Fabian Weinberg fra KIF Friidrett vant kulekonkurransen for gutter 15/16 med 14,74 meter. Foto: Privat.
Brukerskapt innhold
Lokalsporten.fvn.no er siden for brukerskapt innhold, der klubber og utøvere selv skriver fra stevner, trening og annet. Vi tar også inn pressemeldinger som omhandler sørlendingers prestasjoner. Formålet er å speile mangfoldet og bredden i lokalidretten, og flere av sakene publiseres også på forsiden til fvn.no. Minst en gang i uka samler vi utvalgte bidrag i papiravisen. Vil du som utøver eller din klubb være med som en av stadig flere bidragsytere, kan du sende en e-post til Rune Stensland.

Til topps i sørnorsk mesterskap

Fabian Weinberg var en av mange gullvinnere i helgas friidrettstevne i Gimlehallen.

I helga kom 150 unge friidrettsutøvere fra Tvedestrand i øst til Gjesdal i vest til Gimlehallen for å konkurrere i sørnorsk mesterskap. Mandal og Halse IL (MHI) stilte sterkt med 21 utøvere, og utøverne fra Gjesdal var med på stevne for første gang.

kif1
Jenter-13 800 meter vunnet av Linn Andrea S Lindevik, flankert av Frida S Haven fra MH på 2. plass og Maria Aas fra IL Gry Friidrett. Foto: Marit Lindevik.

Av utøvere som gjorde seg bemerket, kan nevnes Sørilds Kristine Leiknes i gruppen jenter-14. Hun klinket til med solide 1,63 i høyde, noe som er et solid resultat for hennes alder.

kif5
KIFs Myron Weinberg sikret seg flere medaljer i stevnet. Foto: Privat.

Blant guttene markerte KIFs Fabian Weinberg seg godt med 14,74 meter i kule i gruppen gutter 15/16.

kif4
Topp tre i lengde, J13: Rakel F. Bækker (f.v.), Linn Lindevik og Emma van der Zandt. Foto: Privat.

Her kan du se alle resultatene:

G-10 60m (0)
Heat: 1
1 9 Johnsen, Anthony IK Grane Friidrett 9,52
2 29 Havaas, Jesper Rom Lyngdal IL Friidrett 10,28
3 42 Kjelsnes, Oliver Mandal og Halse IL (MHI) 10,70
Heat: 2
1 82 Sollid, Elias Sørild FIK 9,70
2 67 Tveitå, Asbjørn Otra IL Friidrett 10,24
3 30 Lande, Storm Magnus Lyngdal IL Friidrett 10,51
4 43 Vasby, Emanuel Mandal og Halse IL (MHI) 10,94
Plassering Totalt
1 9 Johnsen, Anthony IK Grane Friidrett 9,52
2 82 Sollid, Elias Sørild FIK 9,70
3 67 Tveitå, Asbjørn Otra IL Friidrett 10,24
4 29 Havaas, Jesper Rom Lyngdal IL Friidrett 10,28
5 30 Lande, Storm Magnus Lyngdal IL Friidrett 10,51
6 42 Kjelsnes, Oliver Mandal og Halse IL (MHI) 10,70
7 43 Vasby, Emanuel Mandal og Halse IL (MHI) 10,94

G-10 60m hekk
1 83 Vestøl, Jacob Sørild FIK 15,37

G-10 800m

1 30 Lande, Storm Magnus Lyngdal IL Friidrett 3,04,58
2 29 Havaas, Jesper Rom Lyngdal IL Friidrett 3,05,30

G-10 Høyde
1 9 Johnsen, Anthony IK Grane Friidrett 1,15
1,00 1,05 1,10 1,15 1,20
o o o o xxx
2 30 Lande, Storm Magnus Lyngdal IL Friidrett 1,10
0,80 0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,10 1,15
o o o o o o xo xxx
3 83 Vestøl, Jacob Sørild FIK 0,90
0,80 0,85 0,90 0,95
o o o xxx

G-10 Kule (2,0kg)
1 82 Sollid, Elias Sørild FIK 6,06
5,52 4,56 6,06 5,44
2 30 Lande, Storm Magnus Lyngdal IL Friidrett 5,77
5,77 5,72 5,47 –
3 83 Vestøl, Jacob Sørild FIK 5,20
– 5,14 – 5,20
4 42 Kjelsnes, Oliver Mandal og Halse IL (MHI) 4,80
4,80 4,66 4,25 4,57
5 43 Vasby, Emanuel Mandal og Halse IL (MHI) 4,29
4,29 3,98 3,06 3,90

G-10 Lengde
1 9 Johnsen, Anthony IK Grane Friidrett 4,02
4,00 4,02 4,00
2 30 Lande, Storm Magnus Lyngdal IL Friidrett 3,51
3,51 3,42 3,46
3 82 Sollid, Elias Sørild FIK 3,40
3,32 3,25 3,40
4 29 Havaas, Jesper Rom Lyngdal IL Friidrett 3,31
3,15 3,31 3,10
5 67 Tveitå, Asbjørn Otra IL Friidrett 3,21
3,21 3,20 –
6 43 Vasby, Emanuel Mandal og Halse IL (MHI) 3,13
3,13 3,01 2,80
7 83 Vestøl, Jacob Sørild FIK 2,89
– 2,89 2,75
8 42 Kjelsnes, Oliver Mandal og Halse IL (MHI) 2,76
2,76 2,73 2,32

G-11 60m
Heat: 1
1 68 Aasland, Brage Otra IL Friidrett 10,06
2 47 Håkonsen, Simon Mandal og Halse IL (MHI) 10,53
3 48 Syvertsen, Tom Felix Mandal og Halse IL (MHI) 11,58
31 Flottorp, Jonah V Lyngdal IL Friidrett dns
Heat: 2
1 84 Jakobsen, Erlend Tobias Sørild FIK 10,26
2 46 Eriksen, Jone Mandal og Halse IL (MHI) 10,79
44 Eigebrekk, Kristian Salomo Mandal og Halse IL (MHI) dns
45 Eigebrekk, Håkon Daniel Mandal og Halse IL (MHI) dns
Plassering Totalt
1 68 Aasland, Brage Otra IL Friidrett 10,06
2 84 Jakobsen, Erlend Tobias Sørild FIK 10,26
3 47 Håkonsen, Simon Mandal og Halse IL (MHI) 10,53
4 46 Eriksen, Jone Mandal og Halse IL (MHI) 10,79
5 48 Syvertsen, Tom Felix Mandal og Halse IL (MHI) 11,58
45 Eigebrekk, Håkon Daniel Mandal og Halse IL (MHI) dns
44 Eigebrekk, Kristian Salomo Mandal og Halse IL (MHI) dns
31 Flottorp, Jonah V Lyngdal IL Friidrett dns
1 47 Håkonsen, Simon Mandal og Halse IL (MHI) 3,02,85
2 46 Eriksen, Jone Mandal og Halse IL (MHI) 3.10,81
45 Eigebrekk, Håkon Daniel Mandal og Halse IL (MHI) dns
31 Flottorp, Jonah V Lyngdal IL Friidrett dns

G-11 Høyde

1 46 Eriksen, Jone Mandal og Halse IL (MHI) 1,10
0,80 0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,10 1,15
o o o o o xo xo xxx
2 48 Syvertsen, Tom Felix Mandal og Halse IL (MHI) 1,10
0,80 0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,10 1,15
o o o o o xo xxo xxx
31 Flottorp, Jonah V Lyngdal IL Friidrett dns
dns
o
45 Eigebrekk, Håkon Daniel Mandal og Halse IL (MHI) dns
dns
o
44 Eigebrekk, Kristian Salomo Mandal og Halse IL (MHI) dns
dns
o

G-11 Kule (2,0kg)
1 84 Jakobsen, Erlend Tobias Sørild FIK 6,95
6,67 6,95 6,51 6,73
2 46 Eriksen, Jone Mandal og Halse IL (MHI) 6,29
6,25 6,16 5,74 6,29
3 48 Syvertsen, Tom Felix Mandal og Halse IL (MHI) 5,88
5,64 5,88 5,74 5,84
45 Eigebrekk, Håkon Daniel Mandal og Halse IL (MHI) dns
dns
44 Eigebrekk, Kristian Salomo Mandal og Halse IL (MHI) dns
dns
31 Flottorp, Jonah V Lyngdal IL Friidrett dns
dns

G-11 Lengde
1 68 Aasland, Brage Otra IL Friidrett 3,56
3,56 – –
2 46 Eriksen, Jone Mandal og Halse IL (MHI) 3,39
3,39 3,33 3,39
3 47 Håkonsen, Simon Mandal og Halse IL (MHI) 3,15
– 3,15 2,80
4 84 Jakobsen, Erlend Tobias Sørild FIK 2,82
2,66 2,56 2,82
5 48 Syvertsen, Tom Felix Mandal og Halse IL (MHI) 2,77
2,66 – 2,77
45 Eigebrekk, Håkon Daniel Mandal og Halse IL (MHI) dns
dns
44 Eigebrekk, Kristian Salomo Mandal og Halse IL (MHI) dns
dns
31 Flottorp, Jonah V Lyngdal IL Friidrett dns
dns

G-12 60m
Heat: 1
1 10 Helgesen Danielsen, Henrik IK Grane Friidrett 9,36
2 11 Omholt Dahl, Nicolai IK Grane Friidrett 9,56
3 105 Gundersen, Steffen H IL Vindbjart Friidrett 9,66
4 103 Yri Aaberg, Håkon Tvedestrand Turn og IL 9,81
Heat: 2
1 109 Kristiansen, Julien IK Våg Friidrett 9,29
2 123 Liberg, Erik Gjesdal IL Friidrett 9,80
3 85 Vestøl, William David Sørild FIK 11,33
Plassering Totalt
1 109 Kristiansen, Julien IK Våg Friidrett 9,29
2 10 Helgesen Danielsen, Henrik IK Grane Friidrett 9,36
3 11 Omholt Dahl, Nicolai IK Grane Friidrett 9,56
4 105 Gundersen, Steffen H IL Vindbjart Friidrett 9,66
5 123 Liberg, Erik Gjesdal IL Friidrett 9,80
6 103 Yri Aaberg, Håkon Tvedestrand Turn og IL 9,81
7 85 Vestøl, William David Sørild FIK 11,33

G-12 60m hekk
1 109 Kristiansen, Julien IK Våg Friidrett 12,16
2 103 Yri Aaberg, Håkon Tvedestrand Turn og IL 12,41
3 85 Vestøl, William David Sørild FIK 18,45

G-12 800m
1 109 Kristiansen, Julien IK Våg Friidrett 2,50,36
2 85 Vestøl, William David Sørild FIK 2,51,72
3 105 Gundersen, Steffen H IL Vindbjart Friidrett 3.12,74

G-12 Høyde
1 103 Yri Aaberg, Håkon Tvedestrand Turn og IL 1,25
1,00 1,05 1,10 1,15 1,20 1,25 1,30
o o o o o xxo xxx
2 109 Kristiansen, Julien IK Våg Friidrett 1,05
0,80 0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,10
o o o o o o xxx

G-12 Kule (3,0kg)
1 11 Omholt Dahl, Nicolai IK Grane Friidrett 7,85
7,85 7,29 6,95 6,57
2 123 Liberg, Erik Gjesdal IL Friidrett 6,40
5,74 6,39 6,15 6,40
3 10 Helgesen Danielsen, Henrik IK Grane Friidrett 6,14
6,08 6,14 5,55 –
4 109 Kristiansen, Julien IK Våg Friidrett 4,97
– 3,37 3,27 4,97

G-12 Lengde
1 109 Kristiansen, Julien IK Våg Friidrett 3,65
3,53 3,42 3,65
2 105 Gundersen, Steffen H IL Vindbjart Friidrett 3,60
3,51 3,53 3,60
3 103 Yri Aaberg, Håkon Tvedestrand Turn og IL 3,58
3,58 3,44 3,54
4 85 Vestøl, William David Sørild FIK 3,45
3,45 3,39 3,15
5 123 Liberg, Erik Gjesdal IL Friidrett 2,88
2,88 2,66 2,85
11 Omholt Dahl, Nicolai IK Grane Friidrett dns
dns

G-13 60m
1 86 Sollid, Andreas S. Sørild FIK 8,73
2 87 Tofsland, Jan Emil Sørild FIK 9,33
3 69 Gojkovic, Rikardo Mikalsen Otra IL Friidrett 9,37
119 Danielsen, Emil Søgne IL dns
120 Skartveit, Jørgen T. Søgne IL dns

G-13 60m hekk (0)
1 87 Tofsland, Jan Emil Sørild FIK 13,75

G-13 800m
1 69 Gojkovic, Rikardo Mikalsen Otra IL Friidrett 2,51,59
120 Skartveit, Jørgen T. Søgne IL dns
119 Danielsen, Emil Søgne IL dns

G-13 Høyde
1 86 Sollid, Andreas S. Sørild FIK 1,39
1,20 1,25 1,30 1,33 1,36 1,39 1,42
o o o xo o xo xxx
2 87 Tofsland, Jan Emil Sørild FIK 1,33
1,20 1,25 1,30 1,33 1,36
o o o o xxx
119 Danielsen, Emil Søgne IL dns
dns
o

G-13 Kule (3,0kg)
1 69 Gojkovic, Rikardo Mikalsen Otra IL Friidrett 5,56
5,01 5,53 5,56 –

G-13 Lengde
1 86 Sollid, Andreas S. Sørild FIK 4,45
4,45 – 4,30
2 87 Tofsland, Jan Emil Sørild FIK 3,90
3,55 3,52 3,90
120 Skartveit, Jørgen T. Søgne IL dns
dns
69 Gojkovic, Rikardo Mikalsen Otra IL Friidrett dns
dns
119 Danielsen, Emil Søgne IL dns
dns

G-14 60m
Heat: 1
1 115 Andersen, Sindre Fidje Kristiansand IF Friidrett 8,22
2 124 Ølberg, Jo Sørild FIK 8,33
3 14 Westergren, Oscar Sarafian IK Grane Friidrett 9,44
4 13 Storfjord, Magnus IK Grane Friidrett 9,52
70 Tveitå, Aanund Otra IL Friidrett dns
Heat: 2
1 118 Hauglid, Martin Søgne IL 8,88
2 104 Walla, Benjamin Tvedestrand Turn og IL 9,18
3 88 Jakobsen, Ole Matias Sørild FIK 9,23
4 1 Furuly, Andreas Arendt Gjesdal IL Friidrett 9,40
5 12 Ramstad- Ekeberg, Audun IK Grane Friidrett 11,70
Plassering Totalt
1 115 Andersen, Sindre Fidje Kristiansand IF Friidrett 8,22
2 124 Ølberg, Jo Sørild FIK 8,33
3 118 Hauglid, Martin Søgne IL 8,88
4 104 Walla, Benjamin Tvedestrand Turn og IL 9,18
5 88 Jakobsen, Ole Matias Sørild FIK 9,23
6 1 Furuly, Andreas Arendt Gjesdal IL Friidrett 9,40
7 14 Westergren, Oscar Sarafian IK Grane Friidrett 9,44
8 13 Storfjord, Magnus IK Grane Friidrett 9,52
9 12 Ramstad- Ekeberg, Audun IK Grane Friidrett 11,70
70 Tveitå, Aanund Otra IL Friidrett dns

G-14 60m hekk
1 88 Jakobsen, Ole Matias Sørild FIK 12,16
116 Lunde, Johannes G. Kristiansand IF Friidrett disk
70 Tveitå, Aanund Otra IL Friidrett dns
1 Furuly, Andreas Arendt Gjesdal IL Friidrett dns

G-14 800m
1 124 Ølberg, Jo Sørild FIK 2,34,84
2 2 Kleppa, Samuel Gjesdal IL Friidrett 2,35,85
3 3 Szanto, Oliver Gjesdal IL Friidrett 2,40,13
4 104 Walla, Benjamin Tvedestrand Turn og IL 2,41,55
5 88 Jakobsen, Ole Matias Sørild FIK 2,44,33
6 1 Furuly, Andreas Arendt Gjesdal IL Friidrett 2,44,42
7 14 Westergren, Oscar Sarafian IK Grane Friidrett 2,44,46
8 122 Liberg, Mikkel Gjesdal IL Friidrett 2,48,03
9 13 Storfjord, Magnus IK Grane Friidrett 2,48,10

G-14 Høyde
1 118 Hauglid, Martin Søgne IL 1,40
1,20 1,25 1,30 1,35 1,40 1,45
o o – o xxo xxx
2 14 Westergren, Oscar Sarafian IK Grane Friidrett 1,20
1,00 1,05 1,10 1,15 1,20 1,25
o o o – xxo xxx

G-14 Kule (4,0kg)
1 115 Andersen, Sindre Fidje Kristiansand IF Friidrett 10,23
10,23 9,96 9,90 9,83
2 124 Ølberg, Jo Sørild FIK 8,43
7,20 7,30 7,30 8,43
3 1 Furuly, Andreas Arendt Gjesdal IL Friidrett 7,30
– 6,70 7,30 7,02
4 104 Walla, Benjamin Tvedestrand Turn og IL 5,68
5,64 5,08 4,89 5,68
4 12 Ramstad- Ekeberg, Audun IK Grane Friidrett 5,68
5,20 – 5,68 5,18
70 Tveitå, Aanund Otra IL Friidrett dns
dns

G-14 Lengde
1 124 Ølberg, Jo Sørild FIK 4,66
3,76 4,28 4,66
2 118 Hauglid, Martin Søgne IL 4,55
4,55 – 4,42
3 88 Jakobsen, Ole Matias Sørild FIK 4,23
4,16 4,23 –
4 13 Storfjord, Magnus IK Grane Friidrett 4,06
3,94 3,73 4,06
5 3 Szanto, Oliver Gjesdal IL Friidrett 3,99
3,60 3,99 3,98
6 14 Westergren, Oscar Sarafian IK Grane Friidrett 3,68
– 3,68 3,67
7 104 Walla, Benjamin Tvedestrand Turn og IL 3,50
3,39 3,50 3,31
8 122 Liberg, Mikkel Gjesdal IL Friidrett 3,46
3,46 – 3,11
9 12 Ramstad- Ekeberg, Audun IK Grane Friidrett 2,64
2,64 – 2,37
70 Tveitå, Aanund Otra IL Friidrett dns

G-15/16 60m
Heat: 1
1 32 Hommen, Magnus Lyngdal IL Friidrett 7,52
2 89 Langaas, Lasse Sørild FIK 8,30
3 15 Bekkevold Jensen, Mathias IK Grane Friidrett 8,55
4 102 Tofsland, Bjørn Joakim Sørild FIK 8,92
5 90 Berntsen, Carl Martin Sørild FIK 9,02
19 Lindevik, Sander S. Kristiansand IF Friidrett dns
76 Borøy, Daniel Søgne IL dns

G-15/16 800m (0)
1 126 Holmen, Emil Gjesdal IL Friidrett 2,38,45
2 15 Bekkevold Jensen, Mathias IK Grane Friidrett 2,42,46
G-15/16 Kule

1 130 Weinberg, Fabian Kristiansand IF Friidrett 14,74
– 12,93 14,59 – 14,71 14,74
2 131 Kleven Rød, Emil Sørild FIK 10,25
9,82 9,85 9,26 10,25 9,75 –
3 102 Tofsland, Bjørn Joakim Sørild FIK 7,31
6,91 7,31 6,76 6,85 6,71 6,87
77 Møller, Simen Søgne IL dns

G-17/18 60m
1 91 Berntsen, Marc Christian Sørild FIK 7,72
2 101 Bjørgan, Johan Magnus Sørild FIK 7,75
3 92 Thomsen, Benjamin Ole Sørild FIK 7,82
20 Weinberg, Myron Kristiansand IF Friidrett dns

G-17/18 Høyde
1 20 Weinberg, Myron Kristiansand IF Friidrett 1,80
1,70 1,75 1,80 1,85
o o o x-

G-17/18 Kule
1 20 Weinberg, Myron Kristiansand IF Friidrett 10,81
10,81 – 9,80 10,18 – –

G-17/18 Lengde
1 20 Weinberg, Myron Kristiansand IF Friidrett 6,15
– 6,15 5,92 – – –
2 91 Berntsen, Marc Christian Sørild FIK 5,58
– 5,25 5,58 – 5,39 –
101 Bjørgan, Johan Magnus Sørild FIK dns
dns

H-Sen Høyde
1 40 Surdal, Runar Lyngdal IL Friidrett 1,85
1,70 1,75 1,80 1,85 1,90
o o o o xxx

H-Sen Kule
1 128 Weinberg, Michael Kristiansand IF Friidrett 9,39
9,00 9,39 9,20 9,17 9,19 9,15
2 81 Hermansen, Joakim Søgne IL 8,58
8,47 8,36 8,24 8,58 7,96 8,41
3 129 Gutevik, Simon Lyngdal IL Friidrett 6,53
– 6,14 6,13 6,24 – 6,53
4 121 Edvardsen, William Hannevika IL 6,35
6,06 6,24 6,02 6,35 6,32 6,23

H-Sen Lengde
1 28 Olsvik, Sindre Lista IL 6,17
5,99 5,88 – 6,07 6,17 6,10
39 Gusevik, Simon Lyngdal IL Friidrett dns
dns

J-10 60m
49 Lindseth, Ingrid Mandal og Halse IL (MHI) 11,53
51 Wiig Hagen, Frida Mandal og Halse IL (MHI) 9,99
50 Rugland, Kaisa Mandal og Halse IL (MHI) 11,76

J-10 800m
1 51 Wiig Hagen, Frida Mandal og Halse IL (MHI) 3,13,98
50 Rugland, Kaisa Mandal og Halse IL (MHI) dnf
49 Lindseth, Ingrid Mandal og Halse IL (MHI) dnf

J-10 Kule (2,0kg)
1 49 Lindseth, Ingrid Mandal og Halse IL (MHI) 4,15
3,80 3,43 4,15 3,85
2 51 Wiig Hagen, Frida Mandal og Halse IL (MHI) 3,25
3,24 – 3,25 2,75
3 50 Rugland, Kaisa Mandal og Halse IL (MHI) 2,90
2,64 2,33 2,87 2,90

J-10 Lengde
1 51 Wiig Hagen, Frida Mandal og Halse IL (MHI) 3,16
– 3,16 –
2 50 Rugland, Kaisa Mandal og Halse IL (MHI) 2,68
2,59 2,68 2,55
3 49 Lindseth, Ingrid Mandal og Halse IL (MHI) 2,30
2,09 2,17 2,30

J-11 60m
Heat: 1
1 93 Haaheim, Caroline Sørild FIK 10,34
2 21 Erfjord, Benedicte Kristiansand IF Friidrett 11,18
3 110 Raanes, Julia Askland IK Våg Friidrett 11,34
Heat: 2
1 71 Daasvatn, Alisa Otra IL Friidrett 9,52
2 7 Aas, Hanna IL Gry Friidrett 9,59
3 112 Lorentzen, Anne Rudjord IK Våg Friidrett 10,87
106 Reber, Ingebjørg IL Vindbjart Friidrett dns
Plassering Totalt
1 71 Daasvatn, Alisa Otra IL Friidrett 9,52
2 7 Aas, Hanna IL Gry Friidrett 9,59
3 93 Haaheim, Caroline Sørild FIK 10,34
4 112 Lorentzen, Anne Rudjord IK Våg Friidrett 10,87
5 21 Erfjord, Benedicte Kristiansand IF Friidrett 11,18
6 110 Raanes, Julia Askland IK Våg Friidrett 11,34
106 Reber, Ingebjørg IL Vindbjart Friidrett dns

J-11 60m hekk
1 112 Lorentzen, Anne Rudjord IK Våg Friidrett 14,51
2 110 Raanes, Julia Askland IK Våg Friidrett 15,34
3 21 Erfjord, Benedicte Kristiansand IF Friidrett 15,74

J-11 800m
1 7 Aas, Hanna IL Gry Friidrett 3,15,96
2 110 Raanes, Julia Askland IK Våg Friidrett 3,16,74
106 Reber, Ingebjørg IL Vindbjart Friidrett dns

J-11 Høyde
1 94 Kristiansen, Vilde Elise Sørild FIK 1,10
1,00 1,05 1,10 1,15
o o o xxx
2 112 Lorentzen, Anne Rudjord IK Våg Friidrett 1,05
0,80 0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,10
o o o o o o xxx
3 7 Aas, Hanna IL Gry Friidrett 0,90
0,80 0,85 0,90 0,95
o o xo x-
4 21 Erfjord, Benedicte Kristiansand IF Friidrett 0,90
0,75 0,80 0,85 0,90 0,95
o o xo xo xxx

J-11 Kule (2,0kg)
1 71 Daasvatn, Alisa Otra IL Friidrett 7,46
7,46 7,38 7,27 6,40
2 7 Aas, Hanna IL Gry Friidrett 5,16
4,90 5,13 4,47 5,16
21 Erfjord, Benedicte Kristiansand IF Friidrett dns
dns
106 Reber, Ingebjørg IL Vindbjart Friidrett dns
dns

J-11 Lengde
1 71 Daasvatn, Alisa Otra IL Friidrett 3,46
– 3,46 3,31
2 7 Aas, Hanna IL Gry Friidrett 3,03
– 3,03 2,92
3 94 Kristiansen, Vilde Elise Sørild FIK 3,00
2,77 2,93 3,00
3 93 Haaheim, Caroline Sørild FIK 3,00
– 2,73 3,00
5 112 Lorentzen, Anne Rudjord IK Våg Friidrett 2,92
2,90 2,92 2,91
6 110 Raanes, Julia Askland IK Våg Friidrett 2,81
2,58 2,81 2,81
7 21 Erfjord, Benedicte Kristiansand IF Friidrett 2,71
2,59 2,71 2,51
106 Reber, Ingebjørg IL Vindbjart Friidrett dns
dns

J-12 60m
1 72 Aasland, Ylva Otra IL Friidrett 9,81
2 111 Bertelsen, Lina Romedal IK Våg Friidrett 9,98
3 113 Sørskår, Oda Sofie IK Våg Friidrett 10,15
4 125 Ølberg, Pia Sørild FIK 10,25
5 114 Saraste, Ada Sofie IK Våg Friidrett 10,27
6 52 Borø, Iben Mandal og Halse IL (MHI) 10,61
117 Røyseland, Synne Søgne IL dns

J-12 60m hekk
1 114 Saraste, Ada Sofie IK Våg Friidrett 13,42
2 113 Sørskår, Oda Sofie IK Våg Friidrett 13,82

J-12 Høyde
1 114 Saraste, Ada Sofie IK Våg Friidrett 1,26
0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,10 1,15 1,20 1,23 1,26
o o o xo o o xo xxo xo o
1,29
xxx
2 111 Bertelsen, Lina Romedal IK Våg Friidrett 1,10
0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,10 1,15
o o o o o xo xxx
3 113 Sørskår, Oda Sofie IK Våg Friidrett 1,10
0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,10 1,15
o xo o o o xo xxx
4 22 Weinberg, Lana Kristiansand IF Friidrett 1,05
0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,10
o o xo o xo xxx
5 52 Borø, Iben Mandal og Halse IL (MHI) 1,00
0,85 0,90 0,95 1,00 1,05
o xo o o xxx
6 107 Skaar, Elianne IL Vindbjart Friidrett 1,00
0,85 0,90 0,95 1,00 1,05
o xo o xo xxx
117 Røyseland, Synne Søgne IL dns
dns
o

J-12 Kule (2,0kg)
1 125 Ølberg, Pia Sørild FIK 7,30
7,25 7,30 6,44 7,30
2 107 Skaar, Elianne IL Vindbjart Friidrett 6,44
6,25 5,62 5,86 6,44
3 52 Borø, Iben Mandal og Halse IL (MHI) 6,20
6,16 6,12 5,95 6,20
4 22 Weinberg, Lana Kristiansand IF Friidrett 5,78
5,78 5,31 5,74 5,52
95 Leiknes, Emma Moland Sørild FIK dns
dns

J-12 Lengde
1 125 Ølberg, Pia Sørild FIK 3,73
3,55 3,67 3,73
2 114 Saraste, Ada Sofie IK Våg Friidrett 3,70
3,63 3,59 3,70
3 72 Aasland, Ylva Otra IL Friidrett 3,55
3,37 3,31 3,55
4 113 Sørskår, Oda Sofie IK Våg Friidrett 3,40
2,95 3,37 3,40
5 52 Borø, Iben Mandal og Halse IL (MHI) 3,18
3,08 3,18 2,80
6 107 Skaar, Elianne IL Vindbjart Friidrett 3,00
3,00 – 2,81
7 22 Weinberg, Lana Kristiansand IF Friidrett 2,80
2,69 2,62 2,80
8 111 Bertelsen, Lina Romedal IK Våg Friidrett 2,60
2,38 2,60 2,60
95 Leiknes, Emma Moland Sørild FIK dns
dns
117 Røyseland, Synne Søgne IL dns
dns

J-13 60m
Heat: 1
1 8 Aas, Maria IL Gry Friidrett 9,16
2 55 Fjeldsgård, Sandra Mandal og Halse IL (MHI) 9,43
3 96 Haaland, Rebecka Sørild FIK 9,75
4 61 Sætren, Line Mandal og Halse IL (MHI) 10,54
5 62 Vasby, Thea Celine Mandal og Halse IL (MHI) 10,64
Heat: 2
1 54 Bekker, Rakel Færevåg Mandal og Halse IL (MHI) 8,94
2 79 Ose, Julie Ekeland Søgne IL 9,08
3 57 Haven, Frieda S. Mandal og Halse IL (MHI) 9,27
4 78 Gilje, Elisabeth Søgne IL 9,34
59 Osestad, Ulla Woxen Mandal og Halse IL (MHI) dns
Heat: 3
1 17 Zant, Emma van der IK Grane Friidrett 9,13
2 23 Lindevik, Linn Andreas S Kristiansand IF Friidrett 9,50
3 16 Tufte, Hedda Aftret IK Grane Friidrett 9,58
4 60 Sveindal, Dina Mandal og Halse IL (MHI) 9,76
5 58 Kjelsnes, Emma Sofie Mandal og Halse IL (MHI) 9,77
Plassering Totalt
1 54 Bekker, Rakel Færevåg Mandal og Halse IL (MHI) 8,94
2 79 Ose, Julie Ekeland Søgne IL 9,08
3 17 Zant, Emma van der IK Grane Friidrett 9,13
4 8 Aas, Maria IL Gry Friidrett 9,16
5 57 Haven, Frieda S. Mandal og Halse IL (MHI) 9,27
6 78 Gilje, Elisabeth Søgne IL 9,34
7 55 Fjeldsgård, Sandra Mandal og Halse IL (MHI) 9,43
8 23 Lindevik, Linn Andreas S Kristiansand IF Friidrett 9,50
9 16 Tufte, Hedda Aftret IK Grane Friidrett 9,58
10 96 Haaland, Rebecka Sørild FIK 9,75
11 60 Sveindal, Dina Mandal og Halse IL (MHI) 9,76
12 58 Kjelsnes, Emma Sofie Mandal og Halse IL (MHI) 9,77
13 61 Sætren, Line Mandal og Halse IL (MHI) 10,54
14 62 Vasby, Thea Celine Mandal og Halse IL (MHI) 10,64
59 Osestad, Ulla Woxen Mandal og Halse IL (MHI) dns

J-13 60m hekk
1 73 Tveitå, Anette Otra IL Friidrett 10,80
2 96 Haaland, Rebecka Sørild FIK 12,06
3 17 Zant, Emma van der IK Grane Friidrett 14,05
4 16 Tufte, Hedda Aftret IK Grane Friidrett 25,64

J-13 800m
1 23 Lindevik, Linn Andreas S Kristiansand IF Friidrett 3,00,81
2 57 Haven, Frieda S. Mandal og Halse IL (MHI) 3,02,35
3 8 Aas, Maria IL Gry Friidrett 3,02,57
4 73 Tveitå, Anette Otra IL Friidrett 3,06,11
5 61 Sætren, Line Mandal og Halse IL (MHI) 3,07,53
6 56 Haugland, Lisa Hermine Mandal og Halse IL (MHI) 3,07,54
7 17 Zant, Emma van der IK Grane Friidrett 3,17,13
55 Fjeldsgård, Sandra Mandal og Halse IL (MHI) dns
59 Osestad, Ulla Woxen Mandal og Halse IL (MHI) dns

J-13 Høyde
1 96 Haaland, Rebecka Sørild FIK 1,31
1,00 1,05 1,10 1,15 1,20 1,25 1,28 1,31 1,34
o o xo o o xo xo o xxx
2 17 Zant, Emma van der IK Grane Friidrett 1,25
1,00 1,05 1,10 1,15 1,20 1,25 1,28
o o o xo o xxo xxx
3 73 Tveitå, Anette Otra IL Friidrett 1,20
1,00 1,05 1,10 1,15 1,20 1,25
o o o o xxo xxx
4 8 Aas, Maria IL Gry Friidrett 1,15
1,00 1,05 1,10 1,15 1,20
o o xo o xxx
16 Tufte, Hedda Aftret IK Grane Friidrett dns
dns
o
59 Osestad, Ulla Woxen Mandal og Halse IL (MHI) dns
dns
o
54 Bekker, Rakel Færevåg Mandal og Halse IL (MHI) dns
dns
o
78 Gilje, Elisabeth Søgne IL dns
dns
o
79 Ose, Julie Ekeland Søgne IL dns
dns
o

J-13 Kule (2,0kg)
1 73 Tveitå, Anette Otra IL Friidrett 9,70
9,41 9,42 9,29 9,70
2 53 Bakklund, Aurora Mandal og Halse IL (MHI) 8,79
8,79 8,60 8,04 8,29
3 78 Gilje, Elisabeth Søgne IL 8,58
7,52 7,85 7,80 8,58
4 96 Haaland, Rebecka Sørild FIK 8,19
8,11 7,94 7,82 8,19
5 56 Haugland, Lisa Hermine Mandal og Halse IL (MHI) 8,00
7,24 7,31 7,62 8,00
6 17 Zant, Emma van der IK Grane Friidrett 7,94
7,68 7,94 7,63 7,80
7 16 Tufte, Hedda Aftret IK Grane Friidrett 7,76
7,40 7,41 7,76 7,40
8 57 Haven, Frieda S. Mandal og Halse IL (MHI) 7,70
7,70 7,42 7,16 7,44
9 55 Fjeldsgård, Sandra Mandal og Halse IL (MHI) 7,69
7,21 7,69 7,39 7,52
10 54 Bekker, Rakel Færevåg Mandal og Halse IL (MHI) 7,40
6,60 6,46 7,40 6,68
11 8 Aas, Maria IL Gry Friidrett 7,30
7,07 7,26 7,30 7,28
12 58 Kjelsnes, Emma Sofie Mandal og Halse IL (MHI) 6,94
6,81 6,57 6,46 6,94
13 60 Sveindal, Dina Mandal og Halse IL (MHI) 6,41
6,28 6,17 6,24 6,41
14 79 Ose, Julie Ekeland Søgne IL 6,35
4,58 6,35 6,29 6,20
15 62 Vasby, Thea Celine Mandal og Halse IL (MHI) 4,44
3,91 4,44 4,28 4,40
59 Osestad, Ulla Woxen Mandal og Halse IL (MHI) dns
dns

J-13 Lengde
1 23 Lindevik, Linn Andreas S Kristiansand IF Friidrett 4,16
4,09 4,05 4,16
2 54 Bekker, Rakel Færevåg Mandal og Halse IL (MHI) 4,05
4,03 4,05 –
3 17 Zant, Emma van der IK Grane Friidrett 4,04
4,04 3,67 3,76
4 96 Haaland, Rebecka Sørild FIK 4,00
3,97 3,96 4,00
5 16 Tufte, Hedda Aftret IK Grane Friidrett 4,00
4,00 3,72 3,70
6 8 Aas, Maria IL Gry Friidrett 3,82
3,66 3,82 3,40
7 57 Haven, Frieda S. Mandal og Halse IL (MHI) 3,80
3,80 3,55 3,72
8 55 Fjeldsgård, Sandra Mandal og Halse IL (MHI) 3,69
3,69 3,66 3,64
9 60 Sveindal, Dina Mandal og Halse IL (MHI) 3,62
3,15 3,54 3,62
10 56 Haugland, Lisa Hermine Mandal og Halse IL (MHI) 3,62
3,52 3,62 3,46
11 58 Kjelsnes, Emma Sofie Mandal og Halse IL (MHI) 3,55
3,55 3,52 3,43
12 62 Vasby, Thea Celine Mandal og Halse IL (MHI) 3,28
3,28 3,08 3,23
78 Gilje, Elisabeth Søgne IL dns
dns
79 Ose, Julie Ekeland Søgne IL dns
dns
59 Osestad, Ulla Woxen Mandal og Halse IL (MHI) dns
dns

J-14 60m
Heat: 1
1 4 Høivik, Thea Gjesdal IL Friidrett 9,11
2 5 Nessa, Vilde Ims Gjesdal IL Friidrett 9,38
3 80 Grindheim, Maren Kristine Søgne IL 9,73
Heat: 2
1 33 Medic, Dana Lyngdal IL Friidrett 8,51
2 6 Solheim Volden, Helene Gjesdal IL Friidrett 8,80
3 24 Bue, Lina Loen Kristiansand IF Friidrett 10,00
4 25 Pundsnes Lorentsen, Eiril Kristiansand IF Friidrett 11,28
Plassering Totalt
1 33 Medic, Dana Lyngdal IL Friidrett 8,51
2 6 Solheim Volden, Helene Gjesdal IL Friidrett 8,80
3 4 Høivik, Thea Gjesdal IL Friidrett 9,11
4 5 Nessa, Vilde Ims Gjesdal IL Friidrett 9,38
5 80 Grindheim, Maren Kristine Søgne IL 9,73
6 24 Bue, Lina Loen Kristiansand IF Friidrett 10,00
7 25 Pundsnes Lorentsen, Eiril Kristiansand IF Friidrett 11,28

J-14 60m hekk
1 99 Leiknes, Kristine Moland Sørild FIK 9,80
2 6 Solheim Volden, Helene Gjesdal IL Friidrett 11,39
3 24 Bue, Lina Loen Kristiansand IF Friidrett 13,37
4 80 Grindheim, Maren Kristine Søgne IL 13,80

J-14 800m
1 6 Solheim Volden, Helene Gjesdal IL Friidrett 3,00,72

J-14 Høyde
1 99 Leiknes, Kristine Moland Sørild FIK 1,63
1,51 1,54 1,57 1,60 1,63 1,66
o – o o o x-
2 97 Cakure, Elisabete Elina Sørild FIK 1,45
1,30 1,35 1,40 1,45 1,48
o o xxo o xxx
3 98 Kristiansen, Astrid Marie Sørild FIK 1,35
1,25 1,30 1,35 1,40 o
xxo xo o xxx
4 6 Solheim Volden, Helene Gjesdal IL Friidrett 1,30
1,00 1,05 1,10 1,15 1,20 1,25 1,30 1,35
o o o o o o xxo xxx
25 Pundsnes Lorentsen, Eiril Kristiansand IF Friidrett dns
dns
o

J-14 Kule (3,0kg)
1 99 Leiknes, Kristine Moland Sørild FIK 8,64
8,44 8,36 8,28 8,64
2 6 Solheim Volden, Helene Gjesdal IL Friidrett 7,20
7,05 7,20 6,68 6,68
3 24 Bue, Lina Loen Kristiansand IF Friidrett 7,16
7,16 6,84 7,12 6,80
4 25 Pundsnes Lorentsen, Eiril Kristiansand IF Friidrett 5,08
5,03 4,95 4,94 5,08

J-14 Lengde
1 99 Leiknes, Kristine Moland Sørild FIK 4,56
4,56 4,39 –
2 33 Medic, Dana Lyngdal IL Friidrett 4,37
4,37 – 3,99
3 6 Solheim Volden, Helene Gjesdal IL Friidrett 4,00
3,85 – 4,00
4 4 Høivik, Thea Gjesdal IL Friidrett 3,87
– 3,80 3,87
5 98 Kristiansen, Astrid Marie Sørild FIK 3,63
3,37 3,63 3,47
6 24 Bue, Lina Loen Kristiansand IF Friidrett 3,21
– 2,90 3,21
7 80 Grindheim, Maren Kristine Søgne IL 3,17
3,17 3,09 3,14
8 25 Pundsnes Lorentsen, Eiril Kristiansand IF Friidrett 2,47
2,47 2,25 –

J-15/16 60m

Heat: 1
1 74 Tveitå, Emelia Otra IL Friidrett 8,52
2 35 Lorentsen, Emma Havås Lyngdal IL Friidrett 8,68
3 75 Tveitå, Unni Otra IL Friidrett 8,94
4 65 Torvund, Therese Mandal og Halse IL (MHI) 9,13
5 34 Berntsen, Stina Lyngdal IL Friidrett 9,17
6 108 Fjermeros, Emma Nyestøl IL Vindbjart Friidrett 9,21
63 Osestad, Ida Woxen Mandal og Halse IL (MHI) dns
66 Vatnedal, Martha Mandal og Halse IL (MHI) dns

J-15/16 60m hekk
1 74 Tveitå, Emelia Otra IL Friidrett 9,55
2 75 Tveitå, Unni Otra IL Friidrett 10,09
3 65 Torvund, Therese Mandal og Halse IL (MHI) 10,44

J-15/16 Høyde
1 100 Haaheim, Madelen Sørild FIK 1,49
1,45 1,49 1,53
o o xxx
2 65 Torvund, Therese Mandal og Halse IL (MHI) 1,45
1,35 1,40 1,45 1,49
o o o xxx
3 74 Tveitå, Emelia Otra IL Friidrett 1,30
1,20 1,25 1,30 1,35
o o xo xxx

J-15/16 Lengde
1 35 Lorentsen, Emma Havås Lyngdal IL Friidrett 5,03
4,80 4,74 4,94 4,91 5,03 4,70
2 75 Tveitå, Unni Otra IL Friidrett 4,59
4,59 4,42 4,47 4,49 4,37 –
3 34 Berntsen, Stina Lyngdal IL Friidrett 4,46
4,01 – 4,26 4,29 4,18 4,46
4 65 Torvund, Therese Mandal og Halse IL (MHI) 4,26
4,26 – – 4,19 3,84 4,17
5 66 Vatnedal, Martha Mandal og Halse IL (MHI) 3,86
3,80 3,66 3,68 3,86 3,80 3,59
6 64 Qashua, Aya Mandal og Halse IL (MHI) 3,79
3,63 3,38 3,79 3,68 3,50

100 Haaheim, Madelen Sørild FIK dns
dns
63 Osestad, Ida Woxen Mandal og Halse IL (MHI) dns
dns

J-17/18 Lengde
1 36 Medic, Maja Lyngdal IL Friidrett 4,78
4,21 4,78 4,72 4,71 4,73 4,70

K-Sen Høyde
1 127 Weinberg, Stella Kristiansand IF Friidrett 1,35
1,20 1,25 1,30 1,35 1,40
o o o o xxx
18 Pedersen, Hanne Vehus IK Grane Friidrett dns

K-Sen Lengde
18 Pedersen, Hanne Vehus IK Grane Friidrett dns