fullført

–   Marit Grindheim                  Statbil                          Fullført

–   Mary Flaa Sørland               Egen bedrift                Fullført

–   Randi Mellingsæter             Dagfin Skaar                Fullført

–   Rose Johansen               RadissonBlu Caledonien   Fullført

–   Sigrunn Stedal                      Egen bedrift                Fullført

–   Siri Henriksen                      Lærerne                      Fullført

–   Wenche Fast                        Team Mosjon              Fullført

 

K75-79

–   Anne Marie Saaghus            Egen bedrift                Fullført

–   Ester Aas                              Egen bedrift                Fullført

–   Reidun Østervold                 Lærerne                      Fullført

 

K80-84

–   Asbjørg Emanuelsen            Egen bedrift                Fullført

–   Eva Bujordet                        Jernbanen                   Fullført

–   Gudveig Jørundland            Lærerne                      Fullført

–   Ingrid Pettersen                   Kr.sand kommune      Fullført

–   Mette Schoder                     Egen bedrift                Fullført

 

 

Aktive M15-29

1   Benjamin Malz                     Egen bedrift                   17.14

 

M10-14

–   Fredrik Pytten                      Egen bedrift                Fullført

–   Herman von der Ohe           Egen bedrift                   21.05

–   Jarle Sveinall                        OneCo                            24.12

–   Josef Klungland                    Per Klungland                 29.11

–   Oskar S. Messenlien            Egen bedrift                   26.45

–   Snorre Slettebøe                 T.O. Slettebøe             Fullført

 

M15-19

1   Einar Ekeland                       Egen bedrift                   17.01

2   Kristian Pytten                     Egen bedrift                   17.16

3   Haakon Svendsen                Hennig-Olsen Is              19.48

4   Truls Klungland                    Per Klungland                 20.15

5   Tobias Alnæs Hoven            Egen bedrift                   21.45

6   Jarle Systad                          Egen bedrift                   21.59

7   Hallvard Brekka                   Egen bedrift                   22.09

8   Sebastian Ulleberg              Egen bedrift                   25.40

 

M20-24

1   Simon Knutsen                     Egen bedrift                   18.12

2   Thomas Aamodt                  OneCo                            18.15

3   Abraham Pettersen             Egen bedrift                   19.31

4   Kristian Svendsen                Student                          20.50

5   William Skalleberg               Trimtex                           21.13

6   Erlend Falck                          PwC                                21.52

7   Torkel Reinhartsen              OneCo                            22.40

8   Morten Coward                   Student                          24.41

9   Nicolay Aase                        Securitas                        31.19

–   Andreas Lund Olsen             T.O. Slettebøe             Fullført

–   Bendik Alm                           Egen bedrift                Fullført

–   Nikolai B. Fintland               Egen bedrift                Fullført

M25-29

1   Julian Brons                         Egen bedrift                   17.37

2   Ørjan Svaland Aas                Lærerne                          18.55

3   Tage Emil Good                   KSI                                  19.30

4   Stian Vollen                          Student/Hellvik Hus       20.39

5   Kjetil Dahl                            Phonero                         21.53

6   Jørgen Halset                       Sørlandet Sykehus         22.03

7   Christer Haugland               Air Products                   22.46

8   Ola Almvik                            Mekonomen Sørl.p.       23.13

9   Andreas Rasmussen            Student                          24.15

10   Bjørnar Dahl                         Kr.sand Dyrepark           25.13

11   Vegard Oppebøen               Egen bedrift                   26.29

12   Kristoffer Jahnsen                Securitas                        26.34

13   Eivind Johan Isaksen            MacGregor                     29.29

–   Ariel Gomez Øygarden        Egen bedrift                Fullført

–   Philip Repstad Frøisland      Bønder i byen             Fullført

–   Vegard Salvesen                  Egen bedrift                Fullført

 

M30-34

1   Kristoffer Pettersen             Egen bedrift                   17.30

2   Eirik Birkeland                     Rambøll Norge               18.45

3   Daniel Salvesen                    MH Wirth                       21.39

3   Morten Tveit                        Rambøll Norge               21.39

5   Arnfinn Jensen                     NHO                               21.52

6   Kristian Bartnes Line            MH Wirth                       22.14

7   Øyvind Jakobsen                  Mekonomen Sørl.p.       23.00

8   Vidar Axelsen                       Posten                            23.31

9   Lars Vålandsmyr Torstveit   NOV                                24.55

10   Erlend Stien                         Asplan Viak Kr.sand       26.21

11   Øystein Heggernes               NOV                                26.36

12   Atle Endresen                      Student                          27.00

13   Vegar Sakseid                      Egen bedrift                   28.03

14   Joachim Skogstad                Cameron Sense              28.24

15   Roar Nilsen                          Egen bedrift                   29.01

16   Anders Hægeland                Tratec Norcon                31.09

–   Jone Strømsvåg                    VA Vegvesen               Fullført

–   Morten Tryfoss                    Phonero                      Fullført

–   Øyvind Stenvik Andersen    Kr.sand kommune      Fullført

–   Petter Wesley Larsen           Lærerne                      Fullført

–   Sindre Johansen                  Nikkelverket                Fullført

 

M35-39

1   Geir Kongshaug                   Egen bedrift                   18.59

2   Arne Kristoffersen               Kr.sand kommune          19.01

3   Terje Skøien                         Egen bedrift                   19.29

4   Thomas Øderud                   Kr.sand kommune          19.48

5   Helge Tønnessen                 KBR                                 20.07

6   Alf Reidar Lunde                  LSK                                  21.14

7   Daniel Jacobsen                   Egen bedrift                   22.09

8   Marius Westgaard               Kr.sand kommune          22.45

9   Mikael Tønnesen                 Egen bedrift                   23.06

10   Vidar Haugom                      Sørlandet Sykehus         24.45

11   Roald Visser                         RPC Packaging                25.05

12   Jarle Storfjord                      Egen bedrift                   25.10

13   Thomas Dønnestad             Repstad                          26.25

14   Manuel Sparta                     UiA                                 27.28

15   Carl Christian Olsen             Egen bedrift                   28.16

16   Eivind Ege                             Elkem Fiskaa                  28.40

–   Bjørnar Klungland                Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Eivind Johansen                   Nikkelverket                Fullført

–   Fredrik Garmannslund        Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Jardar Pedersen                   Phonero                      Fullført

–   Kristian Pedersen                 Egen bedrift                Fullført

–   Odd-Håvard Thraning          Elkem Fiskaa               Fullført

–   Thor Olaf Vatne                   T.O. Slettebøe             Fullført

 

M40-44

1   Ståle Thortveit                     Egen bedrift                   18.49

2   Kjetil Karlsen                        Tangen vgs                     19.46

3   Finn Kollstad                        Fundament                     20.47

4   Lars Hoås                             Egen bedrift                   23.58

5   Morten Bomann                  Vest-Agder-Museet       24.00

6   Arun Deep                         UNIT4 Current Software   25.43

7   Jan Roger Adalbéron           TTS Marine                     25.47

8   Dagfinn Liestøl                     Egen bedrift                   26.23

9   Arnulf Bærheim                   Sørlandet Sykehus         26.50

10   Kai Drange                            Egen bedrift                   30.04

11   Torleif Jacobsen                   Kr.sand kommune          39.32

–   Dag Eivind Vestbakke          Agder Energi               Fullført

–   Jørn Erik Røch                      Egen bedrift                Fullført

–   Joshua Bates                        Rambøll Norge            Fullført

–   Kenneth Andrew Mellefont Gumpen Gruppen       Fullført

–   Magnar Stav Johanssen    UNIT4 Current Software Fullført

–   Markus Bruno                      Phonero                      Fullført

–   Morten Dahlin                     Egen bedrift                Fullført

–   Morten Skjelbred                 Egen bedrift                Fullført

–   Ove Pollestad                      Sparebanken Sør        Fullført

–   Per Christian Øen                iStone Norge               Fullført

–   Thomas Olsen                      Arkiv                            Fullført

 

M45-49

1   Tormod Klungland               Per Klungland                 17.27

2   Andreas Herstad Dolmen    Nikkelverket                   18.18

3   Frode Lindblom                   Lærerne                          18.41

4   Håvard Flå                            Lærerne                          20.26

5   Christian von der Ohe          Egen bedrift                   20.37

6   Svein Knutsson Nomeland  Sørlandet Sykehus         20.49

7   Stig André Jansen                Agder Taxi                      21.05

8   Olav Einar Rike                     Agder Energi                  21.55

9   Morten Hultmann               Sørlandet Sykehus         22.01

10   Nils Jørgen Helland              Lærerne                          22.12

11   Knut Viggo Frøysaa              Egen bedrift                   22.20

12   Arild Thomassen                  The Light Group             22.21

13   Jarl Bøhn                              NOV                                22.30

14   Arne Bjørn Mikalsen            Egen bedrift                   22.41

15   Engebret Grøthe                  Øvrebø vgs                     23.15

16   Rune Nilsen                          Norsk Hydro                   23.29

17   Tommy Skagestad               KRV                                 23.47

18   Yngve Andersen                   Wigemyr                        24.13

19   Trond Kjetil Sæterlid            Nikkelverket                   24.16

20   Knut Arild Knutsen              Egen bedrift                   24.42

21   Vidar Skartveit                     Eltelnetworks VA           25.15

22   Lars Olav Kragholm              Strømmestiftelsen         27.00

23   Olav Abusdal                       Kr.sand kommune          27.05

24   Kjell Torkelsen                     Advokatfirma Tofte        27.54

25   Leif G. Holand                      NHO                               37.23

–   Are Sætervadet                    Kr.sand kommune      Fullført

–   Bjørn Uppstad                     Egen bedrift                Fullført

–   Cay Nesdal Jonassen           Hennig-Olsen Is           Fullført

–   Dag Svingen                         T.O. Slettebøe             Fullført

–   Egill Jahnsen                        Team Mosjon              Fullført

–   Flemming Olsen                   Egen bedrift                Fullført

–   Frank Fosse                          Dagfin Skaar                Fullført

–   Geir Aa Solvang                    Egen bedrift                Fullført

–   Geir Beurling                        KBR                              Fullført

–   Gunnar Haraldstad              T.O. Slettebøe             Fullført

–   Jan Dalene                           Boen Bruk                   Fullført

–   Jens Christian Iglebæk         Stormberg                   Fullført

–   Kjetil Tønnessen                  NOV                             Fullført

–   Mads Erik Mollestad            MH Wirth                    Fullført

–   Magne Egebakken               Nikkelverket                Fullført

–   Martin Johan Vindheim       Team Mosjon              Fullført

–   Ole Henrik Thune                 Agder Energi               Fullført

–   Ove Eilertsen                       RPC Packaging             Fullført

–   Peder-Olav Ølberg               Nikkelverket                Fullført

–   Robert Mellefont                 Egen bedrift                Fullført

–   Steinar Bergan                     Nikkelverket                Fullført

–   Svein Erik Bjorvand              SPISS                           Fullført

–   Sverre Larsen                       Team Mosjon              Fullført

 

M50-54

1   Arne Bujordet                      Jernbanen                      18.57

2   Sigvald Aamodt                    OneCo                            19.35

3   Atle Svendsen                      Hennig-Olsen Is              19.40

4   Erik Emanuelsen                  Team Mosjon                 19.41

5   Geir Jernæs                          Lærerne                          19.42

6   Fred-Arne Sivertsen             Asplan Viak Kr.sand       20.14

7   John Torgeir Roland            KBR                                 20.41

8   Paul Håkon Scheie               Krim.omsorgen i Agder  20.51

9   Gunnar Lauvsland               T.O. Slettebøe                21.19

10   Kjetil Norby                          Egen bedrift                   21.39

11   Rune Skuggedal                   Elkem Fiskaa                  22.02

11   Sigmund Brekka                   Team Mosjon                 22.02

13   Fredrik Enge                         Egen bedrift                   22.30

14   Trond Sørensen                   Egen bedrift                   22.47

15   Tung Hua Hsiung                 Nikkelverket                   22.56

16   Harald Vingerhagen             Egen bedrift                   24.11

17   Jon Olav Upsal                     Multiconsult                   26.55

18   Harry Verner Hartvigsen     Tangen vgs                     27.06

19   Guttorm Martinsen             Rambøll Norge               28.00

19   Jørund Fjærbu                      Blatchford Ortopedi       28.00

21   Terje Nandrup                     Egen bedrift                   28.07

22   Kjetil Reithaug                     Arkiv                               28.32

23   Svein Tjemsland                  Statbil                             28.45

24   Andy Mac Connacher          Optimera                        29.08

25   Bård Kristiansen                  Egen bedrift                   31.00

–   Aksel Slettebøe                    T.O. Slettebøe             Fullført

–   Alf Helge Fredriksen            Egen bedrift                Fullført

–   Aril Bergmann                      The Light Group          Fullført

–   Arild Bergan                         T.O. Slettebøe             Fullført

–   Arild Skaiå                            Egen bedrift                Fullført

–   Arne Trydal                          Team Mosjon              Fullført

–   Asgeir Næss                         Veidekke Agder          Fullført

–   Bent Einar Sveinall               OneCo                         Fullført

–   Bjørge Benestad                  Tollvesenet                 Fullført

–   Dag Inge Espeland               Team Mosjon              Fullført

–   Eddie Wathne                      Posten                         Fullført

–   Eivind Sannes                       NOV                             Fullført

–   Erik Johannessen                 KBR                              Fullført

–   Fabio Osorio                        MH Wirth                    Fullført

–   Frank Engesveen                  Nikkelverket                Fullført

–   Frank Iversen                       Kr.sand kommune      Fullført

–   Geir Martin Andersson        Team Mosjon              Fullført

–   Gudmund Lykkedrang         Telesport                     Fullført

–   Helge Woxeng Nygård         Egen bedrift                Fullført

–   Jarleif Håland                       Reber Schindler Heis  Fullført

–   Kjell-Tore Haugland             Egen bedrift                Fullført

–   Kjetil Aasen                          Egen bedrift                Fullført

–   Kjetil Thorsdalen                 Jernbanen                   Fullført

–   Kurt Bøhn                             NOV                             Fullført

–   Leif Martin Jacobsen           Nikkelverket                Fullført

–   Morten Egelid                      Kr.sand kommune      Fullført

–   Oddvar Borgersen                Cameron Sense           Fullført

–   Øystein Espeland                 Egen bedrift                Fullført

–   Øyvind Kulien                       RPC Packaging             Fullført

–   Per Gunnar Nyhaven           Hennig-Olsen Is           Fullført

–   Per Ole Lie Lavre                  Egen bedrift                Fullført

–   René Grapendaal                 Huntonit                     Fullført

–   Rune Brustad                       Team Mosjon              Fullført

–   Rune Grimsby                      Cameron Sense           Fullført

–   Sigurd Lund                          Team Mosjon              Fullført

–   Svein Arne Berntsen            Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Svein-Olav Nordihus            OneCo                         Fullført

–   Terje Sten Tveit                    Agder Energi               Fullført

–   Thor Magne Stifoss              Huntonit                     Fullført

–   Tor Bergan                           Nikkelverket                Fullført

–   Trond Baade                        Team Mosjon              Fullført

–   Tyge Carlsen                        Egen bedrift                Fullført

–   Vigleik Bjørheim                  Sørlandet Sykehus      Fullført

 

M55-59

1   Joar Kvaase                          Otera                              21.43

2   Reinier van der Spek            Egen bedrift                   21.49

3   Dag Brekkan                         Jernbanen                      21.54

4   Erik Tveit                              SPISS                               22.05

5   Henning Holst                      Egen bedrift                   22.22

6   Rune Mesel                          Egen bedrift                   22.56

7   Halvar Bjerland                    TINE Kristiansand           24.04

8   Svein Olsen                          Egen bedrift                   24.27

9   Bjørn Kristensen                  VA Fylkeskommune       24.32

10   Terje G. Frigstad                  Egen bedrift                   24.36

11   Kai Stokkeland                     Egen bedrift                   25.15

12   Guy Le Gall                           Egen bedrift                   25.48

13   Tom-Ole Kirkhus                  Nordea                           25.58

14   Jan Jensen                            Egen bedrift                   26.19

15   Arne B. Andersen                Statbil                             26.45

16   John Rune Ingebretsen        Team Mosjon                 27.10

17   Geir Haaland                       UiA                                 28.44

18   Bjørn Jahnsson                    Vennesla kommune       29.00

19   Trygve Kolrud                      Nikkelverket                   29.05

20   Roy Gundersen                    Kr.sand kommune          29.15

21   Jan Erik Johnsen                  Huntonit                         30.00

22   Jon Arve Kallhovd                T.O. Slettebøe                31.20

23   Kristian Linge Tønnessen     Egen bedrift                   33.16

–   Amund Hole                         Agder Energi               Fullført

–   Arne Myklebost                   Egen bedrift                Fullført

–   Asbjørn Eide                        ViaNova                      Fullført

–   Atle Bergset                         Sparebanken Sør        Fullført

–   Bård Kalstad                         Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Bjørn Andreas Friestad        Sparebanken Sør        Fullført

–   Børre Hornnes                     Kr.sand kommune      Fullført

–   Dag Efjestad                         Agder Energi               Fullført

–   Eddie Salvesen                     Egen bedrift                Fullført

–   Eilif Johanssen                     Team Mosjon              Fullført

–   Finn Egil Olsen                     MH Wirth                    Fullført

–   Harry Salvesen                     Alcoa Lista                   Fullført

–   Helge Johannessen              TINE Kristiansand        Fullført

–   Jan Helge Refsnes                Mekonomen Sørl.p.    Fullført

–   Jan Torger Nilsen                 Elkem Fiskaa               Fullført

–   Jan Vidar Ødegaard             Kr.sand Politi               Fullført

–   Jens Aas                               Norsk Hydro                Fullført

–   Lars Edvin Olsen                   Varodd                        Fullført

–   Lloyd Flatebø                       Posten                         Fullført

–   Ole Lossius                           Egen bedrift                Fullført

–   Øystein Bakke                      Tollvesenet                 Fullført

–   Paul Trygve Schikora            Schenker                     Fullført

–   Roald Stallemo                    Posten                         Fullført

–   Roar Tvedten                       T.O. Slettebøe             Fullført

–   Rolf Bjarne Lie                      Egen bedrift                Fullført

–   Rolf Harald Bodin                Tollvesenet                 Fullført

–   Rune Norheim                     Elkem Fiskaa               Fullført

–   Rune Nygård                        Egen bedrift                Fullført

–   Solvar Brandser                   Norrøna Storkjøkken  Fullført

–   Steinar Sætra-Pedersen       Gumpen Gruppen       Fullført

–   Svein Arne Øydna                Nordea                        Fullført

–   Ted Richard Abramsen        Kongsberg Oil & Gas   Fullført

–   Thor Hardeland                   Kr.sand Politi               Fullført

–   Tor Arild Rysstad                 Valle Sparebank          Fullført

–   Tore Langaard                      Posten                         Fullført

–   Trond Andersen                   CB                                Fullført

–   Trond Olav Berntsen           Kr.sand Politi               Fullført

–   Trond Robstad                     MH Wirth                    Fullført

–   Vidar Sannes                        LSK                              Fullført

 

M60-64

1   Rune Løkling                        Nikkelverket                   19.01

2   Ove Pettersen                      Team Mosjon                 21.50

3   Arild Moen                           Tangen vgs                     23.52

4   Rune Berentsen                   Statbil                             24.42

5   Leif Johannessen                 Team Mosjon                 24.59

6   Per Aasgaard                       MH Wirth                       26.11

7   Pål Martens Bratland          Egen bedrift                   26.25

8   André Bardoff                      Egen bedrift                   26.33

9   Oddvar Strømme                 Team Mosjon                 27.26

10   Terje Cederberg Hansen     Søgne kommune            27.35

11   Reidar Sæstad                      DNB                                28.11

12   Asbjørn Narvestad               Repstad                          29.03

13   Per Kåre Selle                       SiA                                  31.28

14   Vidar Myhre                         Kr.sand kommune          31.50

–   Alf Haaland                          Egen bedrift                Fullført

–   Alf Steinar Vikeså                 Egen bedrift                Fullført

–   Arild Jørgensen                    Lærerne                      Fullført

–   Bernt Blindheim                  Agder Energi               Fullført

–   Bjørn Sveindal                      Kvadr. Skolesenter      Fullført

–   Børre Kvernland                  Tollvesenet                 Fullført

–   Carl Anders Hægeland         DNB                             Fullført

–   Einar Lynne Nilsen               Lærerne                      Fullført

–   Eric Rasmussen                    Posten                         Fullført

–   Erik Dyngvold                       Gevir 07                      Fullført

–   Fred Skagestad                    NHO                            Fullført

–   Geir Arne Iglebæk                MH Wirth                    Fullført

–   Gudvin Baldersheim            Hennig-Olsen Is           Fullført

–   Helge Winsvold                   NOV                             Fullført

–   Ivar Johan Aas                      Huntonit                     Fullført

–   Kjell Ivar Sangesland            Team Mosjon              Fullført

–   Kristian Langeland               MH Wirth                    Fullført

–   Magne Haddeland               MH Wirth                    Fullført

–   Magne Kiledal                      Egen bedrift                Fullført

–   Magne Reier Jørgensen       Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Odd Erik Magnussen           Egen bedrift                Fullført

–   Roald Borgemyr                   Telesport                     Fullført

–   Rune Østerhus                     ITE Østerhus               Fullført

–   Steinar Fredriksen               Huntonit                     Fullført

–   Steinar Stenersen                Egen bedrift                Fullført

–   Svein Helge Mollestad         Team Mosjon              Fullført

–   Sven Arne Stenersen           Egen bedrift                Fullført

–   Teodoro Miguel                   Elkem Fiskaa               Fullført

–   Tom Torjussen                     Team Mosjon              Fullført

–   Tore Hansen                        VA Vegvesen               Fullført

–   Vidar Sandtveit                    Optimera                    Fullført

–   Widar Drivdal                       Boss Industri               Fullført

 

M65-69

1   Klaes van der Meer              Statbil                             23.13

2   Jan Magne Strandberg        Reber Schindler Heis      24.23

3   Aslak Bjotveit                       Statbil                             25.19

4   Arne Moen                           Team Mosjon                 26.38

5   Kåre Pedersen                      Optimera                        27.05

6   Kristen Bue                           Team Mosjon                 27.19

7   Bengt O. Klemo                    RPC Packaging                29.25

8   Birger Hafslund                    MH Wirth                       30.24

9   Dag Danielsen                      Egen bedrift                   30.30

10   Øystein Vesterhus               Nikkelverket                   30.38

11   Thor Øystein Olsen              Agder Bilskade               44.13

–   Alf Sundtjønn                      Nikkelverket                Fullført

–   Anders Torbjørnsen            Jernbanen                   Fullført

–   Arne Fauske                         Egen bedrift                Fullført

–   Arne Leland                         Optimera                    Fullført

–   Arne Mikalsen                     Norconsult                  Fullført

–   Arne Tenningen                   ITE Østerhus               Fullført

–   Arnfinn Ekberg                     VA Vegvesen               Fullført

–   Arvid Martinsen                   Egen bedrift                Fullført

–   Asbjørn Abrahamsen           Egen bedrift                Fullført

–   Bjørn Usterud                      Posten                         Fullført

–   Børre Thoresen                    Gevir 07                      Fullført

–   Edgard Ellertsen                  Nikkelverket                Fullført

–   Hans Olav Omland               UiA                              Fullført

–   Harald Myhre                       Nikkelverket                Fullført

–   Harry Arntsen                      Kr.sand kommune      Fullført

–   Helge Moseid                       Posten                         Fullført

–   Jan Tore Jørgensen              Arkiv                            Fullført

–   Jens Dahlum                        Kr.sand kommune      Fullført

–   Kjell Arne Sjustøl                  NOV                             Fullført

–   Knut Fosselie                       Team Mosjon              Fullført

–   Odd Nomeland                    Rejlers                         Fullført

–   Oddleiv Loland                     Kvadr. Skolesenter      Fullført

–   Oddmund Sjøveian              Kr.sand kommune      Fullført

–   Oddvar Omdal                     Kruse Smith                 Fullført

–   Oddvar Skår                         Jernbanen                   Fullført

–   Oddvar Vårdal                      Kr.sand kommune      Fullført

–   Odfinn Loka                          Nordea                        Fullført

–   Per Gunnar Østervold         Lærerne                      Fullført

–   Per Magne Gjermundnes    Varodd                        Fullført

–   Per Otto Ose                        Egen bedrift                Fullført

–   Sjur Bjoraa                           Kr.sand kommune      Fullført

–   Steinar Johan Flak                MH Wirth                    Fullført

–   Svein Grummedal                NOV                             Fullført

–   Svein Øderud                       Kr.sand kommune      Fullført

–   Svein Olav Syvertsen           Egen bedrift                Fullført

–   Svenn Erik Larsen                 Posten                         Fullført

–   Terje Osnes                          VA Fylkeskommune    Fullført

–   Tom Bakken                         Egen bedrift                Fullført

–   Tor Erik Sandsness               MH Wirth                    Fullført

–   Tor Helge Fosselie               MH Wirth                    Fullført

–   Tor Reidar Homme              Bertel O. Steen           Fullført

–   Tore Svennevig                    Posten                         Fullført

–   Torstein N. Koveland           Egen bedrift                Fullført

–   William Edvardsen              Egen bedrift                Fullført

 

M70-74

1   John Gerhard Løvdal            Egen bedrift                   29.37

2   Sverre Kaddeberg Skaar      Team Mosjon                 29.54

3   Jan Reinhard Hansen           Egen bedrift                   30.06

4   Audun Kjøstvedt                  Team Mosjon                 30.17

5   Johannes Jacobus Feenstra Egen bedrift                   31.09

6   Gunnar Vindenæs                LSK                                  33.09

7   Odd Jakobsen                      Egen bedrift                   36.55

–   Åge Holgersen                     Nikkelverket                Fullført

–   Arnsten Ariansen                 Egen bedrift                Fullført

–   Bjarne Støylehommen         Einar Torjesen             Fullført

–   Gunnar Fossestøl                 Egen bedrift                Fullført

–   Gunnar Johan Iglebæk         Agder Energi               Fullført

–   Håkon Kiledal                       Statbil                          Fullført

–   Hans H. Schelderup             Team Mosjon              Fullført

–   Helge Dyrkolbotn                LSK                              Fullført

–   Helge Simonsen                   Egen bedrift                Fullført

–   Helge Strøm                         Agder Energi               Fullført

–   Ivar Kaafjord                        Team Mosjon              Fullført

–   Jack Hansen                         Egen bedrift                Fullført

–   Jan Skogen                           Egen bedrift                Fullført

–   Kai Gyberg                            Varodd                        Fullført

–   Kåre Eidsaa                          Kr.sand kommune      Fullført

–   Kåre Iglebæk                        Lærerne                      Fullført

–   Kjell Abildsnes                     Egen bedrift                Fullført

–   Kjell I. Svendsen             RadissonBlu Caledonien   Fullført

–   Kjell Tengesdal                     Egen bedrift                Fullført

–   Knut Tveiten                        Agder Energi               Fullført

–   Leif Kofoed                           T.O. Slettebøe             Fullført

–   Leif Sigbjørn Omdal             Songdalen kommune  Fullført

–   Magne Finne                        Kruse Smith                 Fullført

–   Marco Federici                     Agder Energi               Fullført

–   Nils Andreas Persen             Elkem Fiskaa               Fullført

–   Nils Sørlie                             Egen bedrift                Fullført

–   Odd Kåre Rist                       Egen bedrift                Fullført

–   Odd Wandsvik                     Optimera                    Fullført

–   Oddleif Lian                          Arkiv                            Fullført

–   Oddvar Glidje                       Lærerne                      Fullført

–   Øivind Fredriksen                Optimera                    Fullført

–   Ove Eeg Christiansen          Egen bedrift                Fullført

–   Peter Johan Moe                 Egen bedrift                Fullført

–   Sigbjørn Spikkeland             Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Sigurd Næss Andersen        Songdalen kommune  Fullført

–   Svein Røer                            Egen bedrift                Fullført

–   Svein Roland                        Nordea                        Fullført

–   Sven Erik Fagermann           LSK                              Fullført

–   Terje Gitmark Eriksen          Fædrelandsvennen     Fullført

–   Torbjørn Lied                       Kr.sand kommune      Fullført

–   Tore Tangen                         Kr.sand kommune      Fullført

–   Walter Flønes                      Agder Energi               Fullført

 

M75-79

1   Kjell Andreas Knudsen         Posten                            28.03

2   Harald Flå                             DNT Sør                          29.25

–   Arnfinn Aas                          Egen bedrift                Fullført

–   Benny Jakobsen                   Reber Schindler Heis  Fullført

–   Bjarne Fidje                          Egen bedrift                Fullført

–   Bjørn Syvertsen                    Vennesla kommune    Fullført

–   Jan Erik Olsen                       Egen bedrift                Fullført

–   John Arvid Lie                       Lærerne                      Fullført

–   Kjell Baasland                      Egen bedrift                Fullført

–   Oddbjørn Olsen                   Egen bedrift                Fullført

–   Sverre Sørensen                  Gevir 07                      Fullført

–   Willy Højmark                      Egen bedrift                Fullført

 

M80-84

–   Arnfinn Bujordet                 Jernbanen                   Fullført

–   Bjørn Ekberg                        Egen bedrift                Fullført

–   Einar Jørundland                 Lærerne                      Fullført

–   Kai Birger Flå                        Egen bedrift                Fullført

–   Olaf Drangsholt                   Posten                         Fullført

–   Per Oddgeir Saur                  Egen bedrift                Fullført

–   Sverre Pettersen                  Kr.sand kommune      Fullført

 

M85-89

–   Reidar Ringereide                UiA                              Fullført

 

 

 

Resultater – Milslukeren (9,2 km)

 

K15-19

1   Mia Bueklev                         Repstad                          53.00

 

K25-29

1   Christine Elisabeth Jacobsen  Egen bedrift                46.09

2   Marit Elise Stenstad            Egen bedrift                   73.07

2   Ulrikke Grønberg                 Egen bedrift                   73.07

 

K30-34

1   Eva Helén Tandberg            KSI                                  56.52

–   Anette Lindberg                   Egen bedrift                Fullført

 

K35-39

–   Nina Neleta Hopen              Kirkens Bymisjon        Fullført

 

K40-44

1   Anne Kristin Holte               VA Fylkeskommune       50.52

2   Christine Lyngholt               Nordea                           57.05

3   Heidi Elisabeth Haugland    Team Mosjon                 58.00

4   Nina Slåen Svendsen           Bystranda Legesenter    59.00

5   Elizabeth Martinez              CB                                   60.05

6   Kathrine Gregersen             Egen bedrift                   60.30

–   Gerd Magnhild Løyning       Egen bedrift                Fullført

–   Karen Mortensen                UiA                              Fullført

–   Siri Helene Puntervold Nilssen  UiA                        Fullført

 

K45-49

1   Sigrun Drangsholt                Lærerne                          51.15

2   Dung Tuyet Nguyen             Egen bedrift                   57.56

3   Nina Sandø Klungland         Per Klungland                 60.02

4   Anette Risvand Fossheim    VA Fylkeskommune       63.30

–   Torill Wikne Haagensen      Egen bedrift                Fullført

–   Vibeke Realfsen                   Egen bedrift                Fullført

K50-54

1   Inger Britt Bakstad               Team Mosjon                 48.24

2   Siri Marit Aasland                Egen bedrift                   53.35

3   Anne-Cathrine Hodnemyr   Vennesla kommune       56.58

4   Mona Guttormsen               Multi Regnskap              64.41

5   Inger Reinhartsen                OneCo                            65.00

6   Eli Johannessen                   T.O. Slettebøe                87.00

–   Anita Døble                          Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Anne-Britt Frivoll                 Tangen vgs                  Fullført

–   Gunn Grødem                      Songdalen kommune  Fullført

–   Liv Gakkestad                       Egen bedrift                Fullført

 

K55-59

1   Anne Sigfrid Uppstad          Kr.sand kommune          60.04

2   Kari Beate Østerhus             Egen bedrift                   62.25

3   Enny-Karin Vindheim           Kr.sand kommune          67.01

–   Elisabeth Eid                        Kr.sand kommune      Fullført

–   Eva Coward                          Lærerne                      Fullført

–   Inger Lygre                           Team Mosjon              Fullført

–   Irene Werner Steinsland     Sørlandet Sykehus      Fullført

–   May-Britt Hagerup               Team Mosjon              Fullført

–   Susanne Johannessen         Kr.sand kommune      Fullført

 

K60-64

1   Nina Sunnås                         Kr.sand kommune          64.15

–   Elin Stray                              VA Vegvesen               Fullført

–   Ellen Britt Engelstad            Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Torunn Heggland                 DNB                             Fullført

 

K65-69

1   Wenche Ludvigsen              Egen bedrift                 120.00

–   Bjørg Mykland                     Posten                         Fullført

–   Elin Pedersen Sundtjønn     Kr.sand kommune      Fullført

–   Solveig Rasmussen              Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Torgunn Trydal                    Egen bedrift                Fullført

 

M25-29

1   Marius Engeland                  Hennig-Olsen Is              38.39

2   Espen Grundetjern              UiA                                 44.10

3   Erik Kimestad Pedersen       Egen bedrift                   45.03

4   Jonas Jahnsson                    Brandsdal Group            49.54

–   Jørgen Solli Strøm-Olsen     Trucknor Kr.sand        Fullført

 

M30-34

1   Kristian Emanuelsen            NOV                                43.54

2   Roy Christian Flaa                Nikkelverket                   44.34

3   Lars Klemet Jakobsson        Elkem Fiskaa                  47.27

4   Morten Sevilhaug                Idrettens                        56.00

–   Jan-Helge Holst                    Egen bedrift                Fullført

 

M35-39

1   Morten Øya                          Oasen Skole                   42.14

2   Erik Sørensen                       Student/KSI                    44.59

3   Erland Førde Møll                Kirkens Bymisjon            47.28

4   Dan Joakim Voilås                VA Vegvesen                  47.43

–   Alf Synstad                           Elkem Fiskaa               Fullført

–   Tor-Aage Lukashaugen        Sørlandet Sykehus      Fullført

 

 

 

M40-44

1   Jan Rikard Olafsen               SiA                                  41.32

2   Roger Magne Andersen       Kirkens Bymisjon            56.41

3   Hans Kristian Nilsen             UiA                                 58.59

4   Frode Thorsdalen                NOV                                61.34

–   Bjørn Stephansen                Repstad                       Fullført

–   Magnus Vatland                  Elkem Fiskaa               Fullført

 

M45-49

1   Gisle Martens Handegaard Hennig-Olsen Is              49.00

2   Ole Dag Kvamme                 Egen bedrift                   52.13

3   Kai Gimre                             Egen bedrift                   56.28

4   Bjørnar Svendsen                RPC Packaging                59.00

 

M50-54

1   Svein-Tore Nilsen                 Optimera                        47.03

2   Arne Hodnemyr                   Egen bedrift                   52.10

3   Bjørn Helge Carlsen             VA Fylkeskommune       52.25

4   Terje Moxnes                       NOV                                52.45

5   Yngvar Kiledal                      Handelsbanken              54.04

6   Peder Sletfjerding                NOV                                54.51

7   Svein Eikaas                         Seafront                         56.28

8   Geir Brekke Olsen                T.O. Slettebøe                56.31

9   Michael Haagensen             Egen bedrift                   61.00

–   Åge Mørkesdal                     Sparebanken Sør        Fullført

–   Ivar Fossdal                          Huntonit                     Fullført

–   Jan Øvland                           Songdalen kommune  Fullført

–   Ole Johan Bueklev               Repstad                       Fullført

 

M55-59

1   Bjørn Rune Henriksen         Elkem Fiskaa                  46.21

2   Asle Farestad                       Norgesplaster                50.01

3   Tore B. Dalevoll                   KBR                                 58.00

4   Per Nygård                           Repstad                          59.27

5   Kristen Steinsland                Egen bedrift                   60.50

–   Håkon Birkenes                    Egen bedrift                Fullført

–   Hans Petter Bentsen            Sørlandet Sykehus      Fullført

–   Jan Øyvind Pedersen           VA Vegvesen               Fullført

–   Jon Steinar Viervang            Sparebanken Sør        Fullført

–   Morten Omdal                     Sørlandet Sykehus      Fullført

 

M60-64

1   Øistein Rosen                       Team Mosjon                 52.50

2   Bjørn Reinhartsen               OneCo                            55.41

3   Odd Gaute Drivdal               Egen bedrift                   61.32

4   Carl Georg Omdal                Statbil                             62.20

–   Bjørn Dag Truchs                 Azets                           Fullført

 

M65-69

1   Paul Joreid                           Egen bedrift                   57.22

2   Alf Gurandsrud                    Kr.sand kommune          57.23

3   Per Slettedal                        MH Wirth                       58.58

4   Arne Tolli Pedersen             Kr.sand kommune          66.00

5   Arne Paulsen                       Egen bedrift                   99.00

–   Arnfinn Søyset                     Team Mosjon              Fullført

–   Hans Petter Ruud                Agder Energi               Fullført

–   John Magnus Humborstad  Team Mosjon              Fullført

–   Kåre Berle                            Team Mosjon              Fullført

–   Kåre Vestøl                           Elkem Fiskaa               Fullført

–   Kjell Egil Gjerde                    Idrettens                     Fullført

 

M70-74

1   Knut Pilskog                         Firenor                           60.03

2   Karl Ivar Moen                     Caverion Norge              66.18

–   Bård Rasmussen                  Egen bedrift                Fullført

–   Erik Bugge Nilsen                 Egen bedrift                Fullført

–   Fritz Ivar Lundbakk              Egen bedrift                Fullført

–   Gunnar Magne Kåsa            Agder Energi               Fullført

–   Svein Arne Andreassen       Telesport                     Fullført

–   Willy Pettersen                    Oceaneering Rotator  Fullført

 

M75-79

1   Borgar Haugland                 Team Mosjon                 63.24

–   Kristian Kristiansen              Egen bedrift                Fullført

–   Steinar Johannessen           Team Mosjon              Fullført